Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

26. 10. 2014

SHISIEDO Luminizing Satin Eye Color in BR214 In the Woods

Podzim, teplé barvy, kovový třpyt. To všechno mi proběhlo hlavou, když jsem tohle trio stínů uviděla. Koukala jsem teda hlavně na ty dvě teplé barvy. A když jsem prstem zajela do testeru, nadchla jsem se a dál jsem nepřemýšlela. Stíny jsou dokonale měkké, máslové a jemné. Tak příjemné stíny jsem v parfumerii strašně dlouho nazkoušela. Inu, nedalo se nic dělat a paletku jsem si nesla domů.

Shiseido BR214

Až doma mi došlo, že výrobce asi nechápu. Jak dokázali vymyslet tak prapodivnou kombinaci barev? Bronzová, zlatá a studená fialková? To vážně? A jak to mám kombinovat? Podle mého názoru se tahle barva k těm teplým nehodí a nedá se použít ani jako rozjasňovač. Spolu ty barvy prostě být podle mě nemůžou. 


Jak jsem už naznačila, tyhle stíny jsou báječné! Měkké, lehounké, máslíčkové. Tak strašně příjemné stíny se jentak nevidí. Nepráší a přes vysoký obsah třpyteček neopádávají. Pigmentace je neskutečná. Kvalita je zkrátka extrémně vysoko, stíny hodnotím jako velice povedené!

Maličký problém mám s výdrží, bez báze se mi slévají. Na dobré bázi klasicky nemám problém (na méně spolehlivé bázi se mi rovněž slévaly), takže řešení je snadné. Chce to pořádnou bázi - pro mne je to UDPP.
Myslím si, že díky té měkkosti, jemnosti mletí a máslovitosti se stíny nedají nanést v tenkých vrstvičkách, mají zkrátka až moc dobrý pay-off. Proto taky potom putují po víčku. Jinak se chová jedna dostatečně silná vrstva nanesená jedním tahem, a jinak se chová polehoučku vrstvený stín s menším pay-off. To je jasné.Co na ně říkáte? Dává vám ta barevná kombinace smysl? Ta holografická bledá nafialovělá nádhera mi připomíná měsíční třpyt. Krása. Ale vůbec nevím, kde ji tvůrci v tom lese našli :) 

Já zatím používám pouze dva teplé odstíny a fialka leží ladem. To mi způsobuje tik v oku :). Musíme s ní něco vymyslet, že? Poraďte mi a já se ráda inspiruju :).

Těším se na rady!7 komentářů:

 1. Tak ty odstíny jsou krásné :). Ikdyž ten světlý bych asi tolik nevyužila, ale ty dva nalevo jsou vážně koc hezké!

  OdpovědětVymazat
 2. Tak ta fialka! Ale opravdu k tem zbylym dvema se vubec nehodi.

  OdpovědětVymazat
 3. Ta zlatá a bronzová jsou úchvatnýýýý,ale tu fialkovou nechápu...

  OdpovědětVymazat
 4. Namiesto fialkovej mohla byt cokoladova.

  OdpovědětVymazat
 5. Zkus tu fialku použit třeba jako podklad:) Ale jinač Shiseido se vyžívá v podivných kombinacích:)

  OdpovědětVymazat
 6. Všechny barvy paletky jsou úchvatné. Pravdou je, že studená stříbno-fialková je v této paletce tak trochu "mimo" - vzhledem ke kombinaci s nádhernými teplými podzimními barvami. Ale zde patrně (možná, snad....) asi zapůsobil "umělecký nebo jánevímjakýjiný" záměr - ono to celé smysl dává a to např. - první jinovatka na spadaném listí, lehký a jemný sněhový poprašek na opadaných listech stromů ve slábnoucí záři podzimního slunce................... Myšlenkové pochody vzniku této paletky se mi (ale je to zcela můj subjektivní dojem) zdají jasné, ale použitelnost v reálném světě zůstává otázkou...............

  PS - Hani, i předešlé recenze jsou skvělé a to bohužel až tak, že mám sepsaný sezman věcí, bez kterých patrně nemůžu existovat.............................no, co se dá dělat.......
  Díky moc,
  Iva

  OdpovědětVymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)