Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

7. 4. 2014

Růžový souboj ANEB drahá VS levná

Zadání:
Matná a hutná neonová růžová


Musím mít jednu růžovou neonku, to je jasné. Mám totiž růžové Martensky, báječný lakovaný růžový opasek a několik šátků a šál ve řvavém odstínu růžové. Když jeden z těchto kousků nosím (nebojte se, nenosím to všechno najednou), obvykle mám zbytek oblečení v neutrální barvě. Líčení pak nepřeháním a nahodím jen řvavou rtěnku. Tak to mám ráda. A na to potřebuju skvělou růžovku!

Už jsem jednu báječnou měla - byla to Cherry cherry od By Terry (povšimněte si bezděčného verše...) a byla dokonalá. V nějaké čistce odešla do Blogsale a dodnes na ni vzpomínám. Proč ji nekoupím znovu? Možná koupím, i když je to na hlavu, ale to ponechme stranou. Doufám, že u nás na blogu nemusíme příliš řešit patřičnost nebo nepatřičnost kosmetického poblouznění :)
Jde o to, že bych tu výraznou růžovou rtěnku chtěla mít matnou, Cherry cherry byla klasicky krémová. Kdysi jsem měla jednu nádhernou matnou růžovku od MAC, odstín z hlavy nevydoluju. Jenže ta tak nehorázně vysušovala a drolila se, že ani moc vzpomínat nehodlám. 

Inu: podle recenzí všude možně jsem koupila na internetu matnou rtěnku Daniel Sandler v odstínu Gigi. Podle recenzí i fotek to byla hra na jistotu. A než mi rtěnka došla, koupila jsem si v drogerii rtěnku Catrice 140 Pinker-bell, která mě dostala svojí nádhernou měňavou barvou. Je to moje první Catrice rtěnka a koupila jsem ji hlavně proto, že jsem ovlivněná blogovou masírkou. 

Cenově hodně velký rozdíl, že? Tak si je pojďme porovnat, růžovky jedny...

Obal:
Jednoznačně mi vítězí Catrice! Minimalismus Sandlerky je fajn, baví mě, obal je kvalitní a funkční. Ale obal od Catrice se mi líbí víc. Na to, že jsem za ni nedala ani stovku, ani trochu nevypadá. Odstín:
Nerozhodně! U Catrice se mi hrozně moc líbí ten duhový odlesk, rtěnka na světle přechází ze studeně světle růžové do fialkové, kdesi v zatáčce vidím i červený záblesk. Prostě krása. Ale Gigi od Sandler je bohatší, studenější a věrnější zadání. Líbí se mi obě rtěnky.
Problém mám akorát s tím, že matná Gigi není matná. Tak nanejvýš saténová, ale asi ani to ne... 


Catrice///Sandler 

Textura:
Vede Sandler. 
Gigi je příjemnější a lépe se s ní pracuje. Je o kousíček hutnější než Pinker-bell, přesto je pocitově příjemnější. Catrice víc klouže, ale v tak výrazné barvě to není ideální. Pinker-bell mi vytváří mapy a špatně se kontroluje. Tam, kde rtěnka naposled jela po rtu, zbyde cestička nebo díra. Na detailních fotkách si toho můžete všimnout. Vím, že to většina z žen neřeší, ale mě tohle na rtěnkách vadí natolik, že je kvůli tomu nepoužívám. Pokud žena nosí rtěnku, mělo by být líčení povedené. Netrvám na konturce, ale plocha rtů by neměla být nestejnoměrná. Výrazná Catrice bohužel skoro nejde natřít silně a stejnoměrně. Je pěkná v lehké vrstvě, ale v té zase nepřiznává barvu.

Krytí:
U takové barvy rtěnky požaduji plné a spolehlivé krytí. 
Vítězí Gigi, i když by mohla krýt ještě lépe. Pro dokonalé rty je nutné nátěr vrstvit.
Catrice je velmi lehká a hydratační, což je u růžovky dle mého zadání průšvih. Ne, to přeháním - průšvih to není. Jen zkrátka nejsem spokojena s krytím. Oproti očekávané neonové pecce na rtech je výsledek rozpačitý. Abych z Pinker-bell dostala dost, musím na rtech kroužit pěknou chvíli a bohužel dostanu vrstvu, která nesedí na rtech. Při styku rtů se vytvářejí mapy a díry v barvě. 
  

Catrice Pinker-bell///Daniel Sandler Gigi

Výdrž:
Nejsem spokojená ani s jednou z těch rtěnek. 
Catrice Pinker-bell se slévá do vrásek a nesedí ve rtech vůbec. Ani chvilku. Je krásná, ale vyžaduje neustálou kontrolu. To je tak na aplikaci a okamžité foto na blog :) Doporučila bych ji nosit pouze v lehké vrstv. Bohužel ale nedostanete ten správný efekt, je to nuda. Takových narůžovělých rtěnek nebo rtěnek v barvě ovoce jsou mraky. Nicméně je Catrice příjemná na rtech.
Gigi od Sandler vydrží velmi slušně. Testovala jsem ji v obrovské zátěži - 13 hodin v kuse na pracovní akci. Celou dobu jsem mluvila a pobíhala, pila jsem hodně vody a rty byly stále v pohybu. Gigi drží! Do oběda určitě ano. I tak ale její intenzita slábne, barva se tak nějak vytrácí. Proto jsem na akci rtěnku měla v kapse a bleskově přidávala barvu. A zde přišlo to nemilé. Gigi netoleruje míchání starého nátěru s nátěrem čerstvým. Není to sice katastrofa, ale vytváří mírné cucky. A to zase netoleruju já! Cucky nebyly moc vidět, ale já jsem je cítila, což mi pak při práci odvádělo pozornost. Znáte to - mluvíte, lidi se vám dívají i na rty, vy víte, že tam máte cosi nedokonalého.... Cherry cherry od By Terry to nedělala - mám to vyzkoušené, protože se mnou absolvovala dost brutální večírek, který trval a trval a rtěnka na mně nakonec byla tím jediným, co si udrželo úroveň :D Tak proto jsem ji asi poslala do Blogsale, že mi připomínala ten bolehlav druhý den ráno... 


Vítězem se stává:
.....
Nikdo.
Ani jedna ze rtěnek nesplnila zadání. Gigi není matná, což je zásadní, když jsem ji kvůli tomu kupovala. Pinker-bell taky není matná, ale to jsem věděla už při nákupu, takže jí to ani nemůžu a nechci vyčítat.  
Catrice nekryje stejnoměrně a nevydrží, ale jinak je velmi příjemná. Kdybych sháněla hydratační lehkou růžovku, byla by Catrice Pinker-bell jednoznačným a překvapivým vítězem. 
Vy víte, že nesnáším hodnocení ve stylu "za tu cenu, co byste chtěly" nebo "štípe, ale za tu cenu se to doporučit dá" a podobně. Můj názor je ten, že bez ohledu na cenu má výrobek bezvadně sloužit. Ale dnes musím napsat, že čumím. Catrice umí vyrobit komfortní lehkou rtěnku v krásném obalu za málo peněz. To je paráda a já osobně se podívám na stojan, zda mě neuchvátí nějaká MLBB nebo nude rtěnka. Pokud bude mít takové vlastnosti, jaké jsem našla u Pinker-bell, budu nadšená. Pinker-bell si nechám a budu ji nosit tence nanesenou pro lehounký měňavý efekt. Jako pořádná a nekompromisní neonka ale zklamala.
Daniel Sandler Gigi mě nezklamala úplně. Vlastně práci odvedla, i když si vynutila drobné úpravy přes den. Ale nějak mě nenadchla. Znáte to, občas věc není úplně špatná, ale nechytne vás za srdce. A to je ten případ.
Takže milá Gigi půjde do Blogsale a já budu dál hledat matnou dokonalou růžovou :)

Prosím, napište mi, které rtěnky od Catrice jsou opravdu dobré! Já totiž vím, jak to chodí - jedna bude skvělá a další dvě budou suché a cuckovaté. Nebo tak něco :) Proto vítám dobré rady!
A nepohrnu ani tipem na skvělou matnou růžovku, která nevysušuje, necuckuje a drží. Je vůbec nějaká taková?  

12 komentářů:

 1. Takhle by měla vypadat recenze! Ostatní blogerky, učte se! :) A.

  OdpovědětVymazat
 2. To jsi mi připomněla, že musím zase na jaro vytáhnout neonku od MeMeMe. naučila jsem se jí dávat precizně štětečkem a myslím, že docela splňovala tvé zadání (i když tedy nároky máš hodně vysoké, tak nevím :-))) Budu teď během jara chvíli zkoušet a kdyby se ukázala jako vyhovující, napíšu ti sem :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To snad není pravda, já úplně zapomněla, že jsem o ní už psala....

   http://cosmetic-jam.blogspot.cz/2013/05/mememe-rtenka-hot-magenta.html

   - no nevím, vlastně je dost krémová, ale to napravilo právě ono vylepšené nanášení do slabší a preciznější vrstvy, musím si to připomenout. Koukám ale, že v té větší vrstvě na fotce nevypadá úplně matně - což mi posledně při nanášení štětečkem přišlo, že to matné je výborně.

   Vymazat
  2. Díky, ihned si to jdu přečíst :)

   Vymazat
 3. Nuf, nesmutni. Bobbi Brown Creamy Matte v odstínu Hot je přesně to, co hledáš! Nebo teda aspoň by mohlo být:D

  Mám ji v tubš vyfocenou tady: http://plum-foolery.blogspot.cz/2014/03/neco-novehoneholandsky-ale-haul.html

  Na swatchi jsem ji našla jen zde, ale přísahám, že na rtech je víc řvavá, než působí na této slečně:
  http://www.emilyquak.com/2013/03/product-review-bobbi-brown-creamy-matte.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta vypadá dobře. Jestli je i příjemná a nevysušuje, tak bych ji mohla testnout! Děkuji :)

   Vymazat
 4. Nooo, já si sice říkala, že coby zástupce řvavě růžové v mé rtěnkosbírce mi asi bude stačit Rimmel Apocalips, protože je zřejmě pošetilé si doma vrstvit hromady takhle zářivých odstínů a teoreticky by mi měl jeden kus stačit, ale a) začly mi víc vyhovovat rtěnky než laky, lesky a jiné podobně tekuto-lepivé věci b) začala se mi líbit matná textura. Tak až najdeš tu dokonalou matnou řvavě růžovou ve studeném odstínu, co solidně drží (vysušení jí za sebe prominu), dej vědět, budu vážný zájemce o koupi. :-) Naštěstí mě teda Catrice nepřesvědčila, že ji potřebuju, tudíž mi není líto, že nemám dostupný stojan. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až najdu tu pravou, rozhodně se to dozvíte :) Apocalips mi nesedl vůbec.

   Vymazat
  2. Ono je to takové lepidýlko. A nějak podobně jako lepidlo to i smrdí a to nejsem nazi přes vůně, pokud to teda není levandule, tu nedávám, ale různé ty sladkochemické mi nevadí.... :-) Mně se na tom moc líbila barva (odstín Apocalyptic), ale pak jsem propadla kouzlu matných rtěnek. :-)

   Vymazat
 5. zkus MeMeMe v odstínu Hot Magenta. na mě je to úplně šílená barva, ale tobě by se mohla líbit :)
  od Catrice mám gelovou rtěnku Ultimate Shine, je to hodně decentní, přirozená a balzámovitá. moc hezký je odstín 040 :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta MeMeMe musí být super, když ji tolik doporučujete :) kouknu na ni. Děkuji!

   Vymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)