Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

16. 4. 2014

Barevná tekutá linka 3x jinak - stojí za to kupovat drahou?

Poslední dobou jsem je vzala na milost. Výrazné barevné linky doplněné pouze řasenkou a leskem. Vím, že to není nic extra, ale když opravdu pospíchám nebo se pohybuju jen kolem domu, víc toho prostě nedělám.

Barevná linka rozzáří a rozsvítí tvář a je to skoro zadarmo. Já vždycky sahám po pěkném odstínu tyrkysové nebo fialové. Aktuálně mám doma tři různé výrobky různých cenových kategorií. Pojďme se podívat na to, zda je rozumné za barevné tekuté linky utrácet :)Srovnáváme Urban Decay 24/7 Waterproof Liquid Eyeliner v odstínu Retrograde, MakeUp For Ever Aqualiner v odstínu 4 a konečně No7 StayPerfect Liquid Liner v odstínu Mermaid.

UD Retrograde, MUFE 4, No7 Mermaid
Urban Decay přichází v celkem klasickém balení, které mě ale i tak hned napoprvé naštvalo. Skoro nepoznáte, který konec má být při otevírání nahoru, a kdo se tím až tak moc nezabývá, snadno otevře hrotem nahoru. A vzhledem k tekutému obsahu dojde logicky k tomu, že po tyčce ke štětečku plno tekutiny vyteče. Dílo zkázy je dokonáno tím, že štěteček ve druhé části obalu sedí velice pevně a musíte ho velkou silou vytáhnout, takže to strašně cukne a tekutina se rozletí. Kdo zažil, ví přesně, o čem hovořím. Vadí mi to! Kdykoliv tyhle linky používám, myslím na to, že vytahovat štěteček takovou silou je bezdůvodné. I když zvládnu mít dno dole a štěteček nahoře. Stejně to po celé té tyčce je upatlané, nic to neřeší. Akorát se to upatle ještě víc... UD by mohli mít líp vymazlený obal.

Štěteček sám o sobě je ale špičkový! Pevný, ale ohebný a dokonale přesný. I pro začátečníka.
To je na UD linkách to nejlepší. Nalíčím se s nimi velmi rychle a celkem přesně i rozespalá. Rozhodně jde o nejlepší aplikaci ze srovnávaných tekutých linek.
Konzistence odstínu Retrograde by ale mohla být ještě lepší. Je poměrně tekutá a nedělá dokonale jednolitou linku. Musím přetírat, aby byla barva stejně sytá. Navíc velmi rychle zasychá, což vytváří shluky na štětečku a po delší době používání linek jsou cucky vidět na štětečku. Nicméně jinak tam neruší a linky fungují velmi dobře měsíce. 


Urban Decay Retrograde
Jsou to dobré linky, ale za tu cenu jsem čekala vyšší kvalitu i plnější krytí. Když si mnu oko, klidně se mi podaří ocásek linky odrolit. Tomu tedy neříkám waterproof... Ocásek kvůli tomu maluju nenápadný a krátký, protože se mi nechce riskovat, že přes den budu vypadat neupraveně.
Budu doufat, že je to nepovedeným odstínem a někdy v budoucnu zkusím jiný odstín.


MakeUp For Ever Aqualiner v barvě 4 už mám koupený podruhé. Ten mi prostě sedí a vyhovuje. Ale zde musím zdůraznit, že jsem si Aqualiner koupila i ve fialové verzi (odstín 7?) - a ten byl příšerný!!! Barva byla nádherná, ale cuckovatěla už při nanášení a drolila se z víčka. Zdá se mi, že fialová barva se výrobcům obecně tolik nedaří. 

Tyrkysová čtyřka je skvělá! Balení je v pohodě, používá se příjemně. Aplikace neprobíhá přes klasický štěteček, zde máme hrot. Není to s ním tak snadné jako se štětečkem Urban Decay, ale při troše cviku se naučí každá :)

Výdrž je fenomenální, odstín krásně rozzáří celou tvář. Večer mám s nimi potíž při odličování, protože mezi řasami klidně zůstanou zelené náznaky až do rána. Na to pozor, to je holt daň za vysokou výdrž.

Makeup For Ever AquaLiner 4A konečně moje poslední a nejnovější barevná linka. Tentokrát z drogerie a za směšně nízký peníz. Abych byla přesná: koupila jsem na nějaké zahraniční cestě v Boots v akci. V běžných neakčních cenách stojí tato linka 7,5 libry. Tolik jsem za ni nedala a nestojí za to, vychytala jsem akci 4 za 2. 


Barva Mermaid je nádherná! Oči z ní přecházejí, odráží světlo a hlavně na sluníčku je to až šokující odstín. Na léto skvělá barva, tu určitě doporučuju vyzkoušet už kvůli odleskům.
Jen vás varuji před tímto štětečkem. Ten je totiž strašný! Křivý, ohýbá se, městná barvu, která navíc na vzduchu bleskurychle zasychá. S těmito linkami není vůbec snadná domluva. Nic pro začátečníka... Linky mám pokaždé trochu klikaté a postupně domalovávám jedno oko podle druhého. Nic pohodlného. Ocásek mívám pokaždé jiný, ačkoliv nešikovná nejsem...No7 Mermaid
Výdrž No7 linek je ale báječná. Zasychají rychle, ale skvěle kryjí. Drží spolehlivě do večera, kdy je odličovačem z oka odrolujete v kouscích. Nicméně jde to beze zbytku.Všechny linky, které dnes srovnávám, jsou dobré, používám je a fungují. Vy už víte, že se nikdy neotravuju s produkty, které by nefungovaly nebo by obtěžovaly. Takže předesílám, že všechny tři tubičky se dají.
Nicméně No7 jsou z nich nejhorší. Práce s nimi je těžká a myslím si, že budou nejdříve k vyhození, protože houstnou a uvnitř se vytváří hustší valy barvy už po několika týdnech od nákupu. 
Oproti tomu Urban Decay i MakeUp For Ever vydrží klidně rok nebo víc, pokud je nespotřebujete. Nejlepší štěteček má UD, nejlepší výdrž MUFE. Odstíny si vyhodnoťte samy dle vašeho vkusu :) 
Ale mějte na paměti, že i v odstínech je velký rozdíl. Opakuju vám, že jsem od MUFE měla i jinou barvu a byla otřesná a nepoužitelná. 

Přesto mi dnes vychází, že dražší jsou lepší a ve výsledku vlastně i levnější. Znovu koupím UD i MUFE, No7 už určitě ne. Raději si někde připlatím za větší jistotu a pohodlí.

Nevíte o nějaké naprosto krásné tmavé mauve tekuté lince? Tu bych taky přihodila do sbírky :)
15 komentářů:

 1. Ta tyrkysova od MUF vyzera paradne a strasne ti slusi!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Je moc dobrá, tu opravdu mohu doporučit.

   Vymazat
 2. Mauve linka by se mi taky hodila, ačkoliv nejsem zrovna na tekuté linky moc šikovná. :)
  Jinak mám doma tu od UD klasicky černou a dělá mi prakticky totéž, co Tobě ta fialová, tak se trochu bojím, že jen odstínem to nebude... :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jo, moc děkuji. Takže linky UD škrtám.

   Vymazat
 3. ta poslední linka je nádherná :) tyhle odstíny mám hrozně ráda na léto

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K vodě a na sluníčko, že? Taky to tak vidím :)

   Vymazat
 4. máš krásne oko!a šikovnú ruku,lebo kreslí parádnu linku .very goog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji strašně moc. Není to tak báječné, ale cvikem se to zlepšuje :)

   Vymazat
 5. Mě se trašně moc líbí ta MUFE! Já žádnou linku nemám ale už dlouho plánují nějakou pořídit takže asi o víkendu vyjedu na průzkum trhu:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak bacha na barvy! Fialová MUFE byla nepoužitelná a za tu cenu je to fakt průšvih. Koukni mi po té mauve, jo? :)

   Vymazat
  2. No, až takhle divoká nejsem :) u me to bude nuda černá a nebo tmavé sedá:) Mauve ma nějaké číslo?:)

   Vymazat
 6. Ta modrá barva je nádherná! Tekuté linky jsem ještě nezkoušela. Jsem na tohle nešika, tak radši používám fix :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve fixech je ale asi menší výběr barev, že?

   Vymazat
 7. Já o těchto UD linkách uvažovala už kdysi. Mým záměrem je dobarvování řas. Třeba jen vnější řasy zvýraznit nějakou pestrou barvou. Myslíš, že by se to s nimi dalo? Teď to patlám linkami MUA a jako ujde to, ale chce to něco lepšího...

  OdpovědětVymazat
 8. Nuf, nemohla bys, prosímtě, dát větší detail tváře? Linky jsou krásné, ale já si vůbec nedokážu představit, jak to tak asi vypadá v celku. Používám světlé tyrkysové tužky a tohle jsou odstíny, které mne zaujaly. Ale na linky si netroufnu, zdají se mi narozdíl od tužky, která se rozmázne, moc ostré, přesné, nápadné, ohraničené, nebo jak to popsat... a proto by mi pohohlo vidět, jak je barevná linka nápadná z větší vzdálenosti, jestli skutečně vypadá ták výrazně, jako v detailu. Tak kdyby se ti příště chtělo, tak díky!

  OdpovědětVymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)