Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

14. 2. 2014

YVES SAINT LAURENT Rouge Pur Couture č. 16 aneb červená pro začátečníky


Dnešek si přímo říká o něco červeného. I když většina milovnic a pravidelných nositelek rudých rtů by vám asi řekla, že tohle červená vůbec není. A já vám říkám, že je. Je to taková bezpečná červená pro všechny, která si červenými rty nejsou jisté a přesto po nich čas od času jen tak na chvilinku zatouží.
 
 
 
Balení YSL je vždy luxusní. Krásné, lesklé, zlaté obaly. To přitáhne oko každé ženy, dokonce i té, která jinak miluje černé krabičky bez zbytečných příkras. Zde se v obalu i trochu vidíte, ale zároveň s obrysy svého obličeje vidíte i otisky svých nenechavých prstů. To dojem trochu pokazí, ale jedno setření kapesníkem vše napraví. A pak už se zas můžete vzhlížet a kochat se svými rudými rty.
 
 
 
Vůni si už téměř nepamatuju. Nemyslím si, že by byla nějak moc silná. Pro mě jsou silné vůně zejména u rtěnek naprosto nepřijatelné, o čemž vás přesvědčím, až se někdy dostaneme k recenzi nové Rimmel rtěnky, která nám byla nedávno zaslána. Takže YSL určitě nevoní nijak silně a už vůbec ne odpudivě.
 
 
 
Rtěnka má nádherný sheen. Velmi luxusní a zároveň svěží a letní. Není to těžký luxus večerních posezení se skleničkou vína a perlami na krku. Je to svěží luxus letních večerů doplněných drinkem s paraplíčkem, dřevěnými korálky a tílkem s jedním ramínkem lehce spadlým. Přesně taková ta rtěnka je. Hravá, veselá, nehrající si na vysokou společnost a vážnou konverzaci. Je rozpustilá, dráždivá, ale tak lolitkovsky něžná. To je teda popis textury, asi za to může ten dnešek, jinak fakt nevím...
 
Barva je to, oč tu běží a oč se někteří budou přít. Já se nepřu s nikým. Každému nechám jeho pravdu, vždyť každý vidí barvy jinak, jemné nuance si jinak připouští a i stejnou barvu umí nazvat jinými slovy. Takže proč to řešit. Tato červená není plná, silná, ženská a těžká. Je to korálově červená. Tak jako její textura, tak i její odstín je vyloženě letní. V zimě bych si ji asi ani nevzala, nehodila by se ke kabátu a možná ani k LBD. Je ideální na zahradní slavnosti a ne na plesy.
 

 
 
Textura je moc fajn. Přestože mnoho YSL rtěnek zejména z jiných řad vám dokáže zvýraznit každou linku, kterou nedopatřením na rtech máte, tahle rtěnka k vám bud shovívavá. Sheen se na rtech jen krásně rozprostře a neusadí se tam, kde nemá. Výdrž není závratná, ale i po jídle a pití vám na rtech vydrží v podobě jemného stainu.
 
Nevím, zda je to ideální rtěnka na dnešní večer. Pokud nejste BFF se všemi rudými rtěnkami v Sephoře či nejbližší drogerii, tahle by vás mohla zaujmout. Asi proto, že to ta pravá rudá prostě není.

8 komentářů:

 1. Ok, tak tě beru za slovo a tenhle odstín omrknu. Červenou chci už dlouho, pořád nevím jaký odstín.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak doufám, že ji ještě seženeš. A budu ráda, pokud nakoupíš, když poreferuješ, jak jsi spokojená.

   Vymazat
 2. Červených rtěnek jsem už pár měla, ale nikdy jsem je pořádně nenosila. Tadyto už vypadá daleko nositelněji:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem kdysi byla naprosto stejný případ, takže ti velmi rozumím, i nyní červenou nosím spíše sporadicky, přestože jsem do ní již dozrála a cítím se v ní fajn.

   Vymazat
 3. já plánuju nějakou červenou rtěnku na léto, ale asi by se mi líbilo něco víc červenýho :D jinak jsem psala mail ohledně blogsale, sím sím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Barčo, ano, tohle není rudá rudá. :) a mailík vyřízen, omlouvám se za zdržení.

   Vymazat
 4. Já jsem taková vybledlovyblitá bledule a pořád bych tak ráda nosila červené rtěnky. Když vytáhnu nějakou větší divočinu, všichni na mě koukají jako na exota a s takovýmhle slaďoučkým odstínem by se mi to snad nemuselo stávat. Hned kouknu, jestli ji někde nenajdu on-line.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bledule nejsem, a přesto se sama někdy jako exot s výraznou rtěnkou cítím. Poslední dobou je to lepší, ale před pár lety bych s ní ani nevyšla. A když už výraznou, tak jedině červenou, fuchsiová a jiná je mi stále odporná. :)

   Vymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)