Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

11. 9. 2015

Milovaní společníci letošních veder

Miluju léto a všude to vykládám. A miluju i typické letní šminky. Tolik lesku, zlata, bronzu a intenzity si většinou po zbytek roku neužiju. A vlastně jsem zjistila, že se mi mimo léto některé barvy ani nelíbí, ačkoliv v létě jsou to miláčci. 


Přiznám se, že v létě to vypadalo, že bych měla blog někomu vrátit nebo odevzdat. Skoro jsem se nelíčila. Díky sluníčku jsem měla i přes ochranné filtry dost opálenou tvář. Ať je to jakkoliv nezdravé, musím prostě říct, že mi to sluší. S opálením holt vypadám skvěle i bez jakéhokoliv makeupu. To je taky důvod, proč jsem se prakticky nelíčila. Tahala jsem s sebou rtěnky, které jsem si užívala. Vytahovala jsem i dost výrazné odstíny, které mi seděly lépe než kdykoliv jindy. Ale jinak to byla bída.
To, co vidíte na fotce výš, jsem používala. Ale rozhodně ne pravidelně nebo nějak často.

Vypíchnu dokonalý pudrový makeup MUFE, který jsem už recenzovala. Mám docela tmavý odstín 153, se kterým jsem ve světlých dobách opatrná. Ve tmavém létě ale odstín sedí dokonale a strašně si užívám, když své huňaté pudrové štětce zabořím bohatě do pudru a poňuchňám si tvář. Dělá dokonalou pleť, vydrží mi a vlastně vůbec není vidět. Jeho použití je tak snadné a jednoduché, zvládne to i cvičená žížala a klidně i poslepu. Miluju ho. Ostatní odstíny už mě tak nenadchly, protože nejsou tak žluté, ale věřím, že si vybere každá. Na fotkách níž je to první swatch. Vidíte to krytí?


Občas jsem sahala po rozjasňujícím bronzeru Guerlain, který je dost zvláštní. Byla to limitka, takže ho nebudu speciálně představovat. Zvláštní je proto, že je dost tvrdě zalisovaný na to, aby byl vysloveně bronzovací, ale zase barevně to není klasický rozjasňovač, respektive na rozjasňovač je hodně bronzový až oranžovozlatý, což málokomu sedne. Na horní fotce je to to velké kulaté dvoubarevné :), na swatchích jsou obě části smíchané do druhého swatche.
Dělá nádherné odlesky a já s ním dělám cosi mezi klasickou konturou (na kterou se běžně používá matný produkt) a běžným zahřívacím bronzováním. Efekt je skvělý. Jen jsem si trochu musela zvykat na mírně babičkovskou vůní, která mi úplně nesedla. 


Třetí swatch je problematický. Je na něm naprosto dokonalý rozjasňovač Dior z loňské limitky, který jsem dostala od tety z Prahy. Na fotkách je nesmyslně světlý, plochý a nudný. Realita je ale jinde. Je to dokonalé a zdánlivě tekuté zlato. Pokud může být barva zlata neutrální, tak tohle je ono. Koukněte se na můj instagram, tam se mi ho podařilo vyfotit velmi věrně. Myslím si, že jsem ještě tak nádherný rozjasňovač neměla. Ale znáte to, jsem kosmeticky promiskuitní, zítra to zas můžu napsat o něčem jiném :).


Posledním swatchem v řadě je rtěnka Tiger Eye od Estée Lauder, kterou používám už od vysoké školy (a to už je pěkně dlouho, dámy moje...). Je to strašně divná barva, jediněčná, krásná a skvostná. A skoro nikomu nesluší. Mně jo, protože jsem žluťák. Speciálně v létě, když mám hnědou pleť, je to nádhera nejnádhernější. Úplně nejkrásnější na celém světě. Myslím si, že mám šesté balení (mimochodem jsem další dostala opět od tety z Prahy, ona je poklad), ale jistě to nevím. Na to, že skoro nikdy nic nespotřebuju, je to extrémní případ.

Nahoru jsem načmárala milovanou hnědou řasenku Clinique High Impact, kterou používám léta letoucí, vracím se k ní opakovaně a miluju ji. Je nejlepší... A pak jsem si dost oblíbila Benefití gel na obočí. Řasenku ani gel jsem nepoužívala často, to vůbec ne. Ale když už jsem líčila oči a obočí, sahala jsem vždycky jen po těchto kouscích.

Většinu léta jsem neotevřela oční stíny, použila jsem je skutečně jen několikrát. Klasické makeupy nebo jiné věci taky stály v koutě a padal na ně prach. 

Miluju léto a už teď mi chybí.
Co myslíte, jak dlouho si ho udržím alespoň jen používáním svých letních malovátek?

EDIT: Manžel prošel okolo a viděl, co píšu. A úplně sama od sebe jsem si uvědomila, že bych byla bývala skoro zapomněla na toho nejmilovanějšího společníka léta, jara, zimy i podzimu, prostě tak nějak úplně všeho - mého manžela! (chi chi...)


1 komentář:

  1. Ten manžel :)))))))))))) Najednou sis úplně sama uvědomila. To je přesné.

    OdpovědětVymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)