Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

3. 9. 2014

Moje MAC stíny

Už víte, že jsem si před tisíci léty (nebo to bylo o kousek dřív???) prošla klasickou MAC mánií. Po ní ale nastal odklon od MAC. Prostě si nemyslím, že je to nějaká bomba. Kromě pár produktů, které za to stojí, z kvality nejsem úplně nadšená. Rtěnky vysušují (kromě lustre finishe samozřejmě), pudrové věci jsou pro moji pleť dost těžkotonážní, stíny mají střídavou kvalitu od dokonalých po příšerné, štětce mě skoro všechny koušou... Značce ale neupřu širokou škálu odstínů na výběr. A to je právě důvod, proč ji občas beru na milost. Musí se nechat to, že pokud hledáte konkrétní a naprosto přesný odstín očního stínu nebo rtěnky, MAC ho má nebo v nějaké limitce měl. Anebo rozhodně mít jednou bude.

Teď jsem zaměřená na teplounké, měkké přírodní odstíny v matném provedení. A divily byste se, je to problém. Zřejmě po nich obecně není poptávka, protože kromě klasickýcm hnědých odstínů je to prostě problém.

Proto jsem sáhla po dvou MAC stínech, o kterých soudím, že jsou barevně skoro to ono. Ještě toužím po jednom konkrétním odstínu hořčicové nebo spíše teplé okrové, ale zatím marně.

MAC Outré


Barva na fotce odpovídá, je to velmi nositelný odstín, kterým vykouzlíte měkké kontury oka. 
Jako většina matných stínů MAC je ale malinko tvrdší a musíte hrubším štětcem zahrábnout. Potom je pay-off dostatečný, pigmentace nebere dech, ale stále je v pořádku. Dobře se nanáší a míchá s jinými stíny. A výdrž je taky fajn. Nesedám z něho na zadek, ale díky bezvadné barvě si ho nechám, dokud nenajdu lepší :)  Pro mne osobně by mohl být ještě žlutějsí, ale to už chci asi vážně moc.


Protože jsem chtěla něco žlutavě okrového, koupila jsem si i MAC Goldenrod. Ačkoliv je ze satin řady, je prakticky matný. Vlastně jsem nenašla ani jednu lesklou částečku. Vyhovuje mi to, i když technicky je to asi spíše závada :) Swatche na netu nejsou moc pravdivé a ani ty moje neodpovídají. Nevím, jak tu potvůrku vyfotit, abyste viděly odstín věrně. Goldenrod se tváří plnokrevně žlutě, ale je tlumenější a má stopu hnědé nebo dýňové.Ovšem textura mě nepotěšila. Stín je strašně tvrdý a nabrat ho je problém. Když ho naberu, je pak ještě větší problém dostat ho jednolitě na oko. Příšernost. Nechápu, jak to dokáže, ale nanesete ho jemně na celou plochu a on je pouze někde. Vzhledem k jeho barvě se pokouším jen o lehký nános, ale ještě ani jednou jsem ho zatím neměla pěkně nanesený. Není to vidět z normální komunikační vzdálenosti, ale já to vím...
Používám ho na míchání s jinými přírodními odstíny, v tomto zatím vyhovuje. V podstatě si jím změkčuji a "zteplávám" (jejda, to je slovo...) ostatní odstíny tak, aby mi ještě více slušely.

Nicméně ho nedoporučuju... Na klasické samostatné použití se zbytečně nadřete, i když se líčit umíte.

Sumasumárum MAC potvrdil to, co si o něm myslím. Není to průšvih, škála barev je neopakovatelná, ale znám lepší matné stíny.

Líčení se žluťáskem vám ukážu příležitostně. Aktuálně mi v počítači žádná žlutá fotka neuvízla.
Napište mi, zda nevíte o okrovém matném stínu, potřebuju pomoct :)
14 komentářů:

 1. Ahoj, a co třeba stíny značky Glazel? Já s nimi zatím nemám zkušenost, objednala jsem teprve včera, ale na netu koluje nadšení :-) Těch odstínů tedy je!

  http://bestmakeup.cz/glazel-ocni-stiny-matne-p216

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Glazel jsem už někde postřehla, ale zatím jsem nebyla až tak zvědavá, abych objednávala. Kdybych si byla jistá odstínem, bylo by to něco jiného.
   Moc děkuji za odkazy, budu tu značku chovat v hlavě kdyby něco :)

   Vymazat
 2. A tady nějaké recenze

  http://www.ilovemakeup.cz/new-in-glazelocni-stiny-a-pigment/
  http://butterflies-dream.blogspot.cz/2014/06/glazel-paleta-s-ocnimi-stiny-18ks.html

  OdpovědětVymazat
 3. Zajímal by mě ten stín na oku už jen z čistě "studijního" hlediska, poněvadž mi to přijde barva jak čerstvě se ztrácející modřiny, tudiž mi to evokuje na oku leda tak monokl a hrozně moc mě zajímá, jak se s tím někdo pěkně nalíčí. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fotky budou. Asi to zní neskutečně, ale dokonale mi splývá s barevností tváře :)

   Vymazat
  2. Na oči je to dost netradiční barva a vlastně obecně taková ta hořčicově žlutá málokomu sluší. Na živou ukázku se těším. :-)

   Vymazat
 4. Já mám MAC velmi ráda, zatím mi všechno co jsem vyzkoušela moc vyhovovala. Stíny zatím žádné nemám, ale mám v plánu si naplnit tu paletku se 4 odstíny. A ten první stín se mi líbí moc :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak dobře vybírej, jistě jsou v nabídce skvostné stíny. Hlavně ty saténové jsou boží. Matné bohužel většinou tolik ne.

   Vymazat
 5. Ten žlutý stín mě prvotně na fotce moc hezky překvapil, ale jak jsem si přečetla, že tedy nic moc, nějak se mi i ta barva přestala líbit :). Je to škoda, no...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi je to spíš o nárocích. Někdo řekne, že je super, někdo bude otrávený.

   Vymazat
 6. Outré mi pripomína mix Buck a Naked od Urban Decay. :)

  http://nochokestroke.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, skoro by to i mohl být jejich mix. Jen UD jsou měkčí a líp se s nimi pracuje :)

   Vymazat
 7. Já jsem jen chtěla říct, že jsem objevila stín, u kterýho si na tebe vždycky vzpomenu. Je ze Sleek paletky Snapshots, jmenuje se Washed Ashore (druhá řada druhej stín) a ten odstín je takovej camel hodně hraničící s oranžovou. A je matnej a měkkej tak, že se mi z toho pokaždý uplně rolujou ponožky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem si jistá, že u Sleeku bych si vybrala. Co jsem od nich měla, se používalo celkem příjemně. Jen mě štvou tím, že mají jen velké palety. Já na to fakt nejsem. U mne je tak ta čtveřice maximum. A nejraději si seskládám sama :(

   Vymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)