Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

29. 11. 2017

Vánoční rtěnky

Máme připravený adventní svícen, máme vánoční věnec na dvěřích, máme koupenou hvězdu. Nezbývá, než si definitivně přiznat, že je to tu. Mám tu dobu svým způsobem strašně ráda, má úplně jedinečnou atmosféru, i když si musím dávat pozor, aby mě nesemlela. 
Ale o tom možná jindy, jestli chcete :)


Dnes jen kosmeticky, protože vás chci naladit a ukázat vám svoje oblíbené blýskavé rtěnky. Tyhle barvy miluju celoročně, inklinuju k nim odjakživa, ale uznávám, že právě v období zimních svátků se hodí i dámám, které by po nich ve zbytku roku nesáhly.

Lesk, perleť, duochromové efekty a klidně i velkolepé třpytky, tohle všechno je dnes ve hře. Máme velké štěstí, že se nám vrací do módy metalické finishe. My, které jsme nikdy nepropadly matným rtům, máme konečně žně. 

Mám tu něco pro jemné a éterické víly, najdeme každodenní kousky a zakončíme to vyloženě zářivou  hvězdou.


UD Rejected, MUFE L401, EL Ripped raisin, Bare Minerals Elite, Tom Ford  Aperture, MAC Coral optix

Všechny dnešní rtěnky jsou zářivé a krásné, ale nebyly by tu, kdyby nesplňovaly to nejdůležitější: jsou pohodlné a velmi snadno nositelné. To je pro mě něco, přes co nevidím důvod, se přenášet. Píšu vám to pokaždé, takže to víte. Rtěnka musí být úžasně příjemná a pohodlná. Nesmí vysušovat a nesmí mě otravovat. Pak ji nenosím. 

Omlouvám se za nedokonalé fotky na rtech, nedokážu správně pochytat světlo. Proto jsem dofocovala na druhý pokus a proto taky můžete na fotkách zahlédnout kousky pleťové masky :) 


Urban Decay Vice rtěnky v nové kolekci jsou velmi povedené celkově. Mám jich aktuálně asi 6, osahala jsem jich mnohem víc, vyzkoušela několik. Musím přiznat, že jejich matné kousky z comfort matte řady se dají použít. Já je už nemám, protože raději sahám po vysloveně pečujících texturách, ale přiznávám jim vysokou kvalitu a relativně dobrou nositelnost. Míra vysušování je v jejich případě snesitelná a ovlivnitelná denním programem. 
Přesto jsou moje oblíbené Vice rtěnky výhradně z řad krémových a shimmerových. Zde nacházím víc hydratace, lepší komfort a pro mě mnohem hezčí vzhled. Jak vidíte, Rejected je krásný odstín. Je zcela nedoceněný, je to chudáček a zaslouží si mnohem víc publicity. Věřím, že bude slušet naprosto všem, záleží jen na tom, kolik vrstev nanesete. V tubě vypadá velmi růžová, nálepku na balení má šílenou a nepravdivou. Je to ale naprosto krásná a osvěžující barva, každé z vás určitě sebere 15 let. Aspoň já s ní mám ten pocit, i kamarádky mi ji chválí. Růžová barva se tolik neprosadí, vytvoří jen zdravý a luxusní vzhled. Výdrž je obstojná, krémové a metalické "vajsky" (to mám od Lou) jsou totiž lehounce lepkavé nebo voskové a na rtech sedí jak přibité.


nezdá se, ale je jemná a dívčí

Urban Decay Vice Rejected

MakeUp Forever mají poslední dobou samé skvosty. Milovala jsem už jejich krémové a plně krycí rtěnky. Jedním tahem dají neskutečnou palbu barvy. Přesto je toho na můj vkus někdy až až, protože je na rtech vidět vrstvička a neodpustí šupinky. A proto jsem si teď naprosto sedla na zadek z téhle nové řady. 
Rtěnky s označením L jsou prostě báječné! Lehké, lesklé, pečující, krásné. Od rtěnek z předcházející kolekce je poznáte podle lesklého balení. Akorát mi teda u nich opět chybí nějaké pěkné názvy. Není to samozřejmě nic zásadního, rtěnka je dobrá i bez pořádného jména. Ale doporučte někomu svoji rtěnku na ulici, když vám ji pochválí... Nebo jsem to jen já, kdo je pitomý na čísla? 
L401 je typická vánoční a sváteční rtěnka, kterou můžete nosit denně, nemusíte ji hlídat a nepopudíte  jí ani přísnou šéfovou. I když já jsem taky taková přísná šéfová a holky v práci mě nadchnou klidně i zelenou rtěnkou, mládí si to holt může dovolit :)

MUFE L401
MakeUp ForEver L401
Estée Lauder a její nové rtěnky, to vůbec nemusím představovat, že? Nedostaly se k nám všechny odstíny, což je škoda. Nicméně jsem si vybrala jeden z těch, který k nám dorazil. Ripped Raisin je opět jedna z barev, která bude slušet většině dam. Neutrální až studenější barva v přirozeném základu, který je mile okořeněný poctivou dávkou třpytek, které ale po nanesení nejsou příliš patrné. Tahle rtěnka je báječná, klidně ji kupte naslepo. Po aplikaci vyznívá velmi decentně, takže vám jen rozsvítí tvář. Komfort báječný, EL rtěnky umí, to ví každý a já s tím nebudu otravovat.

Estée Lauder Ripped Raisin
EL Ripped Raisin


Teď vám ukážu svůj poslední úlovek. Bare Minerals Elite mám nově, ale hned první den jsem věděla, že si budeme extrémně rozumět. To je prostě moje barva! Kousek červené, ale v takové příjemně tlumenější verzi, okořeněné špetkou skořice, malým množstvím slušivé mauve a to vše je doladěné  perletí, která tváři dodá světlo, živost a tvar. Kdybych si měla vybrat jednu jedinou barvu, se kterou bych měla vydržet už pořád, byla by to tahle. Dokonalou tečku tvoří pečující krémová textura, díky které rtěnka sedí dobře na rtech a nevysušuje. Výdrž je pěkná, v rámci mého hodnocení dosáhla na hodnocení "do jídla". A to je báječné! To mi naprosto stačí, po jídle přejedu i bez zrcátka a utíkám dál. Možná si vzpomenete na rtěnku Rimmel Burning Desire 262, kterou jsem mívala moc ráda. Byla z jejich staré, klasické a hydratační kolekce a myslím, že už snad ani není k sehnání. Byla taky velmi krásná, jedinečná a barevně unikátní. Velmi mi ji připomíná tahle kráska Bare Minerals, řekla bych ale, že je ještě lepší! Je decentnější a ženštější, nerazí tolik, a hlavně není přeparfémovaná. Jakkoliv mám Rimmel ráda, vůni rtěnek přepískli.
Moc a moc vám tuhle Elite rtěnku doporučuju! 

Bare Minerals Elite
Bare Minerals Elite

Tom Ford taky umí. Vážně jsem od nich ještě neměla průšvih. Pokud mi něco nesedlo, bylo to špatným výběrem nebo odhadem vlastností. Když si já, která na pleti obvykle nic krycího nesnesu, koupím plně krycí makeup, logicky ho neocením. I když je perfektní. To je ostatně důvod toho, že často posílám dál naprosto geniální věci. 
Rtěnku v odstínu Aperture jsem pravděpodobně urvala v nějaké limitce, ale nemohu vám ji neukázat. Možná se ještě v Douglassu dá sehnat? 
Je tak jiná! Zajímavá. Báječná. V bronzovo-mauve podkladu, který je už sám o sobě unikátní, jsou multibarevné třpytky! Ach! A víte, co je nejlepší? Rtěnka se po nanesení jaksi zamkne na rtech a vydrží dokonalá poměrně dlouho. Další drahoušek, který vydrží do jídla bez úprav a hlídání. Myslela jsem si, že ji unesu jen v létě k opálenější pleti, ale miluju ji překvapivě i teď.  

Tom Ford Aperture
Tom Ford Aperture

A na konec jsem vám nechala tu pravou a naprosto neoddiskutovatelně vánoční hvězdu. MAC není mojí rtěnkovou špičkou. Vlastně od nich snesu pouze rtěnky z řad Frost, a i v tomto případě mám pár výhrad. Nikdy jsem moc nepochopila, proč byly rtěnky MAC tak hodnocené. Podle mě tkví jejich bonus výhradně v tom, že nabízí extrémní škálu odstínů. Pro nás, které vždy paseme po konkrétní barvě, je to kolikrát jediné řešení. Víc jim ale nepřiznám. 
Oprava: nepřiznala jsem. Coral Optix jsem si koupila právě kvůli nádherné barvě, když jsem šla okukovat vánoční kolekci. Láska na první pohled, kvůli které mi bylo jedno i to, že mě tyhle rtěnky obvykle nebavily. Cosi je ale jinak. 
Coral Optix je jiná! Nevysušuje (to byl u MAC můj obvyklý problém), kryje naprosto dokonale bez hnusné vrstvy, sedne pěkně na rty a vydrží. Dokonce ani ty nádherné, jasně červené třpytky nikam neputují. Přiznám se, že výdrž mě překvapila. Vzhledem k tající textuře jsem nečekala, že dá i kompletní tříchodovou večeři. Samozřejmě, že po jídle nebyly rty pokryty zcela plnou vrstvou rtěnky, ale intenzita ubyla jaksi rovnoměrně a stačilo mi promnout rty a výsledek byl víc než slušný. Pokud se večer pohybujete v nějakém tlumenějším světle, v baru, v hospůdce, v restauraci atd., tahle rtěnka vás dokonale provede celým večerem bez větších úprav. Rozhodně doporučuju! Mám dokonce pocit, že díky měkkému vyznění teplých odlesků třpytek tahle barva vyznívá v podstatě měkčeji, než kdyby lesk neobsahovala. Unesete ji i vy, které si nevěříte. Chce to zkusit. 
Měli srovnatelně zajímavou ještě v krásném fialovém odstínu, ten mi taky zabrnkal na prstíky. 
Ale jsem velmi rozumná! Proto ji nemám.
To se o mně ví. Že jsem rozumná.
Všude! Se to ví.

MAC Coral Optix
MAC Coral Optix

To je všechno vánoční, co jsem na stolečku našla. Tuším, že má ještě něco dcerka, myslím si ale, že jde o "nevánoční" jemnou růžovou, takže ji nechám v omylu, že o ničem nevím :) 

Pojďte se ještě se mnou pokochat fotkami. Omlouvám se za obrácené pořadí, nějak mi nedošlo, že když obejdu kvůli světlu stoleček, vyfotím to obráceně. No, to víte, beauty blogerka... :D 


MAC Coral Optix, Tom Ford Aperture, Bare Minerals Elite, EL Ripped raisin, MUFE L401, Urban Decay Rejected 

MAC Coral Optix, Tom Ford Aperture, Bare Minerals Elite, EL Ripped raisin, MUFE L401, Urban Decay Rejected Napište mi, jak vnímáte tyhle krásné, třpytivé a blýskavé poklady. Taky vás vždycky tak uhranou? Nebo naopak patříte k těm, pro které je tohle nepřijatelné osmdesátkové šílenství? Chybí mi ještě nějaká, bez které bych se letos neměla vůbec vydat pod stromek? 
A co si myslíte o tom, že je nosím celoročně?

Tolik otázek!

6 komentářů:

 1. Skvělý článek�� Ta MAC mě úplně dostala, takhle si přesně predstavuji vánoční rtěnku�� @lucie

  OdpovědětVymazat
 2. Ta MAC je prenadherna. By mi slušela ;-) Nejsi jediná, kdo nepropadl matnym rtenkam. Jako podle mě je to proste pro mladý holky. Jeste snesu klasicke krémové matne, ty tekuté jsou pro mě dost děsný skoro všechny. Snesu akorát Too Faced Melted, tu původní s houbickou. A Revlon HD. Jinak ty metalicke finise mám rada jen u některých odstínů, spíše tmavsich. Mám jednu skvělou rtenku v tužce od Mary Kay, Candied Apple-rudá se zlatými trpytkami. Bozi. Mírně mi tu MAC pripomina. MK je vic červená. Ale klasika, už se nevyrábí. O Vánocích u mě vede rudá a zlatá a to všude. Jsem konzerva.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však zlatá a červená k Vánocům neodmyslitelně patří. Mary Kay skoro vůbec neznám, měla jsem kdysi v dávnověku jeden stín, to je vše.

   Vymazat
 3. Také jsem nepropadla matnému trendu, navic mám užší rty, tak se cítím lépe s nějakým tím leskem či třpytem na rtu💋 tvé poklady jsou skvostné, jedna rtěnka hezčí než druhá, pro mě ideální odstín UD Rejected, mám o čem přemýšlet. A jinak trend osmdesátek je v něčem nepřekonatelný, z nostalgie jsem v lecčems neobjektivní😁🙃

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Objektivní nejsme nikdo, každý se necháváme ovlivnit tím, co kolem nás v průběhu života projde. A tak to je i dobře :)

   Vymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)