Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

30. 3. 2014

Guerlain Terracotta Make-Up Palette Face & Eyes

Přestože vás tenhle kousek moc nenadchnul, když jsem vám její fotku nedávno ukázala, přesvědčím vás, že je nejméně tak dobrá jako slavné Meteority, jen prostě jiná a k jinému účelu. No a protože se blíží léto, je naopak potřeba zaměřit svoji pozornost směrem k řadě Terracotta, co myslíte?
 
 
 
Paletku jsem pořídila na "Jahodě" za neskutečných 628kč. Ano, cenu si tentokrát pamatuji naprosto přesně. Byla v akci a po použití všech možných a i nemožných slev jsem se dostala na tuto nádhernou cenu. Nyní již v akci není, ale stále si myslím, že její cena je velmi dobrá na to, co vše v paletce naleznete.
 

 

 
 
Balení je nádherné. Temné, hnědo vínové, luxusní a přitom minimalistické. Zdobné právě jen použitou barvou a hladkými tvary. Nic přehnaného, strašně mě okouzlilo. Sametový pytlíček stejné barvy ukrývá ještě černý štětec na tvář a pěnový aplikátor na stíny. Druhý jmenovaný je na dvě věci, tyhle prďoly já nikdy nepoužívám, ale štětec na tvář je solidní. Stejného tvaru jako štětec v Meteorites My Palette, o níž jsem tady básnila nedávno a která vás soudě po naprostém vyprodání na českém trhu dost nalákala. :) Takže tento štětec je tvarem totožný, ale je o něco hrubší, štětiny nejsou tolik pružné. Používám ho ne na nanášení bronzeru, na to je moc hrubý a aplikace by nebyla souvislá, ale použiji ho vždy po jeho nanesení, abych nikde neměla nános silnější či viditelný přechod, na to je opravdu velmi dobrý.
 

 
 
Paletka je rozdělená na dvě sekce. V horní najdete bronzer dvou barev. Je velmi silně pigmentovaný a nádherně jemně mletý. Myslím, že toto v souvislosti s Guerlain produkty snad již není nutné zdůrazňovat, ale možná to ještě někde neví. Bronzer bude vhodný spíše pro světlejší typy, něco kolem mého NC 25. Bronzer vypadá téměř matný, ale na tváři vykouzlí jemný sheen se zlatými odlesky. Větší část je v nádherné barvě, v níž si ruku podává velbloud a karamel. Je teplý, takže by někomu mohl přijít až malinko oranžový, ale není tomu tak. Tím, že je teplý, nevypadá ušmudlaně. Malý proužek dole je v barvě mléčné čokolády. Nanáším vždy dohromady oba odstíny. Ťupnu do světlého, tmavého a nakonec zase světlého, otřu o ruku a pak nanesu. Nádherný zlatavý závan léta.
 

 

 
 
Spodní část paletky obsahuje 4 stíny. Opět pro někoho, kdo preferuje teplé tony, fialek a růžiček se fakt nedočkáte, ale nezapomínejme, je to řada Terracotta, pokud toužíte po studeném vánku, musíte jinam. Všechny stíny jsou perleťové, což se k létu určitě hodí, matné si necháme zase na podzim a zimu. Navíc Guerlain maťáky fakt moc nedělá.
 
 


 
 
Musím říct, že barevně je jeden stín hezčí než druhý. Khaki se zlatými odlesky, nádherná pigmentace a dokonale hladká textura. Zlatý stín je nejhorší. Barevně nádherná zlato champagne s podílem broskvičky, ale je hrubější mletý a při přejíždění cítím mikro částečky. Ne přímo třpytky, ale textura hladká prostě není. Naštěstí při nanášení pod oko neopadne vůbec nic. Tou hrubší texturou je způsobena i nejslabší pigmnetace, přesto nanesete celistvou vrstvu. Další stín je studená hnědá s taupe ocáskem. Kvalitou se vracíme k khaki stínu, nádherně jemně mletý a skvělá pigmentace. Poslední stín je takové nenápadné nic, ale přesto můj favorit. Pořádně nevím, jak tu barvu popsat. V panu je naprosto světlá, ale na oko a ruce najednou získá sílu. Blížíme se k barvě bronzeru, takže opět velbloudek, jen je studenější. Obsahuje opět zlatý sheen. Je luxusní, jemná a vypadáte tak krásně upraveně a nepřemalovaně, pokud použijete jen tento stín a třeba linku.
 


 
 
Celá paletka voní. Ne fialkami jako Meteority, ale jako nějaký luxusní parfém, což se u Guelrain prostě dá čekat. Osobně bych se vůně klidně vzdala, nějak nechápu parfemaci u makeupu, barvám to na intenzitě nepřidá a lepší krycí schopnost to taky nedodá. prostě jen přidaná hodnota navíc, která není vždy plusem. Nevadí, vůně mi kupodivu není nepříjemná a po aplikaci naštěstí do minuty mizí. Nesnáším, pokud  na obličeji ještě po několik hodinách cítí ty smrady, kterými jsou některé produkty napajcované (zdravím Rimmel a Astor, bohužel jste mě v mnoha posledních produktech naprosto zklamaly, co se vůně týče, a způsobily mi bolest hlavy a žaludek na vodě. Fakt díky, ale tohle nechci). Takže tady sice voníme, ale jen při aplikaci. To zvládnu i já. :)
 
Nemohu jinak, ale opět jásám a doporučuji ke koupi. Už mi to neustálé jásání ale trochu vadí, tak příště určitě dáme něco, co fakt tedy nepochválím, přestože zbytek světa pěje ódy. :)

A co vy a tato paletka? Máte? Také jste na jahodě neodolali? Nebo vás tyto teplé letní kombinace nechávají naprosto chladnými?

11 komentářů:

 1. Nádhera!! Ty stíny jsou vážně jeden hezčí než druhý a vzájemně se perfektně doplňují!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu vybrali skvělou kombinaci, jedna z mála paletek, kdy užiju všechny 4 barvy.

   Vymazat
 2. Jejej to je super, ono to má vespod paletku, to jsem vůbec nevěděla. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty stíny dole jsou i důvod, proč jsem kupovala, samotný bronzer by mě asi tolik neoslovil, i když v reálu jsem pak změnila názor, protože je úžasný.

   Vymazat
 3. Tak mě se líbí moc! Hlavně ty stíny bych užila!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro tebe je to barevně naprosto ideální, i když bronzer bys určitě snesla tmavší.

   Vymazat
 4. Já tam na to v té akci koukala, ale nějak jsem netušila o co jde. Nikdy mě nenapadlo, že je kazetka dvoupatrová a že tam jsou ještě i oční stíny. Za tu cenu, to je skoro zadarmo. Docela mě teď štve, že jsem ji nevzala a cena teď už se mi tedy nelíbí ani trošku :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně naštěstí přišlo naprosto zřejmé už z fotky na Jahodě, že bude paletka dvoupatrová. A myslím, že i za současnou cenu je moc fajn - klasické 4paletky u Guerlain stojí 1400kč a bronzer nejméně 1300kč, takže ta současná cena na jahodě je prostě stále velmi nízko, i když samozřejmě se to nedá rovnat se šesti stovkami.

   Vymazat
  2. Tak jsem ho objevila za 950,- včetně poštovného :). Bude můj :)

   Vymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)