Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

6. 12. 2014

testování přírodní kosmetiky pokračuje

Ačkoliv můj první kontakt s high-endovou přírodní kosmetikou Faran nedopadl úplně slavně, nezalekla jsem se. Zvědavost zvítězila a mám vyzkoušené další vzorečky z eshopu biooo.cz. Určitě jsem sebrala odvahu hlavně díky tomu, že se mi pleť zázračně spravila a ekzém zmizel po jediném máznutí Sudocremem a pravidelné noční péči pomocí Egyptian Magic.

Je super, když do testování jdete úplně bez očekávání. Pak je i dojem z produktu mnohem méně ovlivněný očekáváními nebo načtenými informacemi. 

Sáhla jsem po hydratačním krému Naobay Oxygenating Cream MoisturizingNejprve jsem si říkala, že to ani na post na blog nebude. Ačkoliv nechci být nevděčná, zmíním, že jsem k testování od biooo.cz dostala jen několik vzorků. Od krému Naobay jen tři malé pytlíčky (každý má 3 ml produktu) a myslela jsem si, že to bude fakt málo k tomu, abych cokoliv postřehla. 

A víte, že ne? Spletla jsem se. Už po spotřebování prvního sáčku jsem věděla, že tento krém si asi koupím. Je fakt povedený! 


Hydratační krém Naobay je hodně hustý a konzistencí působí tak nějak "pevně". Není ale hutný a těžký a naprosto krásně se roztírá (což teda u přírodní kosmetiky skoro neznám). Očekáváte mastnější pocit po aplikaci, ale krém se naopak krásně vstřebá a ihned se můžete nalíčit (a to mě překvapilo úplně nejvíc). 

Spotřeba je nečekaně malá, to, co vidíte na fotce, je bohatě pro tvář i krk. 
Někdy mi připadá, že necítím nic, někdy jako bych cítila jemnou stopu čehosi přírodního. Nevím, možná mám kolem sebe ráno v koupelně moc vůní a jsem jen zmatená.
V každém případě si tenhle krém možná koupím, až mi doma něco dojde. Fakt mě nadchl, dělá všechno, co od denního hydratačního krému chci, je příjemný, neotravuje mě vůbec ničím, nedráždí, pleť je po něm pěkná a pevná. A jako bonus je zde pro mne ten pocit, že do pleti nepřidávám nic navíc. Víte, že konvenční kosmetiku vesele používám a zatím mi většinou sloužila lépe než cokoliv přírodního, ale pokud přírodní produkt perfektně slouží a funguje, rozhodně jsem spokojená!


Druhý vzorek, který vám dneska ukážu, je měsíčkový dětský krém Martina Gebhardt Calendula cream. Toho jsem pro jistotu dostala jen dva sáčky, což je na testování rozhodně strašlivě málo. Z toho vám povykládám pouze to, jaký mám dojem.


Zde už konzistence krému byla o poznání víc "přírodní". Chci tím říct, že zatím jsem (kromě Naobay) měla většinou přírodní krémy, které mi konzistencí nevyhovovaly. Mám z nich někdy pocit, jako by na pleti vrzaly a nevstřebávaly se. Jako by sedly na pleť, pokryly ji, ale dovnitř nešly. 

Při prvním vyzkoušení měsíčkového krému MG jsem si myslela, že to bude právě tak. První dojem byl ne úplně lákavý. Krém má nažloutlou barvu a už při vytlačení ze vzorku se oddělovala kapalina od krémové složky. Určitě to nevadí, na pleti se složky opět smíchaly. 

Druhá věc je, že krém vysloveně smrdí. To ten měsíček - on takhle smrdí vždycky. A já mám ten smrádek ráda! Takže sice píšu "smrdí", ale pro mne je to plus. Dává vám to smysl? :)Když jsem dětem namazala tvářičky, byla jsem nadšená. Měsíčkový poklad jim nádherně a okamžitě zhydratoval pleť a určitě to aspoň půlden vydrželo. Moje děti s pletí nemají problémy, ale i tak jsem byla s výsledkem moc a moc spokojená. Dvě balení bohužel nevydržela dost dlouho, abych mohla napsat víc, ale určitě nevylučuju, že dětem někdy koupím plné balení.

Jako minus musím uvést tu vůni (která je ale pro měsíček typická a plně přírodní), protože dcera při natírání obličeje naznačovala, že se udusí nebo pozvrací. A při příštím ošetření volala už ode dveří, že ten smradlavec mám dát jen bráchovi, že ona si bere včeličky (Egyptian magic). To víte, už je v tom věku, kdy si vybírá oblečení, účesy, kombinuje barvy... Někdy je to lahůdka :).

Víte, já vůbec nevím, jestli vám tyhle moje mini-recenze něco dají. Sama za sebe jsem moc ráda, že jsem se ekzému nepolekala a šla do dalších vzorků.
Naobay mě vysloveně nadchl a Calendula Cream Martina Gebhardt bude v záloze, kdyby byla potřeba nějaká změna.

Děkuji velmi pěkně eshopu biooo.cz za poskytnutí vzorků k testování. Otevřeli mi tím další obzory, za což jsem opravdu velmi vděčná.

Ona ta přírodní kosmetika bude asi taky jedno velké téma, které není možné generalizovat. Stejně jako konvenční kosmetika. Stejně jako vlasovka. Stejně jako řasenky. A tak dál :)

2 komentáře:

  1. Calendulu jsem koupila když měli akci -50% a jediné čeho lituji, že jsme nevzala hned dva :) Mě to taky voní, miluji měsíček a tenhle krém nejen, že dělá vše co jsi napsala,ale rozhodně urychluje hojená a lze bez problémů na rty i oči :) jsem z něj nadšená

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Navíc ještě hojí? Ach jo, asi ho koupím :)

      Vymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)