Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

26. 11. 2014

VOP (velmi osobní post)

Pobavil mne manžel a rozhodla jsem se, že kousek toho veselí předám a pobavím i vás, které máte podobný styl humoru.

Po celodenním kolotoči, který je mámě dvou dětí se dvěma zaměstnáními, velkým domem a nějakými těmi zvířaty prostě souzený, jsme s manželem uložili děti a usedli ještě do pracovny každý ke svému počítači ve snaze dodělat pár restů. 

Cítila jsem jeho boční pohled, na jeho poměry byl dost upřený. Napadlo mě, že se dívá, jak jsem krásná, že si uvědomuje, jak máme nádherné děti a pěknou rodinu... Než jsem si ten pocit stihla začít užívat, začal bohužel hovořit:

"Stejně je to celkem divný."

"Co myslíš?" (asi si myslí, že je divné, že jsem i v tom kolotoči kolem stále krásná a vypadám tak mladistvě...)

"No, dojedu dom, žena je krásná, nalíčená, nastrojená, v předsíni vidím velký balík, je mi jasný, že ho někdo doručil a že ho musel donýst až sem, protože je to těžký. Najím se, děcka jsou spát a žena přijde dolů odlíčená, v mikině a s culíkem. Jako jak já k tomu přijdu? Ten pošťák z toho má víc než já nakonec... To jako nemůžeš chodit spát nalíčená a načesaná, tak jak ženský v každým filmu a seriálu?"

několik vteřin ticha, lapám po dechu a můj pěkný pocit, který jsem si sama vykonstruovala, se řítí kamsi pod zem, abych se zmohla k upachtěnému protiútoku:

"No, a jak k tomu jako přijdu já? Ve filmech jsou ti chlapi furt krásní, voňaví, oholení, nebrkají jak jelen, nosí denně domů květiny, překvapují ženu tu šperkem, tu dárkem v podobě klíčků od Ferrari. Říkají "miláčku, tohle nedělej, to udělám já". Na útesu u moře za dunění vln a křiku racků jim pravidelně šeptají slova plná lásky, běhají s nimi bosky v písku..."

manžel se zahleděl do prázdna (rozuměj hluboko do monitoru svého počítače) a po chvíli říká:

"To by bylo strašně drahý, nepraktický a namáhavý, ty se ale umíš upravit rychle a vůbec nic tě to nestojí."

A jaký že mám závěr? :)

Mohla bych tady udělat moudrý závěr o tom, jak skutečný muž ve skutečném světě i odlíčenou a pomačkanou ženu miluje, ctí ji a cení si jí, a že krása není to podstatné. Jasně, nuda...

Mohla bych udělat třeba i ten závěr, že jsem šťastná, že jsem našla protějšek, který umí zažertovat, na všechno najde odpověď, rozesměje mě a zároveň mě miluje i nenalíčenou a neupravenou... No samozřejmě.

Já mám ale jiný závěr!

Je roztomilé a vpravdě báječné, že si můž mého života myslí, že mě to nic nestojí :D. To je tak velice milé a sladké, že asi ihned po sepsání tohoto postu kliknu na nějaký ověřený eshop nebo zajedu nakupovat :).

A tak to má být! Nechť jsou i vaši muži vtipní, báječní a velkorysí. A to nám všem plošně přeju ze srdce.

26 komentářů:

 1. To, že to nic nestojí, mě zaujalo z celého článku nejvíc. Toho je třeba využít.
  Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak! Obě jsme zareagovaly na to stejné :) Co to o nás asi vypovídá? :D

   Vymazat
  2. Rychlé a nic to nestojí? Muhehehe. Můj manžel moc dobře ví jak dloho mi to každé ráno trvá (njn, perfekcionistka) a mlhavě tuší kolik by to mohlo stát (mlhavě, přece jen nechci mu krátce po třicítce způsobit infarkt)...

   Vymazat
  3. Rozhodně ho šetři, někteří jsou křehcí a citliví :)

   Vymazat
 2. :D to je super, když tě to nic nestojí, ber parfumerku útokem!

  OdpovědětVymazat
 3. Drobet ti to zavidim, protoze muj drahy na jednu stranu moje make-upove pred a po vetsinou neni schopny rozlisit (a plati to i o vlasovych zmenach) ale bezpecne vi, ze za vsechny sminky, kremiky, vodicky a vsechny dalsi zbytecnosti utracim strasne moc penez...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle mě to nemohl myslet vážně. Imho každý chlap tak nějak nejasně tuší, že ta jeho vyvolená má doma blíže neurčité leč VELKÉ množství nejrůznějších serepetiček, o kterých sice nemá ponětí, na co to slouží, protože nevidí výsledky, ale tuší, že to stojí opravdu dost peněz. Ekonomickou stránku chlapi zmáknutou mají. :-)

   Vymazat
  2. Jasně, že to nemyslel vážně. Jen potřeboval "vyhrát" rozhovor :D Pravda ale je, že mu moje utrácení za krásu absolutně nevadí a nikdy mi to ani slovem nevytkl.

   Vymazat
 4. Jooo, nakup a pak nám to ukaž! :-D
  Naivní, jak malí hošíčci :-P.

  OdpovědětVymazat
 5. Ha! Ja jsem při poslední návštěvě Sephory s manželem vyslechla ze ta údržba me stojí čím dal tím víc:) A to ještě nebi ze mám v planu i nějaké injekce krásy ze které už bude platit on:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však to vlastně ani vědět nepotřebuje, ne? :) Hlavně, když to dopadne.

   Vymazat
 6. :D :D tak to mě rozesmálo :))) super článek :) ti muži jsou fakt tak vtipní občas vedeme podobně vtipné rozhovory :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo jo, jsem si jistá, že podobné hovory se občas vedou všude :)

   Vymazat
 7. Odpovědi
  1. To je pravda, i můj muž si totiž stěžuje, že mě vlastně vidí jen v domácím, pokud cíleně někam nejdeme :) a hezky nalíčenou mě zahlédne ráno na pět minut :)

   Vymazat
 8. Tak to je nádherné, kéž by v tomto domnění žil i můj manžel!!! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná se tím můj manžel jen chrání před zblázněním :D

   Vymazat
 9. boze ta muzska naivita je nekdy opravdu roztomila. To ja s oblibou manzilkovi zduraznuju, jak je udrzba dlouhych vlasu dlouha - aby si te delky vazil a nekdy v budoucnu pochopil..az si je ostriham. Do liceni moc nevidi, ale tuhle jsem ho v drogerce nechala zaplatit make-up od chanelu a rasenku od Lancome, aby videl, jak drahe je byt zenou:) J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To děláš skvěle :) Nesmíme jim to dělat příliš jednoduché...

   Vymazat
 10. Vy jste prostě skvělá dvojka, uplne si ten váš rozhovor umím představit :-D

  OdpovědětVymazat
 11. No tak kdyz v tom neni jeho cas ani namaha, tak to "nic" nestoji, to je jasne :-DDD

  OdpovědětVymazat
 12. Pobavila si :)
  Ja to mám tak, že ten môj má dosť dobrý prehľad o maľovátkach a ich cenách, na druhú stranu mi sem-tam nejaký krásny kúsok kúpi aj sám...

  OdpovědětVymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)