Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

7. 12. 2017

Záhir Olej z pískavice + Růžová voda

Před časem jsem jako PR vzorek dostala dva krásné kousky ze sortimentu Záhir Cosmetics, zkoušela jsem velmi poctivě a dnes vám o nich chci povyprávět. 

Na začátek vám musím říct, jaká je moje pleť. To je při hodnocení kosmetiky - obzvlášť té pečující - zcela zásadní. 
Neužívám hormonální antikoncepci ani žádné léky. Toto je v popisu typu pleti extrémně důležité. Pokud se chcete orientovat na přírodní nebo nějakou speciální kosmetiku, která obsahuje silnější látky nebo má mít homeopatické působení, tato fakta mohou opravdu změnit úplně všechno. Pokud je hormonální systém vašeho těla uměle utlumen kontraceptivy, nepodléhá ani vaše pleť typickým výkyvům hormonálního cyklu. Velmi často je taky pleť dam, které HAK užívají, o něco sušší (což pochopitelně hlavně mladé dívky vítají). 
Je velmi zajímavé, že třeba i jen užívání potravinových doplňků, které jsou běžně dostupné, může ovlivnit působení vaší pečující kosmetiky. I čistící čaje nebo třeba Chlorella vás mohou docela poplést. Možná byste tomu nevěřili, ale i masáž zad  nebo fyzioterapie vám může způsobit razantní kotrmelec vzhledu pokožky a pleti. Přidejte si k tomu další faktory, jako je třeba stres, změna stravy, intenzivnější cvičení a hubnutí, jistě ještě mnoho dalších věcí, které mě v tuto chvíli nenapadají, a máme tu nepřehlednou džungli světa kosmetiky, kdy každému sedí něco jiného a v jiných obdobích. To ale všichni znáte sami :).
Moje pleť je zřejmě problematická. Ne ve smyslu typického akné, ale právě v tom smyslu, že velmi často reaguje přecitlivěle. Nejčastěji je projevem nespokojenosti pocit vysušení, štipkání a zarudnutí, jindy se začnou objevovat šupinky, někdy se vyskytne i pupínek, který ale klasicky nezraje. Pouze červený a bolestivý hrbolek, který postupně sám zmizí. Paradoxní je, že gympl a vysokou školu jsem si prošla s nádherně čistou pletí a dnes před čtyřicítkou se učím pracovat s korektorem. 
Ačkoliv mi táhne na 40, vrásky neřeším. Jistěže kolem očí už pozoruju jejich výskyt, hlavně pak po večírcích nebo nedostatku spánku, ale kdykoliv jsem se pokoušela najet na péči určenou stárnoucí pleti, pleť mi tyto pokusy rázně odmítla. 
Proto se kosmeticky věnuju jen tomu, abych svoji pleť nenaštvala. Lakonický popis toho, co u péče hledám.

Přírodní kosmetika je velký hit a já tomu extrémnímu vzývání čehokoliv nechci přispívat. Nemám na tom ráda např. to, že zaryté uživatelky přírodních výrobků tvrdí, že se musí používat striktně jen to a nikdy nic jiného, jinak to nefunguje. A že musíte mít i přírodní líčidla, jinak to nefunguje. A že já nevím co... 
Není to pravda. Alespoň já osobně jsem výborným příkladem toho, že se dá naprosto pohodlně míchat péče přírodní a ta kvalitní konvenční nebo speciální. Nenabádám vás k tomu, abyste zaplácly arganový olej ropnou Marynou (píše se to tak?), ale rozhodně se nenechte odradit od zkoušení svých ideálních kombinací. Vytáhněte si z té přírodní péče to, co jen můžete, a klidně doplňte něčím konvenčním, co zas nedostanete z té přírody. Tak to dělám já.

Verunka z firmy Záhir mi vybrala Růžovou vodu a Pískavicový olej


Používala jsem je v kuse skoro tři týdny ráno i večer, později jsem je začala míchat a doplňovat s dalšími oleji, s Egyptian Magic a s krémy Gernetic podle aktuálního pocitu. Navíc se mi do toho období napletly nějaké cesty a s oleji se mi cestuje špatně.

Dnes s odstupem několika měsíců a s porovnáním s dalšími oleji od Záhir už vím, co si o těchto výrobcích myslím.

Růžová voda je naprostý sen. Já ji používám jen pod oleje, jindy přes den nemám potřebu přestříkat si jí tvář a hydratovat pleť. Jako každý jiný musím vyzdvihnout její vůni, která je silná, bohatá, vysloveně růžová v tom dobrém slova smyslu. Přiznám se, že mám dny nebo spíš večery, kdy na ni nemám náladu. To sem píšu kvůli těm z vás, které se voňavé kosmetiky bojíte. Pokud si nejste jisté, že tuto silnou (ač krásnou) vůni unesete, používejte pod oleje klidně jen obyčejnou vodu. Doufejme, že vám z kohoutku teče nějaká BIO :D :D :D (jen žertuji). Já osobně si plánuji koupit pomerančovou vodu, protože vůni pomerančů a citrusů obecně miluju.  
Pískavice, ze které je tento olej, je taková úplně nenápadná kytička. Znala jsem ji jako součást travních a jetelotravních osiv a jako koření do jídla. Její vůně, resp. vůně jejích semínek, totiž nápadně připomíná Vegetu nebo Maggi, zkrátka ty chemické kořenící srágory do polévek a omáček. Opět varování pro citlivé nosy: tuto vůni ucítíte i z oleje. Může být pro vás obtížné nanášet si ho na obličej s pocitem, že vás to udělá krásnější. To je totiž taky strašně důležité. Znáte přece ten rozdíl, když se prostě jen tak natřete a bežíte, a když si pak koupíte nějaký vysněný a drahý krém a používáte ho radostně až s jakousi obřadností a s pocitem, že to konečně bude o tisíc procent lepší. 
Olej z pískavice bych popsala jako "sušší" olej. Oproti arganovému oleji, který jistě většina z vás zná a může s ním porovnat, není tento pocitově tak bohatý. To je nesporná výhoda v případě mladší a mastné pleti, a také při ranním používání. Je samozřejmě obtížné nacpat do ranního shonu aplikaci hutného oleje a následné líčení a pudrování. S arganem pro mě nemožné, s kapkou pískavice proveditelné. Nesmí se to přehnat, ideální je nachystat si pleť před snídaní, ale dá se.


Ani po soustavném používání pískavicového oleje jsem neshledala omlazující nebo vypínací efekt (což pozoruji u oleje arganového, černuchového, opunciového i avokádového). Pleť ale byla klidná a vyrovnaná, a to já považuji za dobrý výsledek. 
Musím zde zmínit, že občas jsem pod očima cítila pnutí a bylo nutné domáznout. Nedokážu ale zjistit, na základě čeho se pnutí vyskytovalo. Zkrátka mi samostatně pískavice na tvář nestačí, nemůže to být můj jediný olej. Dokonale mi však funguje ve spojení s Egyptian Magic (který mi dohojí právě ty podkožní bolístky) a s Ger Oxy od Gernetic. Mezi nanášením oleje a krému vždy nechávám dostatečnou pauzu, libovolně dlouhou. Většinou po zubech a odlíčení nanáším olej a před ulehnutím do postele pak vtlačím lokálně krém. Ráno mívám dokonalou pleť, vidím rozdíl mezi samotným působením oleje. Ráno pak dávám slzičku Ger Oxy hned na olej, vybírám si jen ta pnoucí místa na pomezí očního okolí a tváří.

Vím, že někdo používá pískavici na péči o dekolt a poprsí. Věřím, že to je výborný způsob péče o tuto část těla. Já osobně už od léta používám speciální péči Gernetic a vzhledem k tomu, jak jsem spokojená, nepřerušovala jsem ji. Krém opravdu umí zvětšit a nafouknout prsa! Nikdy jsem tomu nevěřila a kdyby mi švagrová tyhle věcičky nekoupila, sama bych je ignorovala, ale skutečně to funguje.  

U pískavicového oleje moc oceňuji balení a dávkování. Mám od Záhir další oleje a ty s kapátkem se mi dávkují podstatně hůř.

jen kdybych neměla všechny lahvičky s oleji tak omatlané! to je prostě bolest těchto typů výrobků

Za nějakou dobu vám sepíšu svoje poznatky a tipy na další oleje z dílny Záhir, které jsem si přikoupila. Výrobky z eshopu Záhir doporučuju minimálně k prozkoumání, výběru toho pravého oleje pro sebe věnujte pozornost a zároveň zapojte intuici. I když vám Verunka ochotně poradí a doporučí, faktorů ovlivňujících výsledek je nepřeberné množství. 

A rozhodně vám napíšu taky o svých kouzelnících od Gernetic, protože jsou skvělé. Gernetic vyrábí víc než jen krémy. Jejich homeopatické působení je víc než jen reklamní obrat a může být až děsivé, jak nám funguje tělo, jak jsou v těle věci provázané a jak moc záleží na výběru péče.

Dnes se obzvlášť těším na diskusi :)

Za oba produkty děkuji Záhir Cosmetics.


20 komentářů:

 1. Pískavici používám na dekolt já :). Růžovku miluju. A souhlasím, nevidím sebemenší důvod nekombinovat anorganickou a organickou chemii. Nemusím zarputile bioženy, které toto svěřepě hlásají, ačkoli ještě před pár měsíci ba sebe patlaly krémy z Lidlu a myly si obličej tureckou ropou. Já kombinuji profesionální kosmetiku s tím, co je označováno za přírodní, a vyhovuje mi to. Btw definice přírodní kosmetiky neexistuje. P. S. Máš Argan s Ambrou na tělo? Úžasný produkt!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já vím, právě díky tobě jsem to o poprsí psala. Vidíš výsledky?

   A naprostý souhlas, nejlepší jsou takové guru, co do něčeho naskočí a tupě převezmou nějaké "moudro", které někdy někdo vymyslel. Já bych třeba z hlediska faktického nedělila ani na orgánu a anorgánu, už pro samotné tvrdé definice (struktura molekuly). Ale rozumíme si.

   Vymazat
  2. Já souhlasím s Martinou. Používám konvenci a něco z přírody, něco sedne něco ne...takže si vybírám.

   Vymazat
  3. Prosím za info - jak je to s tím efektem na dekolt : já nepotřebuji zvětšit (chraň bůh...), ale tak nějak vyhladit a zlepšit takovou tu uvadlost - věkově jsem 44. Doporučily byste mi tohle?
   A mimochodem - pozor, voda není pomerančová, ale z pomerančových květů, mám ji, používám jako ranní tonikum, velmi mi vyhovuje, mám problematickou pleť. Je velmi aromatická, už jsem si zvykla a oblíbila si ji, ale není to vůně citrusů - je zvláštní, nahořklá, možná trochu jako pomerančová kůra připálená na kamnech smíchaná s něčím jiným, s marcipánem?

   Vymazat
  4. Díky za doplnění.
   S tou uvadlostí nevím, řekla bych, že jedna věc je péče o hydrataci a výživu pokožky (tam jsou oleje super bojovníci) a jiná věc je pevnost těch hlubších vrstev pokožky. S tou samotné oleje nehnou. Ty Gernetic věci ta prsa jaksi napnou a nafouknou, nabudí žlázu, takže to vypadá líp.
   Jediné, co s jistotou můžu doporučit, jsou jemné masáže té horní části těsně nad prsy až nahoru na krk. To funguje zcela určitě. A úplně nejlíp to funguje v případě, když masáž provádí dobrá masérka. Pro opravdový účinek je tam potřeba ta energie druhého člověka. Pro domácí použití si zkus koupit buď nějaký váleček nebo třeba najdi pěkný větší kámen (kdo tomu věří, může si vybrat nějaký třeba podle svého znamení atd.) a tím vmasírovávej oleje. Třeba večer u TV každý den chvilku. Tohle rozhodně nemůže uškodit a každé pleti lehká masáž udělá dobře.

   Vymazat
 2. Skvělý článek. Těším se na další. Pavla

  OdpovědětVymazat
 3. Mě zajímá ten krém na prsa od Gernetic. Vlastně by mě od nich zajímalo všechno...clanek by byl moc fajn

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokusím se sepsat, co vím. Univerzálním pokladem je Synchro a pro zralejší pleť Nuclea. Za ty dám ruku do ohně. Doplňuju je Egyptianem, protože mi jen s nimi pleť jaksi táhne, pokud bych používala výhradně je. Ale tohle bude asi problém mojí pleti.

   Vymazat
 4. Kombinuji přírodní péči s klasickou dekorativkou. A myslím si, že jakákoliv jiná kombinace je také v pohoddě s výjimkou těch, kteří mají nějakou negativní reakci na složky používané v klasické kosmetice.
  A díky za info o Gerneticu. Také se přimlouvám za celý článek :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím.
   Na ten Gernetic se zaměřím. Akorát teda napíšu jen o tom, co sama znám. A to je ze sortimentu opravdu zlomek.

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. O kombinaci konvenční a přírodní kosmetiky s Tebou souhlasím, ale já jsem bohužel výjimka potvrzující pravidlo. Mám citlivou pleť a citlivou mám v mém případě na mysli, že mi vadí veškeré ropné složky (PEGy, minerální oleje,..), stejně tak silikony - všechny tyto složky mi ucpávají póry a způsobují krupičku. A to i složky, které mají "teoretickou" nálepku, že by komedonní být neměly. Jakmile jsem přesedla na přírodní kosmetiku, u které si rovněž tedy musím hlídat složení, tak se mi pleť razantně zlepšila, ale stále to nebylo ono, a ten zbytek neplech mi zmizel poté, co jsem vyměnila i klasickou dekorativku za tu přírodní. Teď mám díkybohu pleť naprosto nádhernou. A to mě přitom tolik mrzí, že nemůžu používat svoje oblíbené make-upy z parfumerie, nebo i speciální péči na pleť. Takže jsem v kosmetice tak trochu biožena proti své vůli. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zas máš obrovskou výhodu v tom, že přesně víš, co ti dělá zle. Já nevím nic, žádné souvislosti nevidím, nevidí je moje kosmetička. Občas mě to celkem trápí.

   Vymazat
 7. Ambra na tělo je boží, tu zkus! Většinou frčím v přírodní, doplňuju funkčními věcmi od Niodu nebo levné The Ordinary.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, mrknu na ni. Ordinary je teď velký hit, to je pro mě trochu brzda. Počkám na ohlasy.

   Vymazat
 8. Také prosím článek o Gernetic.I já kombinuji bio péči s konvenční péčí a konvenční dekorativou. Reaktivnost mojí pleti se velmi snížila, když jsem začala pravidelně používat hyaluronové sérum (The Ordinary, Nobilis). U té reaktivní pleti se to musí vychytat individuálně.
  Moc bych ocenila ten dříve zmiňovaný o zdravotní prevenci. Já třeba nedám dopustit na švédské kapky (často mě zachrání, když se o mě pokouší víry) a také na škrabku na jazyk nebo pití vlažné vody s citronem ráno.Carol

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Carol. Já se toho psaní o zdraví pořád tak nějak obávám. Je to ještě víc individuální než pleť a nejsem odborník. Ale promyslím to nějak nekonfliktně :)

   Vymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 10. Taky míchám profesionální s bio/přírodní kosmetikou, ale složení si musím hlídat v obou skupinách a radši moc neexperimentuju... Článek o dekoltu mě zajímá velmi!

  OdpovědětVymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)