Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

22. 7. 2014

MaqPro stíny

Když se jednou člověk začne zabývat barevnou typologií nebo alespoň řešit, které barvy, finishe a intenzity líčidel mu nejlépe poslouží, zjistí, že je v háji :) Já jsem poslední dobou doslova posedlá barvami a dávám si velký pozor, abych nosila jen to, co je pro mne vhodné. 

Pokud nejste vysloveně neutrální typ nebo nemáte extra štěstí, můžete skoro jistě zapomenout na většinu paletek dekorativní kosmetiky - hlavně tedy ty stínové. Je to totiž tak, že skoro každá paletka je namíchaná z odstínů teplých i studených, případně je doplněná perleťovkou nebo extra tmavou barvou. A to už mi nevyhovuje... (Ok, pro kontrastí zimní typy se asi hodí paletky složené výhradně z neonek, ale kdo to skutečně pravidelně vynosí?).

Možná vám nevadí, pokud z paletky využijete jen část výbavy. Určitě je možné mít nějakou tu paletku doma a použít ji jen jednou ročně na ples. Já to nenávidím. Potřebuju mít doma jen to, co používám pravidelně. Anebo bych si z paletek musela vyloupnout pouze to, co využiju. A je mi líto likvidovat drahé a krásné paletky kvůli jednomu stínu.

Takže u mě je to jasné. Vyřadila jsem všechny stíny, které mi nelichotily nebo jsem se k nim dostala jen jednou za rok. 

A pak šlo o to, kde budu vybírat. Nabízel by se MAC. Bývaly doby, kdy jsem měla od MAC snad všechno. To bylo samozřejmě opět dávno předtím, než byl u nás MAC slavnostně objeven a opěvován blogerkami :) Neříkám, že je na MAC něco generálně špatného, ale prostě jsem chtěla zkusit něco jiného. A hlavně mi úplně nevyhovuje kvalita matných MAC stínů, některé jsou skvělé, ale některé jsou tvrdé, práší a neudělají jednotný nátěr a nedá se s nimi dobře ztrácet. 

Tak jsem zkusila profesionální maskérskou značku MaqPro. A zde už vidíte můj výběr:

MAQPRO 8006, 7206, 8121A, 7085, 7054, 8072, 7021A, 8033, 7092, 7041

Velikost panu je naprosto totožná s refilly MAC, takže by se dala použít některá MAC paleta. A kvalita? Řekla bych, že je to vlastně stejné jako u MAC - bohužel tak trochu kolísá. Nicméně ve výsledku je tento můj výběr asi lepší než to, co jsem v podobných odstínech měla od MAC.


Jak vidíte, barevně jsem se držela v neutrálním spektru teplejších odstínů a velmi jsem upřednostnila matné stíny. Uvítala bych ještě typicky hořčicově žlutou nebo intenzivní velbloudí, ale ty jsem prostě nenašla v nabídce. Buď nejsou k dispozici nebo jsem je na vzorníku neodhalila. Vznesla jsem dotaz na podporu eshopu MaqPro, ale bohužel mi nikdo neodpověděl.
To je totiž moje velká výhrada k nakupování na eshopu MaqPro - vybrat si odstín je fuška. Z oficiálních fotek a popisků barev toho moc nepoznáte a swatche chybí. 
Navíc značení stínů je nepřehledné pro normálního uživatele, takže se v něm prostě hůř vyznává. Zde vede MAC, který používá jména. Líp si zapamatujete Outré než 7085, že? 

Úplně matné odstíny jsou značené číslem začínajícím sedmičkou. Kvalita mírně kolísá. Mám zde i naprosto dokonalé, měkké a báječně pigmentované stíny, ale mám i stíny s malinko horší pigmentací, které se hůř dostávají ze štětce na oko. Nemohu říct, že jsou všechny matné stíny dokonalé, ale celkově jsem spokojená. Neznám značku, která má dokonalé všechny matné stíny. Mám hodně ráda matné stíny Urban Decay, ale i zde najdete horší kousky a především nové paletky jsou kvalitou průměrné (narážím na Naked3, kterou jsem taky vyřadila). Navíc mi u UD chybí vysloveně teplé matné stíny. 

Odstíny mírně lesklé, saténové nebo perleťové startují osmičkou.
V osmičkové řadě jsou rozdíly: 

- najdete zde i v podstatě matné stíny, které mají úplně minimum piditřpyteček - na oku je nevidíte a ztratí se někde v překladu. Tyhle stíny bych jako běžný uživatel řadila klidně do matných. Mám dva kousky - na fotce první a třetí v horní řadě. Ty jsou velmi pěkné, báječně drží, ale jsou tvrdší a pigmentace je střední. 

- no, a pak zde mají perleťové odstíny, které jsou zcela dokonalé, kvalita je naprosto famózní a nemám proti nim ani jednu jedinou výhradu. První a třetí stín v dolní řadě patří do této skupiny. Pokud bych posuzovala podle těchto dvou stínů, můj post by dnes vyzněl jako jeden velký chvalozpěv. Ale znáte to - každá značka má perleťové stíny líp zmáknuté líp než ty matné.

Ač se to asi na první fotce nezdá, stíny mám seřazené podle intenzity a tmavosti odstínu. Snad to bude vidět na dalších fotkách.
horní řada zleva:
8006 je jemná tělová s mírně teplým podtónem. Pigmentace je slabší, ale tento stín se dokonale hodí na zcela neviditelné přechody. Jsou i situace, kdy je potřeba použít jemný stín a křídovost silné pigmentace by vadila. V popisu má třpytky nebo saténový finish, ale pro běžného smrtelníka je to matný stín.
7206 perfektně pigmentovaná tělovka, pleťový odstín. Na mé pleti je neutrální, ale obecně je spíše teplý a nažloutlý.
8121A je něžná meruňková. V popisu má třpytky, ale na oko si je nepřenesete. To samozřejmě vnímám jako výrazné plus. Vadí mi trochu tvrdší zalisování a nutnost pořádně zahrábnout štětcem, což způsobí prášení. Taky mám pocit, že se na víčko nenanáší dokonale rovnoměrně. Když si nedáte pozor, může se stát, že budete mít někde víc barvy a někde méně. Uvidíte to jen vy sama při detailním zkoumání, ale pokud chcete maximální výkon, je dobré to zmínit. Toto může být dáno i mojí pigmentací, mám tmavší víčko a stín je světlejší. Proto má asi problém s krytím.
7085 je můj miláček! Tohle je ten nejlepší matný stín! Měkký, dokonale pigmentovaný, nepráší, má super pay-off a drží mi i bez báze celý den. Miluju ho!
7054 je velmi povedená neutrálka. V panu je dost khaki, ale na mém oku vyzní víc do hnědých odstínů. Není tak dokonale měkký jako předchozí kolega, ale je skvělý. Další velmi povedený kousek! Když ho dám do kontrastu s meruňkovou, je zelenější. Když ho míchám s béžovými a hnědou, je hnědý.

MAQPRO 8006, 7206, 8121A, 7085, 7054, 8072, 7021A, 8033, 7092, 7041

dolní řada zleva:
8072 je další miláček. Můj milovaný měkký velbloud, zjemní a změkčí pohled, vytahuje zeleň mé duhovky. A kvalita je špičková. Nepráší, pay-off je perfektní, měkkost a textura extrémně příjemné. Připomíná mi MAC Soba, ale kvalitou je mnohem výš (a MAC Soba jsem měla dvakrát). Tváří se nenápadně, ale udělá moc a moc práce!
7021A je středně výrazná meruňková. Mám drobné výhrady k pay-off. Mohl by být lepší. Nicméně i tak tento stín docela ráda používám, protože je jemný a měkce slušivý. Spolu s horní meruňkovou jsou moc pěkné a báječně drží. 
8033 je další perleťový borec. Barevně bych ho snesla malinko teplejší, lesk je už trochu výraznější a zatím ho nechávám v záloze na podzimní dny. Nicméně kvalita vás opět posadí na zadek. Stejně jako zlatavý velbloud (8072) je dokonale měkký, pigmentovaný, drží, nepráší a maká. 
7092 je neutrální středně intenzivní oranžová, se kterou jsem asi nejméně spokojená. Je to dáno hlavně barvou, která se mi hodí méně. Zde jsem dojela na problém s výběrem, protože tento odstín na oko používám málo (nejčastěji jen dotek na střed víčka). 
Nicméně je perfektní místo tvářenky, jeho barva mi vysloveně prospívá a probudí mě. Pigmentace je pěkná, ale pay-off není dokonalý. Plně ho ale využívám na cestování, kdy do miniaturní magnetické paletky vyberu jeden světlý stín, jeden tmavší, přihodím tuhle oranžovou a mám kompletní výbavu na oči i tvář. 
7041 je posledním stínem mého výběru. Tmavší hnědá se hodí do ohybu a k řasám, tento neutrální odstín se některým teplejším typům bude hodit i na obočí. Mohl by být ještě měkčí, ale jinak nemám výhrady.

MAQPRO 8006, 7206, 8121A, 7085, 7054, 8072, 7021A, 8033, 7092, 7041
Některé barvy jsou věrnější na fotkách na slunci a jiné zas na těch tmavších :) Klasika.

MAQPRO 8006, 7206, 8121A, 7085, 7054, 8072, 7021A, 8033, 7092, 7041
Pokud mám stíny MaqPro srovnávat s MAC, což je určitě namístě, vzhledem k tomu, že obě jmenované značky jsou určeny pro profesionály, vizážisty a maskéry, nejsem si jistá, co je lepší.
MAC má lepší výběr, je populární a více orientován na nadšeného zákazníka. Názvy odstínů jsou plusem, protože máme přehled. Ovšem cena je podle mého názoru přehnaná.
Stíny MaqPro jsou kvalitou možná o kousek výš, ale i zde si moje kritické "já" najde něco, co by mohlo být lepší. Navíc jsem u MaqPro vyzkoušela jen deset stínů a u MAC asi skoro všechny :).

Nicméně pokud mám správné informace, cenově jsme u refillů od MaqPro na polovině ceny refillů MAC. A v tom případě není, co řešit! Pokud si vyberete u MaqPro, zvolte MaqPro. Já jsem nakoupila na českém eshopu, kterému bych vytkla pouze slabou úroveň komunikace se zákazníkem. Měla jsem drobný problém s objednávkou a několik dní se mnou nikdo nekomunikoval na žádném z kontaktních kanálů uvedených na webu. Když jsem se ale naštvala a byla důraznější, bylo vše vyřízené promptně a k mé plné spokojenosti. Snad to byl ojedinělý jev...

Já mám ve své paletce i dva stíny MAC, to přiznám. Právě kvůli barvám, které se mi jinde nedařilo sehnat.
V budoucnu se můžete těšit na nějaká líčení se stíny MaqPro, a také na post o mé kompletní paletce stínů.

Omlouvám se za používání anglických výrazů u popisu stínů, doufám, že mi odpustíte, že jsem nepřišla na dostatečně popisné a výstižné české ekvivalenty. 

Nezmokněte a napište mi, co si myslíte :)  

10 komentářů:

 1. noo, ja som tiež pred časom zistila, že som tlmený typ a odvtedy som zmenila aj farby a môžem si narcisticky povedať, že sa to najmä v líčení pohlo smerom k lepšiemu.
  už chápem, prečo si nemôžem dať hollywoodsky červený rúž, lebo vyzerám ako pako, nech sa aj poskladám do kocky a že belšie zuby mi nepomôžu k tomu, aby to napokon ladilo
  že si už nerámujem oči čiernou ceruzkou ako počas celej strednej, ale všetkými inými možnými tmavými farbami, modrou, zelenou, hnedou, sivou...
  no ak tvojim tieňom môžem povedať len toľko, že matné tiene sa zháňajú sakramentsky ťažko a tieto vyzerajú úplne báječne!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem na tom naprosto stejně! Já se poslední dobou sama sobě strašně líbím a to barevné šílení si zkrátka užívám :D

   Vymazat
 2. Děkuji za super článek. Takové stíny shaním,škoda že ty co chci,nemají skladme. Už před nedávnem jsem na jejich stránky narazila,ale dle jejich fotek bych si nic nevybrala. Jinak poslední dobou se mi váš blog moc líbí (předtím se mi jen líbil).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Iri, velmi pěkně ti děkujeme. Máme velkou radost, když naše posty někoho baví a dají inspiraci - nejen na líčení :)

   Vymazat
 3. super clanok, krasne fotky, idem objednavat:)
  farby sa mi zdaju celkom verne z ked porovnam tvoje fotky a eshop lovemakeup

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc díky, tak to jsem ráda, že jsem snad pomohla s výběrem. Doufám, že budeš spokojená s nákupem!

   Vymazat
 4. Díky za rozšíření obzorů, mrknu na to. Podle mých zkušeností má super stíny Mary Kay, drží skvěle i bez báze, neslévají se, žádné čárky se netvoří. Mám na mysli ty jejich základní minerální, ne limitky, paletky atd. Líčím jimi sebe i zákaznice a zatím všichni spokojenost. Mají taky ten freedom system, takže je lze poskládat dle libosti. Ale na MaqPro mrknu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se na Mary Kay musím podívat. Fakt jsem od nich měla jen jediný stín kdysi dávno, takže je neznám. Ale ohlasy mají pěkné. Třeba za to stojí...
   Jen nikoho od nich neznám...
   Třeba nás někdo od nich osloví?

   Vymazat
  2. :-) no já jsem třeba zaregistrovaná, ale selfpromo jsem si tu nechtěla dělat:-) firma má teď nový systém, na jejich stránkách si najdeš podle směrovacího čísla poradkyni a můžeš přes ní nakupovat klasicky jako v e-shopu. Naházíš si do koše zboží a je to, doprava je zdarma, poradkyně zboží obvykle sama přiveze domů. Lze to i takto bez obvyklého poradenství, o které úplně každý nestojí. Příjde mi to fajn. Jinak klidně nabízím spolupráci, není problém, ale o to mi primárně vůbec nešlo:-) Hlavně líčím, poradenství taky dělám, ale líčení je moje hlavní činnost.
   Mrkněte sem kdyžtak http://www.marykay.cz/cs-CZ/_layouts/MaryKayCoreLocator/Locate.aspx

   Vymazat
  3. ta spolupráce by konec konců mohla být fajn, kdyžtak o tom přemýšlím:-) čtu Vás moc ráda :-) mail zde: jitu.aero@seznam.cz

   Vymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)