Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

6. 11. 2018

100Percent Pure Fruit Pigmented Better Naked

Slíbila jsem vám, že budu fotit a ukazovat přírodní dekorativní kosmetiku, tak začneme zostra a z velmi dobrého konce. Není to pravidlem a určitě se spolu v budoucnu potkáme s horšími kousky, i když si dost pečlivě vybírám a velmi se snažím vyhnout průšvihu. 
Dnes vám každopádně ukážu něco, co si nezadá nejen s konvenční kosmetikou, dokonce je možné i srovnání s povedeným high-endem. Kecám, předčí i některé high-endové výrobky. Na mysli mi vytanuly třeba některé těžce nepovedené paletky očních stínů Dior z limitovaných kolekcí, které stály o půlku víc. Anebo takové stíny Estée Lauder, které už dnes v mnoha parametrech porazí i drogerka.Jste napnuté? :)
Better Naked swatch 100percent pure

100%pure Better Naked 

Značka 100%Pure nebo 100PercentPure je známá svým složením, které přímo přetéká ovocnými, zeleninovými a čajovými pigmenty a rostlinnými výtažky.  Obecně jsou na ni snášeny samé kladné recenze a je považována za přírodní high-end. 

Vždycky mě zajímaly paletky, ve kterých najdu vše, co potřebuju. Z internetové nabídky 100%Pure se zdálo, že by se paletka Better Naked mohla dost blížit mému ideálu, tak na ni pojďme kouknout. 
Obsahuje rozjasňovač, tvářenku a tři oční stíny. Z dostupných variant takto poskládaných paletek jsem vybírala tak trochu intuitivně. Obecně mám velký problém s výběrem dekorativní kosmetiky z přírodní sekce, protože jednoduše nejsou swatche. 

Byla jsem zvyklá si věci před koupí prolustrovat, něco si o nich počíst a kouknout na fotky. Vím totiž ze zkušenosti, že i když si dekorativní kosmetiku osahám v obchodě, můžu se zmýlit v úsudku. Někdy člověk ustřelí pod vlivem dobrého prodejce, někdy neodhadne pigmentaci a výdrž. Velmi často vás popletou světla, která jsou v prodejnách matoucí a svádí k nákupu čehokoliv. I po pečlivém zkoušení z testeru se může až při použití v plném denním zápřahu ukázat, že jste škaredě neodhadla texturu, výdrž, cokoliv dalšího. Kdo to zná, ať mi to napíše do komentářů.

Ale je to úplně jedno. Pokud se chcete pěkně pohrabat v přírodní dekorativní kosmetice, jste odkázané na eshopy. Je u nás sice pár ojedinělých krámků, kde se dá leckam sáhnout, ale mají toho zoufale málo a co jsem viděla, prezentace je spíše odrazující, než že by mě vtáhla do systému. A jsme u toho - skoro nikde nenajdete pořadný swatch, článek, popis... K dispozici jsou jen fotky z eshopů a něco málo k tomu. 

Vybrala jsem si jemné a příjemné odstíny, o kterých jsem věděla jistě, že mi budou sedět. Tvářenka a rozjasňovač mi k tomu tak nějak zbyly. Doufala jsem, že to nebude průšvih. 

Textury jsou prostě báječné! Tady nepoznáte, že máte v ruce přírodní kosmetiku. Stíny jsou měkké a velmi příjemné, nebojím se použít slovo "máslové", protože takové skutečně jsou. Moc pěkně se mi s nimi pracuje. Každý z nich umím nosit zvlášť na celé oční víčko a nemám žádný problém je mezi sebe míchat. Prášivost je lehká, rozhodně není přehnaná a obtěžující. Pod oko mi nepadají.


100percentpure Better Naked 100%pure
100percent pure Better Naked Kitty Chat, Bear Ours, Butterfly Papillon
Odstín Kitty Chat je nejměkčí a má nejvyšší pay-off, barvou je to lesklé růžové šampaňské. Pro mě velmi příjemný a lichotivý odstín. Ze všech stínů je relativně nejteplejší.

100%pure Kitty Chat

Bear Ours miluju úplně nejvíc. Je to taková moje univerzální a změkčující barva na celé víčko. Nanesu klidně prstem poslepu, a přesto budu celý den za hvězdu. Ze všech tří stínů je tato barva nejtvrdší, ale problém s ní nemám. Je to lesklá, neutrální slézová barva. Velmi lichotivá.

100percentpure Bear Ours

Butterfly Papillon bych popsala jako hnědošedou barvu neutrálního podtónu. Dají se s ní ztmavit koutky oka, zvýrazníte linii řas, ale nečekejte úplně výraznou tmavou barvu. naopak se velmi pěkně roztírá a dá se použít na celé víčko. Ani tehdy nepůsobí tvrdě.

100percent pure Butterfly Papillon
Se stíny jsem naprosto a dokonale spokojená. Miluju tyhle barvy a miluju i jejich vlastnosti. Klidně si už jiné stíny nekoupím, protože mi opravdu naprosto vyhovují. Nevěřte mi, zase si něco koupím, protože nutně potřebuju vědět, kdo co vyrábí a jaké to je...

100percent pure Better Naked swatch

Tvářenka Bunni Lapin mě potěšila, i když je to barva, kterou jsem původně spíše ignorovala. Byla jsem zvyklá sahat po odstínech typu NARS Orgasm, které mile rozjasní a rozzáří tvář. To už ve svém věku potřebuju, navíc mám teplý podtón pleti. Tvářenka je neutrální a popsala bych ji jako zaprášenou neutrální střední růžovou. V panu je malinko tvrdší, pigmentovaná je středně a pracuje se s ní extrémně dobře. Rozhodně je slušivá, univerzální a velmi dobře nositelná. Vyzdvihuji fakt, že se dobře nanáší a netvoří fleky. V přírodní sekci jsem se už za svoji krátkou "kariéru" setkala s tvářenkami, se kterými se skoro nedá pracovat. Drahé a značkové kousky, ale nedají se nanést žádným štětcem, aniž by člověk dopadl jako klaun, případně se později přes den sám sebe polekal. To zde nehrozí, naopak se mi s tvářenkou moc pěkně kouzlí, velmi lehce se mi daří ji vrstvit podle potřeby a přes den na tváři nepozoruji změny a flekatění. Nečekaná výhra.

100% pure blush Bunni Lapin

Úplně nadšená jsem z rozjasňovače Fox Renard. Zčasti proto, že jsem od něho nic konkrétního nečekala (to je vždycky část úspěchu), zčásti proto, že se jedná o velmi sofistikovaný, lehounce nazlátlý a decentní prášek, který vykouzlí měkký a lichotivý efekt. Tohle je to, čemu se říká candle light. Jestli milujete rozjasňovače od The Balm nebo od Becca, tento prášek vám stačit nebude. Je spíš decentní a neumí mokrý odlesk. Velmi podobný efekt jsem dosáhla s rozjasňovačem Charlotte Tilbury, který jsem milovala. 
100percent pure highlighter Fox Renard

Tak úplně mě nebaví papírový obal paletky, já na ty papíry tak nějak celkově nejsem. Ale ani mi výslovně nevadí. A nakonec musím uznat i to, že vzhled paletky není zlý. Jinak mi stačí, že magnetka paletky dostatečně drží a ustojí i cestování - to už mám ozkoušeno, protože na cesty vozím právě Better Naked paletku, pudrový makeup v kompaktu, řasenku a rtěnku. Nic víc není potřeba.

Celkově tuto paletku hodnotím jako naprosto 100% kousek co se kvality týče. Nenašla jsem problém, nevidím nic, co by ji jakkoliv shodilo. Kdybych měla vyloženě hledat prostor pro neúspěch, mohla by být pro leckoho nudná.
Pokud zjistíte, že jsou tyto barvy pro vás vhodné a že se nepotřebujete líčit příliš výrazně, kupte si ji. Nesmí vám ale chybět extrémy - nesmíte začít postrádat pořádnou tmavou na linku nebo tvrdší kouřovky, rozjasňovač vám musí posloužit k rozjasnění koutku  a nesmíte plakat, že je málo oslepující. Protože on skutečně neoslepí nikoho. Jestli jste s tímto vším v pohodě, nebojte se nákupu. Pokud o sobě víte, že potřebujete tmavší barvu očního stínu, koukněte na jiné varianty paletek. Nemám je osahané, takže nemůžu hodnotit kvalitu, ale vím, že minimálně dvě jiné varianty obsahují tmavší stín. Ostatně je k dispozici několik variant těchto paletek s různými stíny i tvářenkami. Já osobně tak trochu šilhám po mořské panně nebo kotěti...

100percent pure Better Naked

Paletka Better Naked od 100percent pure je špičková a porazí nejednu high-endovou konvenční kosmetiku. Pokud se někdo z vás zamýšlí o tom, že by dal pleti něco čistě ovocného, tohle je perfektní možnost. A jestli chcete jít přírodní cestou, ale bojíte se průšvihu v kvalitě, v tomto případě se bát nemusíte. Je to dobrý!

Kupovala jsem na oficiáním 100percentpure.cz a některé kousky jsem viděla i na krasnakazdyden.czŽádné komentáře:

Okomentovat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)