Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

22. 12. 2015

MAKEUP REVOLUTION Euphoria Bronzed Palette

Pokud mě čtete dlouho, víte, že pořád hledám jednu co nejmenší paletku na cestování. Musí obsahovat bronzer, tvářenku, rozjasňovač a nějaké ty stíny. Ty by mi stačily dva. Kdyby byl i pudr nebo pudrový makeup, byla bych úplně v sedmém nebi, ale zase už nebudeme tak náročné, že ano.

Kamarádka, se kterou sdílíme tuhle kosmetickou vášeň a která se vedle své hlavní práce věnuje i kosmetickému poradenství a příležitostnému líčení, mi nedávno řekla, že má několik věcí od značky Makeup Revolution. A prý je s nimi spokojená. To rozhodlo a zakoupila jsem si tuto paletu, která podle fotek splňovala vše, co bych na cestování chtěla mít v jednom balení. Koupila jsem ji i přesto, že mi u téhle značky vadilo a stále vadí trapné kopírování úspěšných značek a bestsellerů. 


Vždycky na prvním místě rozebírám balení. I dnes tak udělám. Značku MR vnímám jako jednu z nižších pater spektra, přesto se mi balení téhle multifunkční palety moc líbí. Plast je prostě pěkný, pořádný a dokud je paleta zavřená, snese srovnání s několikanásobně dražšími značkami. Moje nová a draze milovaná paletka YSL má na první pohled poměrně podobné balení, pokud hodnotím černý plast. Jo, balení je podařené. 


Když paletu otevřu, rozdíl už je znát víc. Nicméně stále nemám problém. Pro mě je sice diskutabilní aplikátor, ten je holt navíc, ale budiž.

Škála odstínů je nádherná. Tohle jsou skutečně moje barvy. Na první pohled jsem viděla, že milovnice výrazného líčení a velkých kouřovek si tuhle paletu nikdy neoblíbí, ale já jsem opak. Potřebuju jemné neutrální až teplejší líčení, nevadí mi příjemný lesk. Potřebuju barvy, které mě nezradí. A ty zde vidím.
Když jsem na cestách, velmi často nemám dobré podmínky k líčení, někdy není čas. Přiznám se, že po večírcích nebo nočních jednáních ráno nejsem v dokonalé kondici, takže na složitá líčení nemám kromě času ani náladu. V hotelích si většinou vezmu kosmetickou taštičku po sprše do postele a nějak to šolíchám v peřinách, to je takový můj hotelový rituál. 
Většinou potřebuju rychle nahodit samu sebe a jít na snídani, než se roztočí další kolo práce. Pokud cestuji soukromě, líčím se taky jemně. A právě tyhle měkké a příjemné barvy jsou na moje cestování ideální. 

Naházela jsem si swatche na ruku a ...
... přišlo první velké zklamání. To, co vidíte (pokud dobře vidíte) na fotce, je realita. Skoro nic, že? A nešetřila jsem, každý stín jsem ojela opakovaně.


Bronzer, rozjasňovač a tvářenka jsou měkké, pěkně pigmentované - vlastně až příliš na pohodlné užívání. Stíny ale nedávají skoro žádnou barvu a jsou hrozně tvrdé. Řekla jsem si, že se musím dostat pod lisování a že to bude fajn. Přece by jinak ty hordy blogerek před rokem (nebo kdy se MR vyrojila a všem rozdala produkty) tak hrozně nejásaly nad touhle báječnou značkou, ne?

Paletu jsem poctivě používala, vyzkoušela jsem všechny stíny i kombinace ostatních pudrů. Pečlivě jsem nafotila nové fotky, aby byly vůbec vidět barvy. Zde musím říct, že jsem swatch dělala hodně hrubě, takhle si na víčko stíny nikdo z nás nenanese. Na druhou várku swatchů jsem si přizvala dcerku, která má o poznání světlejší pleť, a stíny lépe vynikly. Tím chci asi říct, že tu barvu z toho spíš nedostanete, pokud jste tmavší, jako jsem já.
Na dcerce jsou barvy vidět. Tohle je fakticky maximum, co vytřískáte.


Zde vidíte, že odstíny jsou vážně krásné. Stíny jsou teda hodně světlé a rozjasňující, nicméně to nepovažuju za potíž.
Pigmentace je ale bídná. Mám kavalerii štětců, jak víte. Bylo to jedno. Ta paleta barvu nepustí a nepustí.


První tři stíny jsou vysloveně světlé a rozjasňující, každý je jinak natónovaný. Kdyby fungovaly, byly by úžasné - pro mě hlavně ten první nazlátlý. Druhá trojice stínů je pro mě ideální na celé víčko. Hlavně tu narůžovělou bych milovala, kdyby malovala (to byla krátká báseň...). 
Ty stíny jsou bohužel fakt špatné a žádnými štětci z nich mnoho nedostanu. Prstem dostanu aspoň něco, ale bohužel po aplikaci prstem mi nedrží a poměrně hodně opadávají pod oko. Večer jsem měla pod okem čtyřmilimetrovou čáru stínu. Nepoužívala jsem bázi, takže neposoudím, nakolik by tohle vylepšila. Navíc jsem každý den lehce cvičila, takže jsem stíny testovala docela přísně.
Myslím si, že na bleduli by byly tyhle stíny o dost výraznější, než se ukazovaly na mně.

Stíny jsou prostě průser. Moc se omlouvám, ale to slovo není vulgaritou, to je prostý popis.

Jen pro kompletní informaci dodám, že jsem večer vždycky cítila, jak mi pokožka kolem očí pne a je vysušená. Po odlíčení tento pocit odezněl. Nejsem si jistá, že za to mohly stíny Makeup Revolution, protože mám citlivější období a pleť mám teď jaksi křekhou. Poté, co jsem tuhle paletu přestala používat, pnutí ustalo. Ale přímou souvislost opravdu netvrdím a stíny MR neobviňuji. Vzhledem k tomu, že jsem po Dornově metodě, změny na pleti přisuzuji spíše těmto vlivům.

Tvářenkové trio je dost odlišné. Pigmenatce i měkkost jsou o 69 levelů výš. Pokud vám sednou barvy, tak asi nemám výhrady. Díky té silné pigmenatci je ale potřeba opatrně pracovat. Já jsem měla problém s rozjasňovačem, jelikož je na mě dost světlý a ve větší vrstvě mě zašpiní. Nicméně dělá velmi krásný efekt a rozjasňuje opravdu hezky. Rozhodně potřebuje světlejší pleť, než je ta moje. Pak bude fakt krásný! Bronzer je poměrně teplý, ale dá se s ním slušně zacházet. Práší naprosto šíleně, ale nezašpiní tvář. V pohodě ho oklepete nebo ofoukáte. 
Tvářenka je nádherná, odstínově přesně to, co miluju a co tak nějak všem velice lichotí. Zlatavé odlesky jsou výrazné, ale na pleti se tak neprosadí. Na mojí pleti tvářenka nevydržela moc dlouho, ale opět je to tím, že je určena na světlejší ženy. Zde chci říct, že na mně z nějakého důvodu nedrží třeba ani světem milované a vyzdvihované tvářenky NARS, proto nechci tuhle tvářenku shodit kvůli výdrži, která holt pro mě nestačí. Pokud bych na cesty brala jen jednu paletu, potřebuju spolehlivější tvářenku, to je jisté...
To trio se mi líbí, rozhodně není průserové (to abych se držela dnešní terminologie). 


Euphoria paleta je pro mě složená ze dvou odlišných částí, stíny otřesné, trio na tvář slušné.

Paletu si nenechám, protože mi nesplnila požadavky. Neproměnila to, co slibovala podle vzhledu a po prvním hrábnutí do pudrových polštářků prostě zklamala. 
Velmi by mě zajímalo, co by uměla udělat na světlé pleti. Ty barvy jsou prostě krásné a na něco to přece být musí!

Následující fotky líčení ukazují, že barvy na mě vypadají všechny stejně a všechno to má silný lesk, který je u světlých stínů až mokrý. Ano, na fotkách jsou použity pokaždé různé odstíny a jestli to nevidíte, vězte, že to vidět ani nebylo. Opakuji, že jsem nepoužívala bázi. Poslední dobou je nějak nenosím.


Z celé Euphoria palety jsem zklamaná. Přiznám se, že po těch šílených vlnách nadšení provázejících nástup značky Makeup Revolution jsem fakt čekala pěknou kvalitu za nízké ceny. Nevím jistě, jestli jsem sáhla po špatném produktu a holt se stalo, anebo jsem už tak nehorázně rozmazlená high-endem. Na druhou stranu všechny víme, že mnohdy i u high-endu se najde průser a v drogerii nebo jiných levných vodách nalezneme pravý poklad. 

Dneska mě to mrzí moc, protože jsem strašlivě moc stála o to, abych u MR našla svůj poklad. Abych s sebou na své relativně časté výjezdy vozila jen tuto černou, dobře stavěnou paletu, pudr a řasenku. Rtěnky mám vždycky nějaké v kabelce :). To by mi stačilo na víkend, na týden, i na měsíc. 
A mám prd... Mrzí mě to o to víc, že všechny odstíny by mi bývaly dokonale vyhovovaly, kdyby byly funkční.

Napište mi, prosím, jestli víte o něčem, co bych užila na cesty. Zadání je opravdu náročné, to vím.
A napište mi i vy, které máte se značkou MR zkušenosti. Vybrala jsem náhodně nepovedený produkt nebo je to všechno na téhle úrovni? 

Od Makeup Revolition jsem si koupila ještě konturovací štětec a rozjasňující bronzer, ty zatím zkouším a i přes některé výhrady je považuju za celkem fajn. Budou vás zajímat recenze, až budu mít víc jasno? Je něco, co bych od této značky měla zkusit, anebo se mám již navždy držet dál? 16 komentářů:

 1. I na ten zbytek prosim recenzi. Ale jinak se drzet dal a uz takhle penize nevyhazovat!

  OdpovědětVymazat
 2. Od MR nic nemám a ani nebudu, recenze splnila svůj odstrašující účel. Cestovní paletu taky sháním - prakticky jsem se rozloučila s tím, že bych kdy sehnala takovou, aby mi po všech stránkách vyhovovala. Požadavky na ní mám prakticky totožné co ty, nechala jsem se tedy nalákat na probíhající akci od Inglotu a sestavila si paletku svoji. Barevně je tedy (neskromně:)) skvělá, ale to balení je tak neuvěřitelně těžké! Takže mám teď sice fajn paletku, ale díky váze znova odepsanou... Lov může začít na novo:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kim, ůčel nebyl odstrašit. Naopak jsem se opravdu poctivě snažila popsat i to dobré, co na paletě vidím :)
   Mám to stejně jako ty, paletku mám seskládanou, ale není to prostě ono... Pokusím se ještě ulovit Tarte.

   Vymazat
  2. Tarte jsem taky moc chtěla! Dokud jsem nečetla tuto recenzi u Brunwen, se kterou mi vyhovují stejné výrobky... :( http://brunwen.blogspot.cz/2014/12/recenze-paletka-na-oci-tvare-tarte.html

   Vymazat
  3. Děkuji, to si moc ráda přečtu!

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. já mám od MR akorát sadu na obočí a ta je dobrá, ze zbytku mne nezaujalo vůbec nic :/
  new in: faux fur coat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Luci, já jsem z nich fakt zatím taková rozpačitá...

   Vymazat
 5. In theBalm of Your Hand od The Balm je na cesty pro tvoje účely asi moc velká, co? A jsou tam navíc i produkty na rty. Je škoda, že paletka od MR tě takto zklamala. Já od této značky nic nemám a ani neplánuji. Recenzi jsem si ovšem i tak ráda přečetla. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jituš, já nemám ráda krémové věci v paletkách. Jak jsem milovnicí rtěnek, ty v panu prostě nemám ráda. Už od odb paletky mé maminky, dostala ji od táty, když mi byly asi 3 roky a byla od Pupa. Byla nádherná! A rtěnky se špinily a kazila od pudrových věcí. Pak tak nějak zasmrádly, doteď to cítím :)

   Vymazat
 6. Tvoja recenzia ma neovplyvnila, mne táto značka jednoducho nie je sympatická, hlavne kvôli obalom, pre ktoré by som tie výrobky nedokázala používať. Ja jednoducho potrebujem krásny obal a krásny výrobok, aby som si líčenie naozaj užila. Trocha zvrhlé :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč. Já mám taky ráda obal a ten pocit ze značky. Patří to k věci.

   Vymazat
 7. Odpovědi
  1. Vážně? Až budeš mít čas, napiš mi, jak jsou na tobě ty stíny vidět a jestli ti neopadávají. Ráda si to přečtu :)

   Vymazat
 8. Dobrý večer, moje zkušenost s MR je jen jedna a překvapivě velmi kladná. Sháněla jsem konturovací paletku na cestování. Původně byl v plánu high end, tuhle jsem brala jako nákup typu "buď a nebo" /mám Ultra sculpt + contour kit v odstínu fair/, a jinou už nechci. Tvářenka je přirozeně broskvovo-růžová, lichotící žlutým bledulím, a bronzer je matný, přirozeně opálený odstín, žádná cihla. Vše se skvělou pigmentací a výdrží. Jinak co mě dostalo do kolen, tak jejich přesná kopie paletky od Too Faced The return of sexy, viděla jste ji? S pozdravem Gábina

  OdpovědětVymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)