Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

7. 4. 2018

GEL-LAKY a já, srovnání různých systémů (Striplac, NailPerfect Soak Off, NaniNails)

Miluju upravené nehty a většinou je nosím nalakované. Pokud mají být nalakované, musí být manikúra perfektní. Nesnáším odloupnutý lak, cítím se pak jak špinavá. Z toho důvodu miluju gelové laky, díky si kterým můžu sama vytvořit dostatečně trvalou manikúru, aniž bych musela navštívit salón. Nejsem závislá na nikom dalším, a to mi vyhovuje.


Shrnu pro vás vše, co o gel-lakových systémech vím.

Striplac od Alessandra byl mojí první zastávkou v tomto areálu. Vydržela jsem u něho relativně dlouho a byla jsem i spokojená... než jsem zjistila, že mi pravidelné odlupování vrstvy laku odlupuje taky nehet. Povrch mého vlastního nehtu byl jaksi "chlupatý" a vysušený, nehty se začaly třepit. Ono je to logické, fyzika, řekla bych. Proto už tento systém na pravidelné používání nikomu nedoporučuju. Pokud chcete mamince na svatbu nechat udělat nehty, ale víte, že ji pak už nikdy nedostanete na odstranění, natož nějaké doplňování, pak je Striplac jistě fajn volbou. Ale jinak ne!

Kamarádka Liduška mě navedla na výbornou značku NailPerfect, díky které mám už několik let spokojeně velmi pěkné nehty. Musím sice připustit, že některé barvy mají povedenější než jiné (jak tomu zřejmě bývá u všech značek a produktů), ale celkově jsem s nimi moc spokojená.

NailPerfect Soak Off system

Hovořím teď o klasickém systému, kdy na připravený nehet nanesu base coat, barvu ve dvou až třech vrstvách a končím top coatem

Chce to malinko cviku a zručnosti, což ale vyžaduje i klasické lakování. Manikúrami zabere zhruba půlhodinku, vydrží minimálně týden. Měním ji proto, že mě stará barva nebaví a že začíná viditelně odrůstat.
Co bych zde vypíchla jako slabá místa

* Přípravu nehtu: nehet musí být dokonale odmaštěný a pomůže i lehounké zdrsnění.

* Nutnost nanášet velice tenké vrstvičky, jinak se lak nerovnoměrně zapéká a vlní, mohou vznikat bublinky.

* Rozdílnou konzistenci jednotlivých kroků celého lakovacího systému. Base coat je hustý, barevné laky  jsou dost různě husté i pigmentované v závislosti na konkrétní barvě a konečně tu máme top coat, který je naopak dost řídký a rád uteče, kam nemá. 
Považuju se za šikovnou a za ty roky si nehty nalakovat umím velmi precizně. Přesto se mi občas stane, že se mi nepodaří nanést všechny vrstvičky úplně přesně na sebe. Je to vidět pouze z detailu, ale může to ovlivnit výdrž manikúry.

A právě proto jsem nadšeně skočila po možnosti koupit si gel-lak 3v1. V Brně jsem náhodou narazila na značku NaniNails, která nabízí dvě řady takzvaných One Step gel-laků. A za velmi pěkné ceny!
Odpadá base coat a top coat, v lampičce zapékáte pouze samotnou barvu. To je prostě splněný sen.


Koupila jsem hned několik barev od obou dostupných značek a nadšeně se vrhla do zkoušení.

NeoNail 3v1 a NaniNails One Step - důležité je, abyste koupily správnou řadu gel-laků.  Hledejte právě slova One Step a 3v1 na obalu.

NaniNails One Step 17 Perfect Red

Můj verdikt je následující.

Jako u jiných značek a produktových řad i v tomto případě jsou znatelné rozdíly mezi jednotlivými odstíny. Nepoznala jsem rozdíly mezi dražší a vyšší řadou NeoNail 3v1 a nižší řadou Nani One Step. Všechny mnou vybrané odstíny mají krásnou pigmentaci, všechny jsou taky oproti klasickým lakům nebo gel-lakům NailPerfect hustší.


Slabá místa:
* Konzistenci bych popsala jako lehce lepivější, pokud vám to dává smysl. Troufám si říct, že tento systém vyžaduje ještě o kousek víc cviku a zručnosti, aby byl výsledek dokonalý. 

* Některé barvy vyžadují tři vrstvy, protože ve dvou pruhují. A silnější vrstvu nanést nelze, pak se barva nezapeče rovnoměrně a zvlní se. 

* Příprava nehtu je ještě důležitější než u klasického systímu gel-laků. I v případě, že mám nehty dokonale připravené, může se stát, že se některé nehty druhý den odloupnou. A to je blbý. Pokud lakuju na nehet lehce poničený (třeba to moje zahradničení v kamení...), nepomůže sebelepší příprava. Na lehce rozdvojený okraj nehtu se zřejmě tento gel-lak nechytne. Pak musíte zkracovat. I když mám ale nehty v perfektní kondici, někdy se stane, že se nehet odloupne. Nevím, proč. 


*Nutnost lakovat extrémně tenké vrstvičky, a to především u světlých krémových odstínů. Tyto barvy jsou sice nádherně pigmentované, ale pracuje se s nimi poměrně hůř. Na dalším obrázku jsem vám zachytila, co se stane při neopatrném lakování. Nesmíte nanést moc barvy, lampa si pak s barvou neporadí.


* Výdrž je různá, pokud někam pojedu nebo poletím, spolehnu se rozhodně na NailPerfect.

* I když je cena lahvičky velmi pěkná a oproti NailPerfectu nízká, díky husté konzistenci laky ubývají mnohem rychleji. I po jednom lakování je znát, že musím štětečkem zajíždět níž. Já osobně ráda spotřebovávám a tuto skutečnost skoro i vítám, ale cítím povinnost zmínit, že NailPerfecty jsou snad nespotřebovatelné.

Moje shrnutí je asi takové, že zatím setrvávám u NailPerfectu i u NaniNails. Z obou systémů jsem si vyzobala to nejlepší. Mám to stejně, jako to mám u rtěnek - rozhoduje kombinace ideální barvy, konzistence a snadného použití. Mám dobrou zkušenost s těmito konkrétními výrobky od NaniNails:
Kdyby byly všechny gel-laky 3v1 tak báječné, jako je NeoNail Purple Flirt, už bych se k systémům s base coatem a top coatem nikdy nevrátila. Zatím jsem ale všechny ostatní varianty shledala jako slabší a méně spolehlivé.

NeoNail 3v1 Purple Flirt 4397

V každém případě jsem moc ráda, že mám možnost dopracovat se sama doma k parádní a trvanlivé manikúře. Těším se, s čím výrobci zase přijdou a jak mi ještě víc zjednoduší život.

A pak vám o tom zase napíšu :)

Těším se na vaše komentáře a tipy na podobné poklady.


9 komentářů:

 1. Striplac si dělám pravidelně už od té doby, co ses o něm poprvé zmínila, problém s nehty jsem nezaznamenala. Koukám, že brzo budu mít páté výročí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to ti blahopřeju! Možná mám sklon k vysušování nehtů, netuším.

   Vymazat
 2. Striplac taktéž používám již přes 4 roky a pravda je, že je potřeba opatrně sundavat a používám na to ten jejich odstraňovač a nehty jsou v pořádku. Kvalita barev je stabilní, takže jsem spokojená ��

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to vypadá, že jsem buď špatně sloupávala nebo mám sklon k vysušování nehtu. I když jinak mám nehty celý život pevné a silné, tak zřejmě jsem nějak nevychytala to sundávání?

   Vymazat
  2. Moc zajímavý článek, take používám gellak, používám sadu od Sally Hansen a gellaky z Aliexpressu, zní to hrozně, ale fakt drží 😉, ale také se mi občas stane , že se mi nehet odloupne, jako oříšek vidím spíš nákup na Ali base coatu a top coatu, první, který jsem koupila byl skvělý, druhý průměrný a na ten co jsem kupovala nyní si tvořím názor. Taky záleží jak precizně nehet upravím a nalakuji. Nehty mám hrozné kvality celý život, ale gellaku to nijak nevadí , tak nevím, jak by mi ten jednokrokový držel

   Vymazat
  3. Teri, a kupuješ pořád stejnou značku všech kroků nebo to mixuješ a na značky nekoukáš? Já jsem nikdy neměla odvahu zkoušet jinou značku na base coat Nailperfectu.

   Vymazat
 3. Slupování mým nehtům taky nedělá dobře. Slupovací gel lak od Essence sundavám odlakovačem a v alobalu, přijde mi, že to loupání fakt ničí vrchní vrstvu nehtu.
  Ideální není, nedrží úplně perfektně, tak hledám dál. Preferuju spíš něco, u čeho bude stačit si koupit base a top coat a coby barevný používat běžný lak. Bohužel lakování jako takový pro mě není reálný, chodím na bazén a to obyčejný lak nezvládá a já bych přece jen ráda měla pěkný nehty, protože v přírodním stavu bez laku jsou katastrofa, no...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bazén je rozhodně výzva. I tyhle gellaky jsou v bazénu víc namáhané. Přece jen ten nehet se hodně nacucá vodou, je tam ten chlór... Neumím říct, co je dokonalé.

   Vymazat
 4. Striplac mi taky ničil nehty, dřív jsem chodila na Shellac a teď si ho dělám sama kdykoliv potřebuju. A kvalita je taky u každé barvičky jiná.

  OdpovědětVymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)