Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

9. 9. 2015

DIY paletka :)

Moc se vám, mým věrným, omlouvám za tak dlouhé odmlčení. Letní provoz, nějaké ty pracovní jobovky a hlavně můj milý MacBook, to vše mě drželo zpět. 
Teď jsem se s notebookem domluvila, že ho budu aktualizovat, a on mě za to prý pustí neomezeně na blog. Něco za něco... :)

Ukážu vám svoji poměrně dost oblíbenou paletku, kterou miluju nejen na cesty.

Prosím vás, písmenka DIY v názvu postu berte velmi s rezervou. Víte, jaký mám vztah ke všemu, co se do kategorie DIY dá zařadit. A ano, opravdu je to tak, že skládání vlastních paletek nebo rozpuštění zlomené rtěnky do kelímku je mým stropem v této oblasti.

Dnes to je hlavně o tom, jak jsem naložila s Urban Decay paletkou z limitky Naked on the Run. Vadily mi její rozměry a chlívky na produkty, které fakt ani nepoužívám.
Na druhou stranu stíny z této kolekce miluju! A tvářenka s bronzerem mi po smíchání taky vyhovují. Rozjasňovač byl sice roztomilý, ale vlastně jsem ho neprožívala a nakonec jsem ho nepoužívala...


Jednoho dne jsem prokrastinovala, tak jsem si řekla, že stejně úspěšně mohu prokrastinovat i se štípačkami a velkým nožem v ruce. 
Paletka s pany šla vyjmout z obrovské plastové krabice se zrcátkem nečekaně snadno, jen to cvaklo. Aspoň vidíte, že prostorově šlo skutečně jenom o plýtvání...


A pak už to byla hra nervů, trocha opatrného pižlání a hraní si s ohněm. No dobře, ne přímo s ohněm, ale tepla zapotřebí bylo. Kdo máte zkušenosti s depotováním produktů MAC, víte přesně, co jsem udělala. Šlo o kombinaci nahřívání plastu, aby se lepidlo uvolnilo, a následného páčení tenkým krátkým nožem.
Ve finale jsem už jen acetonem umyla spodní část stínů, aby mi nedělaly nepořádek v paletce, a bylo hotovo!


Moje vlastní DIY paletka stínů tedy vypadá takhle. Je složena ze stínů z Naked on the Run, z mého milovaného camel stínu Estée Lauder z limitované kolekce od Michaela Korse a konečně z povedených matných stínů Physicians Formula (ten bílý jsem vyhodila, byl moc křídový).
Jistě vás zajímá osud zbytku UD paletky. Půlený bronzer/tvářenku mám k dispozici v jiné magnetické paletce a občas po nich moc ráda sahám. V létě byly velmi fajn! Rozjasňovač pukl při prvním kontaktu kleští s plastem paletky :) Netýkavka jedna, stejně mi neseděl.

Nechci vás navádět, ale pokud vám stejně jako mně vadí ta otřesná krabice Naked on the Run, víte, co dělat :) Já si stíny konečně užívám, jsou povedené, sluší mi a moje papírová paletka z ebay asi za 90 korun je taky k sežrání.

Co říkáte?

11 komentářů:

 1. Myslím, že sis poradila velmi dobře. Taky nemám ráda, když mi obal brání v puožívání výrobku tak, jak chci.

  OdpovědětVymazat
 2. Taky jsem nějak nepochopila, proč má "on the run" takový zbytečně tlustý obal.

  OdpovědětVymazat
 3. To mi trhá trochu srdce :D Nedávno jsem na ní psala recenzi a taky jsem zmínila tu nepraktickou krabici. Mně se ale tak líbí ten design, že jí to odpustím :) Ale ty sis poradila dobře. Rozjasňovač mě taky nenadchl. Hezký den, Aneta :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anetko, já bych to jinak prostě dala z baráku, takže tohle byla jediná varianta :)

   Vymazat
 4. poradila sis dobře :) já jsem absolutní střevo :D
  grey & black combo

  OdpovědětVymazat
 5. Toho rozjasňovače lituji.Dlouho přemýšlím nad podobným přesunutím, u mě jde o paletku SnowWhite&the Huntsman, je to velký krám, i když je krásný, ale stíny jsou v ní skvělé, jak není mezi ostatními stíny tak na ní většinou zapoměnu.Odkud máš prázdnou paletku a magnetky?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mam presne tu istu paletku a obcas rozmyslam nad depotovanim. Na druhej strane, cestujem minimalne, tak mi to obrie balenie zatial az tak velmi nevadilo :-)

   Vymazat
  2. Ananasku, paletku i magnetky mám z ebay, pokud si správně vzpomínám.

   Jani, já nemám zbytečné kastle ráda ani doma.

   Vymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)