Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

10. 3. 2014

Vínové rty - putovní VS oldschoolová rtěnka

Vínové rtěnky jsou klasikou. Dneska vám ukážu dva zcela obyčejné odstíny, barevně určitě nahraditelné a všude sehnatelné. 
Víte, ale ono na té klasice něco je. Každá z nás se jednou dostane do stavu, kdy ji všechny odlesky a nové dimenze barev znudí. Nebo prostě kvůli jinak položeným starostem a hodnotám dojdete do bodu, kde se potřebujete "jen" dobře a elegantně nalíčit. Pracovní večírek, kam půjdete v černých koktejlkách, divadlo s tchýní, plesy, znáte ty situace, kdy potřebujete vypadat skvěle, potřebujete být nalíčené, ale nechcete hýřit barvami jako duhový motýl. Anebo jste v časovém presu a stihnete pouze pudr, linku, řasenku a rtěnku - pak sáhnete po elegantní klasice.

Měla bych tu dvě rtěnky klasické tmavě červené barvy, bez odlesků, velmi tradiční barva. Které dáme přednost?

Posuďte kousek od LR Deluxe v odstínu Sensual Berry z limitované kolekce pro Vánoce 2014. Dostala jsem ji, sama bych si od LR dekorativku nekoupila, přijde mi podle katalogu předražená - ale uznávám, že je to předsudek, jelikož jinou zkušenost z posledních let nemám. Když já bych raději ty peníze nechala jinde, no... V katalogu stojí 7 stovek, což je na moje předsudky vůči katalogovým značkám příliš. Já vím, že jinak dost utrácím za kosmetiku, ale tohle není případ, kdy bych ty peníze vyvalila. 


Obal je slušný. Někdo nad ním sedá na zadek, pro mě je to prostě kvalitní, ale vzhledově nějak neutrální a funkční balení. Nemám, co bych vytkla a dost si cením toho, jak víčko bezpečně zaklapne a rtěnku ochrání v kabelce. Materiály jsou naprosto bez chybičky, ostudu si neuděláte. Dala bych za to tak do 4 stovek, 7 ale ne!


Určitě neurazí ani estéta, jen mi prostě přijde, že si v LR hrají na hroznou honoraci a ten výrobek je prostě "jen" dobrý :) To je ten můj předsudek založený na létech srovnávání s kdečím na trhu...


A kdybyste chtěly vidět, jak se jmenuje odstín, tak se klidně podívejte na spodní část tuby...

Odstín je prostě vínový, fotky mi vyznívají malinko nahnědlé, ale rtěnka je prostě přesně ve středu. Tmavě červená. Tečka! Může to být "sensual", ale není to "berry". Inu, nevadí, ono to ovoce taky hraje všemi barvami, že :)Konzistenci hodnotím stejně jako obal. Je dobrá, ale čekala jsem víc! Je to hutnější rtěnka té nejklasičtější formy. Vyžaduje precizní aplikaci, nesnese kompromisy a přetahy. Jestli vaše maminky mívaly klasické rtěnky, poznáte v této LR tyčince jejich vůni i odkaz. Kryje bezpečně, posadí se a pak velmi pěkně drží. Nedodává extra pocit péče a hydratace, ale sama o sobě vám rty nevysuší. Je skvělá pro dny, kdy jsou rty v kondici. Je ale méně příjemná pro dny se rty vysušenými, to vám zvýrazní šupinky a udělá mapy. Takže opět říkám, že je to velká klasika a moderní rtěnečky umí víc.

saténový finiš? měl by být, ale podle mě se trochu leskne...Od teď ale mlčím a krotím svoje předsudky. Ta rtěnka drží a pracuje. Není to podvod ani propadák. Může být předražená, což netvrdím (jen zvažuji), ale kvalita to je. Asi chápu, že u LR lidi nakupují, pokud nemají srovnání a nevědí, že za polovinu dobře nakoupí i jinde. Anebo je to tím, že nechápu filosofii té komunity - a to teda fakt nechápu :)

Nenafotila jsem to, ale velice dobře vypadá a drží, pokud ji do rtu vklepete prstem nebo jen lehounce přetřete a rozetřete. Vytvoří krásný vzhled někde mezi berry a jahodami, krása. Jenže to umím udělat skoro s každou červenou rtěnkou touto technikou.

Druhou vínovou krásku Moisture Renew jsem dostala od Rimmelu k recenzi a jsem za to moc ráda. Blogy jsou již zaplaveny oslavou této novinky a já se s dovolením také vyjádřím.


Dle propadačních materiálů měl být obal naprosto zkrášlený a vymakaný. Podle mě je hnusný a laciný!


Dostala jsem odstín 500 Diva Red - krásnou tmavou červenou. Tuhle barvu můžu vždycky, to už o mně víte. Byla jsem vážně nadšená při rozbalení balíčku :)

Konzistence je uchvacující. Hydratační a lehounká textura, velmi podobná balzámu. Báječně klouže po rtech a aplikace je i přes výrazný odstín příjemná. Příjemnější než u výše zachycené LR rtěnky, tam se musím soustředit více.

Vůně je dost silná, možná zbytečně. Nicméně není mi odporná. Kolegyňka Nik se přes vůni rtěnky nedokázala dostat a k recenzi ani vyzkoušení se neodhodlala, já tak radikální nejsem. Dovolím si zavzpomínat na dobu těsně po vyhynutí dinosaurů. Přesně takhle před 17 léty (ano prosím, sedmnácti...) voněla moje rtěnka do tanečních. Zajímavé je, že byla také vínová a ještě zajímavější je, že byla od Miss Sporty. Jinak byla strašná a nedalo se s ní nalíčit :) Jé, to byly časy! 

Pojďme zpět - vůně novinky od Rimmelu je vanilková, silná, sladká. Mně osobně něvadí, ale silná teda je, to je fakt.


Rtěnka nechává rty vláčné, lesklé až vlhké a hydratované. Fotky díky lesklému finishi lítají a barevně lžou, máme zde vážně vínovou rtěnku. To ten mokrý povrch!
A jsme u toho, co náš slibně navázaný vztah zcela zbortilo. Díky báječně kluzké textuře tahle rtěnka nedrží, kde má. Je to putovní rtěnka, která se ukáže tu i onde, navštíví rtíky i koutky, vesele se poodběhne podívat až k nosu. Průšvih!

Na fotkách vidíte, jak se v koutcích rtěnka rozpíjí ihned po aplikaci. Je mi přes třicet a je možné, že je to tím, ale nemyslím si to. Prostě tahle mokrá a klouzavá textura neunese tu výraznou barvu. 


Mrzí mě to, mrzí mě to, mrzí mě to. 

Na začátku jsem byla nadšená, ale nemůžu se na tu rtěnku spolehnout. Myslím si, že kdybych dostala nějaký nude odstín, padla bych na zadek - všechny víme, že výrazné odstíny se musí hlídat, kdežto nude odstíny jsou zadarmo. Za chvilku mám plné koutky červeného krému a nad srdíčkem rtu mám flek. A není to za dvě hodiny, je to než dojedu do práce! To se mi ještě nikdy nestalo. Výrazné rty nosím léta a kdo mě zná, ví, že s červenými rtěnkami to umím. Tuhle jsem nezkrotila :( 


Takhle jsem se nafotila asi 20 minut po aplikaci. Nebyl to ojedinělý pokus, zkoušela jsem samozřejmě opakovaně. A to nevíte, jak strašně rtěnka putovala, když jsem hodně mluvila a jedla :( Nelze se spolehnout na takový produkt. Ani kdyby stál 4 koruny, nebylo by jeho používání pohodlné. Když chci mít tmavě červené rty, chci vypadat seriózně a elegantně. Na ulítlý vzhled mám fuchsiové a blýskavé rtěnky se třpytečkami, nemusím být jako klaun...

Zítra vyzkouším naklepat do rtu lehounkou vrstvičku, ale stejně jako u dražší LR kolegyně - na co já bych skladovala rtěnku, kterou použiju v mikroskopickém množství a pouze když mám čas, prostor pro korekce a dobré zrcadlo?

Dnešní post vyznívá tak nějak smutně. Ani jedna ze rtěnek mě neposadila na zadek. Zprvu jednoznačně vedla vínová kráska od Rimmel, protože aplikace je díky konzistenci snově příjemná. Na hnusný obal jsem kašlala! V tu chvíli se to ovšem všechno zhroutilo.
Oproti tomu LR draze prodává dobrou klasickou kvalitu v perfektním provedení, ale aplikujte a klidně pracujte, jednejte, mluvte a jezte. Až poté proveďte korekci. Nejsem odvázaná z prezentace LR rtěnky, ale neupřu jí, že funguje a je spolehlivá. I tak je ale předražená! A vy víte, že tohle my u nás na blogu moc často nehlásáme :) 

Mám-li zfleku volit, volím LR. S Rimmelkou nemohu pracovat ani se bez obav veselit, ačkoliv miluju ten pocit hydratace a lehkosti. 

Napište mi, zda jsou světlé odstíny Rimmel lepší. A napiště mi, zda je dekorativka LR dobrá - já to totiž nevím, ale zajímá mě to :)


8 komentářů:

 1. LR má kvalitní dekorativní kosmetiku ! Používám jejich make up a dvoubarevný pudr a jsou lepší než Dior , který jsem brala předtím. Měla jsem i stíny , ale tam mají na výběr málo barev . Rtěnky nenosím .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme za zkušenost! Ráda čtu, že mají za tu cenu aspoň kvalitní věci :)

   Vymazat
 2. Hmm, tak nad Rimmelkou jsem hned zaachala, ten odstín je úžasny!

  Ale jestli je naprd, tak je to..na prd :-/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je strašně příjemná, ale musíš ji hlídat a kontrolovat. Na to máš čas a náladu možná tak na procházku, ale ne na akci, do práce nebo někam, kde se normálně funguje a mluví. Takže i když je nanášení úžasné, sáhnu po spolehlivější alternativě. Škoda :(

   Vymazat
 3. Upřímně řečeno, miluju výrazné rty a tak mě celá tahle nová řada od Rimmelu nechala naprosto chladnou. Nemůžu se zbavit pocitu, že tyhlety produkty dva až x v jednom prostě nefungují a neumí nic pořádně. Buď barva bez kompromisů nebo slevit na barvě a mít hydrataci (nějaký decentní odstín, spíš a la balzámek). Hydratační rtěnka ve řvavě červené imho nebude fungovat, protože díky té textuře si to zkrátka bude dělat co chce. Mám doma Rimmelku z řady by Kate Moss (matnou) a ta mi vyhovuje a nemám pocit, že by se rozmazávala. Zatím jsem ji teda nosila pouze na ven do města, když jsem se nechystala jíst, ale tak nedělám si iluze, že jakákoli červená přežije bez úhony pořádné zakousnutí do flákoty k obědu. :-)
  Odstínově se mi sice tvá rtěnka líbí moc (i když pokud si můžu vybrat, tak dávám přednost matu spíš než lesku), ale kvůli textuře, respektive dopředu proklamované hydratačnosti, dávám ruce pryč a hodlám zůstat u rtěnek od Kate Moss pro Rimmel (v matné sérii se mi líbí ještě jedna, ale nikde jsem ji nesehnala, klasickou řadu neznám, protože odstín, co se mi líbil, u nás taky nemají).
  LR nelíbí, protože mi připadá, snad to nikoho neurazí, jako retro raných devadesátek, kdy moje maminka měla v kosmetické výbavě šílenou hnědou rtěnku, kterou pochopitelně nenosila, ale bůhvíproč ji vlastněla. Třeba jí ubližuje fotka a vážně z ní tahá neexistující hnědý podtón, ale takhle já si ovoce fakt nepředstavuju, ta barva se mi zdá taková ušpiněná a málo nafialověle ovocně šťavnatá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ony mi ty fotky malinko lžou v obou případech. Obě rtěnky jsou fakt červené.
   Měla jsem rtěnku ByTerry v odstínu Cherry Cherry - výrazná růžová, hustá barva. Komfort jako balzám, barva a výdrž dokonalá. Takže to občas někdo i umí. Ale asi ne drogerkové značky.
   Věřím, že ta Rimmelka bude v jemném odstínku moc fajn.

   Vymazat
 4. LR, co to je? Za 700,-? Proč? Ať je jaká je, za stejnou nebo velmi podobnou cenu mám Lancome, Dior, takže proč jít do nějaké LR. Také trpím předsudky vůči Amway, Mary Kay, Oriflame, Avon apod. tímto svůj čas neztrácím.

  OdpovědětVymazat
 5. Bohuzel musim velmi souhlasit s hodnocenim Rimmelky. V euforii jsem si poridila dve... Chyba! Textura je bajecna, ale ta vydrz? I s tou nejhorsi rtenkou, co bych doma nasla, vim, ze pokud nejim, hodinu muzu byt v klidu. S "vlhkou" Rimmelkou nezvladnu anu jedno napiti! Navic jsem jako druhy odstin zvolila ten nejtmavsi, a to je teprve horor, neda se s tim ani vyjit ven, okamzite stece.:-/
  Btw obdivuju precizni naneseni rtenky!:) Marcela

  OdpovědětVymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)