Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

16. 5. 2015

rtěnky z řetězců SEPHORA a MARIONNAUD

Sešly se mi doma dvě zajímavé rtěnky, které bych si vlastně sama od sebe ani nekoupila. A byla by to i škoda.

Jde o rtěnky privátních značek řetězců parfumerií. Jedna ze Sephory, druhá z Marionnaud.


Oba kousky jsem dostala. Taky někdy zjistíte, že dostanete něco, co byste si samy nekoupily, ale nakonec vám to sedí a slouží úplně báječně? Taky jste někdy až překvapené, že dárce vám vybral lepší barvu, než byste si vybraly samy? To je tento případ.


Co se balení týče, mnohem víc se mi líbí rtěnka od Marionnaud. Balení má drobné, štíhlé a kovové, vypadá elegantně a moc pěkně. 

Vedle toho se mi její kolegyně ze Sephory zdá prostě jen obyčejná. Nicméně ani černé obyčejné balení mi nevadí. Je to sice černá plastová nuda, ale z kabelky ji kvůli tomu nevyhodím. Úplně iracionálně to mám tak, že ty obyčejné, černé a plasťákové obaly mi asociují u plastový, umělý a tak nějak chemický obsah. Přitom vím, že mnohdy ty krásné a lákavé obaly ukrývají složením mnohem horší věci... No jo, no :)  

Rtěnku Sephora mám v odstínu N°12. A rovnou se vám přiznám, že netuším, co to znamená. Vím sice, že Sephora má tyto klasicky balené rtěnky v široké škále barev i typů, ale detaily neznám. Vím jistě jediné - tahle rtěnka je z nějaké odlehčené a jinak pojaté řady. Je lehká, lesklá, plná velkých třpytek a velmi silně voní. Z toho jsem byla poněkud v šoku a klidně bych to změnila. Parfemace je mi totiž nepříjemná, je moc silná a jakékoliv přírodní vůni vzdálená. Podle mě to byl pokus o vůni tropů nebo ovoce, ale intenzita je prostě šílená. Třpytky jsou díky své velikosti dost výrazné a ve větší vrstvě je i malinko cítíte na rtech.
V každém případě je ale N°12 moc pěkný odstín, vidím v něm směs hnědé, béžové, červené a snad i kousek růžové. Vše je podáno spíš tlumeně a decentně, aby výsledek jen vylepšil barvu rtů. Barva fakt dobrá.
Rtěnka Marionnaud je lehká, decentní a skoro balzámovitá. Třpytečky má velmi jemné a nerušící, i na rtech o ní skoro nevíte. Odstín 02 Rouge Sorbet se mi nejdřív zdál moc růžový, myslela jsem si, že mi nebude sedět. Ale na rtech je báječný a zteplá, nakonec je z něho úžasná šťavnatá rtěnka na každý den.


nahoře Sephora N°12, dole Marionnaud 02Sephora N°12
A teď to překvapivé. Na rtech se obě barvy chovají jinak, než by se čekalo podle tyčinky. Tlumenější a hnědá Sephora je nakonec růžová. Třpytky jsou výrazné, ale v kontextu celé tváře způsobují spíš efekt vysokého až vlhkého lesku, než stroboskop. Musím říct, že jsem z výsledku překvapivě nadšená. Ta rtěnka se nosí moc pěkně, absolutně nevysušuje, třpytky mě nakonec ani neruší. A barva mi prostě sedne, rozzáří mi tvář a mám s ní pocit, že vítám jaro, léto a vše, co k těmto obdobím patří. Tohle jsou pořádně šťavnaté rty, které ale nepřekřikují barvou nic kolem. Parádní. Jen ta vůně by mohla být jiná. 


Marionnaud N°12


Marionnaud N°12 je na rtech decentní, lesklá a korálově teplá. Ve slabé vrstvě vytvoří báječný efekt "nikdy jsem se nemalovala, ale vypadám prostě dobře". To se taky hodí. V silné vrstvě nádherně ladí s mým hnědým tónem rtů a výsledek je pro mě moc lichotivý.

Výdrž ani jedné z holek není ohromující, jsou to svým konceptem transparentní a velmi hydratační balzámy s barvou. U Sephorácké rtěnky bych pro nás starší doporučila transparentní konturu, aby třpytky neputovaly. Nicméně zatím jsem s tím neměla problém. Obě rtěnky v pohodě přetřete poslepu.
Dnes nějak nevím, která je lepší. Sephora je výraznější, někoho může otravovat třpytkami a rozhodně tou vůní. Marionnaud má lepší prezentaci a je decentnější. Barvy mi sedí obě. Rezultát tedy nechám na vás a jsem moc zvědavá, kterou byste koupily vy.

Ohledně cen a možnosti nákupu příliš neporadím. Pravdou je, že jsem si v Marionnaud žádného jejich stojanu nikdy nevšimla - to ale příležitostně napravím :).
O produktech značky Sephora pochopitelně vím, ale přiznám se, že přehled úplně nemám. Není to něco, za čím do Sephor primárně chodím, i když si myslím, že kvalita jejich produktů není špatná. 

Mějte krásný víkend a napište mi, co dalšího Marionnaud pod svou značkou nabízí a jestli to stojí za to.

Liduško, díky za rtěnku :)!
6 komentářů:

 1. Obě barvičky se mi moc líbí :-))
  http://monalisabeautyeri.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Skoro totožnou Sephoru jsem dávala mámě ke dni matek, no a dnes mi říkiá, že to hrozně voní/smrdí a o 5 minut to čtu i u tebe...prý je to dost na obtíž, ale zas barva se jí líbí a efekt vyhovuje.

  OdpovědětVymazat
 3. Já bych si koupila tu Sephoru, je hezčí. Těším se na další článek.

  OdpovědětVymazat
 4. Ja mam tu Marionnaud a na mne teda ukazuje dostudena, nastastie, lebo ja teple farby nenosim, nepristanu mi :) ale je to zaujimave vidiet ju takto na niekom inom, je to fakt rozdiel.

  OdpovědětVymazat
 5. Z Marionnaud odličovač očí a odličovací tampónky, ty větší. Z dekorativky jsem měla jen lak. Šílenej.

  OdpovědětVymazat
 6. Sephora rtěnky mám moc ráda, spíše ty ve štíhlejším a delším balení, mají jich víc druhů a tyhle ty "obyčejné" jsou takové hodně balzámkové a nevydrží tolik, ale Marionnaud rtěnku jsem v životě neviděla. Zas v celé parfumerce Marionnaud jsem byla jednou v životě asi

  OdpovědětVymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)