Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

4. 1. 2014

TAK TOHLE SE NEPOVEDLO.....

V drtivé většině vás seznamuji s výrobky, které fungují. Občas se ale stane, že spokojená nejsem. Dnešní post shrnuje mé nepodařené nákupy.

A teď, prosím, čtěte pozorně. Ne vždy jde o vysloveně špatný produkt, ne vždy je to zmetek. Někdy mi jen nesedne parfemace, jindy mě dráždí a v neposlední řadě zmíním důležitý faktor - očekávání. 
Když se na něco děsně těším, blogerky jsou z toho odvařené a já to díky všeobecné oblibě zakoupím, zklame mě, když je to JEN průměrné nebo JEN dobré. I takové produkty se zde dnes objevují. 


Pojďme se podívat na věci, které mne zklamaly. U každé vysvětlím, proč. Post je dnes dlouhý a moc doufám, že vám to nevadí. Je zde hodně fotek, takže to nebude tak náročné čtení :)


A u této řasenky MILANI Sparkling Mascara Top Coat začínáme hned pěkně zostra. Štíhlé balení je pěkné, líbilo se mi, že je řasenka zatavená. Bohužel igelit nešel dobře sloupnout a nechal mi řasenku odporně obleptanou a s kousky igelitu. No, nevadí, čert to vem :)Odstín Bronze Glare je krásný, celá tubička se báječně blýská a slibuje dokonale dekadentní večírkové líčení! Slibům ale nedostojí. Asi je to nemožným kartáčkem, který prostě velké třpytky nedokáže z hutného gelu předat řasám.


Jedním tahem na řasy dostanete akorát ten gel, třpytku ani jednu. Dokonce s ním klidně upravuju i obočí, protože třpytky fakt neuplívají a gel krásně pročeše a zpevní :) Musíte tedy na řasy opakovaně nanášet a cíleně třpytky pokládat. Tím si jednak dokonale rozpustíte řasenku a umažete nalíčené víčko, jednak taky z původně pěkně pročesaných řas získáte ošklivé pavoučí nohy. Vyzkoušeno opakovaně, výsledek vždy stejně hnusný. A jako bonus pak třpytky v průběhu večírku padají. Podle mě je to naprosto debilní produkt, který neplní funkci zkrášlovací.  
řasenka Rimmel Lash Accelerator Endless
Na fotkce výš vidíte řasy nalíčené novou řasenkou Rimmel Lash Accelerator Endless, kterou budeme s Nik příště recenzovat. A níže vidíte, jak s řasami zatočí Milani Sparkling Top Coat.

+ Milani Sparkling Top Coat
A na závěr - z jakého důvodu má být řasenka silně parfémována zeleným jablkem??? Nekupovat!

Pojďme dál. Linkovač ASTOR Perfect Stay jsme s Nik velmi pěkně ohodnotily v recenzi zde. Fix je fajn, na to jsem názor nezměnila. Ale přestal extrémně brzy psát. Použila jsem ho tak 8x a podívejte se. Dnes jsem ho chtěla použít a zvládl PŮLKU JEDINÉ LINKY! Zbytek linky a druhé oko dostalo vyšeptalou šedou linku. Fixu jsem nechala odpočinout a nafotila vám důkaz. 

zdůrazňuji, že dole je ještě číslice 5, vlastně není, ale měla být!
Já nevím, co si myslíte vy, ale 3 týdny a 16 linek na linkovač za cca. dvě stovky? To je super-drahé! Až mi někdo zase bude psát kraviny o tom, že utrácím, tak pevně věřím, že má tato osoba doma plná šuplata takhle výhodných nákupů... Pokud je tohle běžná výdrž, nekupovat!

MILANI Illuminating Face Powder jsem strašně chtěla, protože ho na videu ukazovala Sam z Pixiwoo a nafotila ho krásně Karen M.. No jasně - ty kytičky! Jak to má kytičky, je to moje. Sortiment Milani mám docela osahaný už z let minulých, tak jsem věděla, že nakupuju relativně slušnou drogerku. Tvrdě zalisovaný pudr mě nezklamal, to jsem asi i čekala, a mám na tyto účely v zásobě jeden hrubší štětec.Hermosa Rose jsem si vybrala v létě jako letní bronzer/rozjasňovač/makeup na celou tvář/multifunkční produkt. Barvy mě baví, jsou milé a sluší mi. Hodnotím velice to, že použitím jednotlivých kytiček se nalíčím celá jen tímto pudrem, oční stíny dvou barev, tvářenka, kontura i rozjasňovač. Na dovolenou skvělé...

nahoře mix barev a pod ním jednotlivé kytičky

Bohužel pudr nedrží, ztrácí se z tváře a na očích i s bází leze do vrásek. Způsobuje šílené lesknutí pleti i tam, kde to nečekáte. Zvýrazní póry a vrásky, které ani nemám. Nedělá healthy glow, ale umastí vzhled pleti. A úplně nejhorší je, že zacpává póry a při pravidelném používání celý týden zajistí černé tečky. Chválím to, že jako ojedinělý Milani produkt není napuštěný otřesně silnou parfemací, to je plus. Ale jinak bohužel kromě krásného vzhledu kytiček nenabízí v podstatě žádné zkrášlení, naopak vás zhnusne :) Jediná varianta, jak se dá použít, je tvářenka. Ale nevydrží a přes den mění vzhled a přidává lesk. Měla jsem si pořádně přečíst recenze, protože mu obvykle vyčítají přesně to, co mi vadí - holt jsem dala na vzhled kytiček. Byla to chyba - vy ji nedělejte - nekupujte.

MAYBELLINE Color Tatoo jsem koupila jenom kvůli masírce blogerek! Krémové stíny nemusím, nikdy je nemám extra v oblibě. Tyto od Maybelline jsou rozhodně druhými nejlepšími krémovými stíny, co jsem zkusila (po ByTerry stínech). To jo. A dnes jsou zde asi trochu nespravedlivě. Říkáte si asi, že blázním. Ale dávám je sem jen proto, že jsem čekala, že mi vydrží bez slévání do vrásek i samotné. A to bohužel nevydrží. Slévají se mi poměrně dost, i když nemám mastná víčka a kvalitní stíny nosím bez báze. Měla jsem dohromady 3 odstíny, nechala jsem si zlatý a stříbrný. Občas je používám, ale nikdy ne na celé víčko a na celý den. Bohužel o žádném barevném tetování nemůže být řeč, proto jsou dnes zde. Nesplnily sliby, které mi daly. Klidně je kupte, jen nebuďte přehnaně nadšené dopředu :)

Maybelline Color Tattoo

Dostáváme se k naprostému propadáku. Možná bych měla spíše hovořit o kuriozitě a měla jsem tyhle fotky dát na Silvestra. MUA Liquid Eyeliner jsem přihodila k nákupu na Galaxii Přání jen tak. Na Galaxii nakupuju ráda, je to bezva eshop, což víte z blogového světa všechny. Ale tyhle sračkoidní linky by měli vyhodit z nabídky! A za sprosté slovo se neomlouvám, protože je to ten nejjemnější popis, tento produkt si zaslouží mnohem horší označení. Nízká cena neomlouvá tak ubohou kvalitu všeho.


Prosím vás, nikdy si to nekupte! Ani na jedinou akci neposlouží! Podívejte se na detaily štětečku. Tím se nedá udělat rovná čára! Je vůbec možné, že někdo toto vyrobí a pustí do oběhu???

Blik! A pomalinku otáčíme ve snaze najít v nějakém úhlu rovnější variantu....

Lepší? :)
Pokus o hvězdičku nebo kytičku. 


A i kdybyste vylosovaly rovný štěteček, tak ta linka je na prd! Zaschne a asi za hodinu se oloupe. Musím říct, že tak nechutné oko jsem s ničím jiným ještě neměla. Ty cucky.... Nekupovat!

Pojďme k péči. RYOR jsem mívala vždycky docela ráda, krémy mi seděly, mívala jsem i peelingy a masky a spokojenost byla vždycky. Dlouho jsem od Ryoru nic neměla a měla jsem strašnou chuť na tyhle oční kapsle! Miluju produkty v ampulkovém nebo kapslovém balení. Regenerační kapsle na oční okolí slibují extra péči a intenzivní ošetření pleti. Koupila jsem je na začátku podzimu s plánem udělat si měsíční kůru. Po létě a s hnusným počasím by se péče navíc hodila každé z nás.


Absolutně mi nevadí to laciné a vysloveně skořápkové balení. Prostě to u toho Ryoru beru a nedumám o tom. Však co, krabičku za měsíc vyhodím a budu doufat, že vydrží aspoň ten měsíc. Závity jsou špatně udělané a moc to nejde šroubovat, ale jak říkám - neřeším.


Kapsličky vypadají jako měkké zlatavé panenky. A tím to pěkné končí a následuje propad jak do propasti. Obsahem kapslí je olejovitá kapalina, která nedělá nic. Jen silně voní a umatle. Je jí na jedno použití strašně moc, vydrží jistě na 3 použití. Ale jak říkám, efekt je bohužel tragický. Nevyživuje, nejen, že nehydratuje, ale naopak po opakovaném použití vysušuje. Možná dokonce dráždí. Pleť potáhne olejem, který sedí a hodiny se nevsakuje a dusí! Pod nechutnou mastnostou úpí hladová pokožka, pne a táhne. Prostě jsem šíleně zklamaná, musela po 4 dnech vysadit, protože mě pokožka kolem očí pálila a začaly se dělat suché mapy, které druhý den po vysazení mizely a zklidnily se. Kapsle jsem dala kamarádce a řekla mi, že kdyby si dávala olej na smažení, měla by asi její pokožka lepší péči. I předala kapsle tchýni, která si jimi maže ztvrdlé paty... Smutné, nemyslíte? Ohledné péče si netroufnu jednoznačně poradit, zda koupit nebo ne, ale podle mě je to průšvih.

V létě jsem zaregistrovala masírku na amerických blozích - skoro všechny blogerky tam dostaly třetinu kolekce nových rtěnek od Milani a významnější z nich dostaly kolekci kompletní. Výrobce pro tuto akci rozdělil kolekci podle odstínů do speciálních taštiček a obdaroval blogerky červenými, růžovými nebo nude/hnědými odstíny. Bylo díky tomu velmi snadné si vybrat odstín, protože blogy byly zaplaveny fotkami. Nezapomenu na jednu youtuberku, která pisklavým hláskem milionkrát opakovala přídavné jméno "sjůpr-krími" a "sjůpr-sjůpr-krími" u každé rtěnky z nude kategorie. Když ukazovala odstín D'Oro, řekla jsem si, že tu rtěnku zkusím. Sice jsem rtěnky Milani nikdy moc neprožívala, ale tahle barva mě zaujala svojí unikátností. 


Když i Karen M. napsala, že jsou rtěnky docela kvalitní, koupila jsem. Nebudu moc pitvat, že se mi ty obaly strašně nelíbí. Jde o obsah, kvůli tomu jsem rtěnku koupila. Barva D'Or je prostě nádherně zvláštní, na rtěnku až netypická. V tomto bodě chci zdůraznit, že foťák krásu ukradl, rtěnka je pěkná a hlavně fotky na rtech vypadají hrozně. Ve skutečnosti jsou rty s Milani rtěnkou mnohem lepší! Ale....


Tahle rtěnka není sjůpr-sjůpr-krími, není ani sjůpr-krími a dokonce není ani krími. Je poměrně tvrdá a suchá. Tyčinka barvy je tak pevná a tvrdá, že ani po opakovaném používání není znát otěr. To je sice paráda do kabelky, rtěnka se neponičí v teple a nárazem, ale pro rty nic moc. Komfort nula. Komfort je ještě výrazně snížený otřesnou parfemací. Já jsem z recenzí dopředu věděla, že parfemace je rtěnkám vyčítána a nikomu se nelíbí. Četla jsem o příliš silné a chemické vůni. Ale toto jsem nečekala. Oni ty rtěnky naparfémovali agresivním čističem na záchod! Nekecám! Znáte ty laciné staré stromečky na provonění aut? Tak něco podobného. Naprosto šílený agresivní chemický smrad! Strašná škoda, protože podle mého názoru ta parfemace musí vadit většině uživatelek. Nik, ty bys ji nezvládla fyzicky a pravděpodobně bys omdlela nebo zvracela. Já jsem zklamaná, protože ta barva je prostě nádherná! Na fotkách můžete vidět metalický povrch barvy. Má někdo takhle krásně barevnou rtěnku? Měla jsem podobnou od Diora, ale barevně je tahle prostě zajímavější. Dior byl tlumenější, ale o mnoho kvalitnější. Jenže mě šlo fakt o efekt, o tuto barvu. 


Víte, jak se mi ta rtěnka hodila na podzim, když padalo listí? Věřte mi, že fotky lžou a je na pohled krásnější!


Z téhle rtěnky jsem zklamaná a smutná. Chci tu barvu, ale rtěnku chci kvalitnější a méně smradlavou. Jako u většiny suchých rtěnek je alespoň výdrž poměrně slušná. Pokud vydržíte ten silný smrádek, klidně kupte, ale nečekejte omračující kvalitu.

A poslední, co se mi nepovedlo, je stín ESSENCE. Šlo o nějakou limitovanou kolekci, ale netuším, o kterou. Stín mě nadchl vzhledem a slibem duhového efektu. Já na duhové efekty velmi slyším a nachytám se často.


Jak vidíte, vzhled je moc a moc pěkný. 


V umělém světle drogerie jsem byla naprosto nadšená duhovou perlově růžovo-zlatavou barvou a ihned jsem bez rozmyslu koupila, i když se mi stín zdál hrubý a prášivý.


Doma jsem zjistila, že v převážné většině je stín bílý a barevně plochý. Prostě jen perleťová bílá. A nedrží, nemá pay-off a práší nadměrně. Na oko je nemožný a nedoporučuju ho. Je ale super jako rozjasňovač, kde v tenké vrstvě parádně plní funkci. Jako rozjasňovač ho klidně kupte, jako stín je tragický.


Tak, a je to. Snad jsem nezapomněla na žádný nepovedený nákup, o kterém bych vás měla informovat. Dejte mi vědět, zda máte stejné zkušenosti s některým produktem. Nebo třeba máte naprosto rozdílný názor. Tak to je, každá jsme jiná a každá máme jiné požadavky. 

Už o mně víte, že bez ohledu na cenu požaduji, aby produkt pracoval, aby ho nebylo nutné hlídat a příliš opravovat. A především - nehodlám se smiřovat se slabými stránkami produktů, byť by šlo o levné věci. Doufám, že se to postupně naučí více blogerek a recenze pak budou pro čtenářky přínosnější :) Věty typu "moc to nedrží, ale za tu cenu by se to dalo i doporučit" prostě nedávají smysl :) Spokojme se pouze se skutečně fungujícími pomocníky pro zkrášlení našeho vzhledu. S nedostatečně fungujícími produkty ať se zdržuje profesionální maskérka, která vychytá fígle a po focení modelku ihned odlíčí. My, normální ženy, buďme náročné, aby naše denní rutina byla rychlá a bezpracná a abychom pak celý den vypadaly k světu :)

Krásný vstup do dalšího roku přeju vám všem a také našemu blogu!


49 komentářů:

 1. Já jsem si skvěle početla! Některými postřehy jsem překvapená - obzvláště co se týče značky Milani... Já osobně nic nevlastním, ale je hodně chválená jak na zahraničních blozích, tak i na jednom z českého rybníčku a chtěla jsem něco vyzkoušet... Budu ještě hodně pečlivě vybírat :-) A co se týče Ryoru, tak mi přijde, že se nehorázně pokazili :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někomu i Milani sedne, někomu ne. Když budeš čekat suchou rtěnku, jistě se nezklameš tolik, jako já, která jsem čekala krémovou podle recenzí z USA. A o tom RYORu fakt nevím, dlouho jsem od nich nic neměla a ty ampule mi prostě nefungovaly. Jinak je nehodnotím, nemohu :)

   Vymazat
 2. Proč přidávají parfemaci do řasenky ??? :O Mě by vůbec nevadilo kdyby dekorativka nevoněla nijak. Já si vzpomínám na jediným propadák a to makeup Jordana, který jsem koupila po nadšené recenzi od Petry. Nevím co jsem čekala od tak levného makeupu, ale byla to jediná věc v historii, kterou jsem použila max. 2x a letěla pryč.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jasně, makeupy jsou strašně individuální. U těch je každá rada drahá a stejně mnohdy nestačí :)

   Vymazat
 3. Já se přiznám, že jsem tu oblibu Milani vůbec nepochopila. Na výstavách se mi párkrát stalo, že jsem narazila na stánek a jelikož jsem to znala ze zahraničních blogů, tak jsem si sortiment fakt pečlivě prohlížela (přiznám, že jsem rasistka a levné značky, které doporučují české blogy, pokud nejde o pár mých oblíbených, prostě ignoruju). Nikdy jsem nenašla nic, co by mě aspoň trochu lákalo, navíc to balení je strašně hnusné a pokud toho člověk vidí víc pohromadě a naživo, tak se ta ošklivost násobí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem Milani podrobně testovala kdysi před limitem, když byly jejich produkty super-levně v amerických eshopech. Obaly se mi nelíbí ani trochu, nejsou podle mého gusta. Jejich zapečené stíny mi držely pěkně, jen odstíny byly divoké - ale to se zrovna může někdy hodit. A pak jsem byla spokojená s laky na nehty. Jejich předchozí řada rtěnek byla podle mého názoru lepší, než je ta současná. A parfemace mě tak neděsila. Proto jsem čekala i od té současné rtěnky lepší komfort a pudr mě zklamal celkově, ten mi nefunguje vůbec :(

   Vymazat
 4. super zhrnutie!
  po prečítaní si dávam záväzok, že recenzie budem písať asi až po minutí produktu :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To asi mnohdy není nutné. I když je fakt, že ty linky vyschly těsně po recenzi :D

   Vymazat
 5. Dobrý článek, tak já mám moc ráda bronzové, růžové a černé color tattoo a jsou perfektní. Takové ty světlounce modré jsou k ničemu. Od Milani mám na obličej tvářenky, nemůžu si ztěžovat, jsou taky bezva a rtěnku mám zatím jednu a miluji ji, opravdu je krémová a hydratační. Asi se to liší odstín od odstínu:( Díky za ostatní tipy, aspoň vím co nekupovat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, tvářenky Milani jsem taky měla ráda, akorát během dne vyžadovaly poupravit, ale to není tak strašné a dělají to i drahé tvářenky. Na ty se určitě ještě kouknu, kdyby měli nějaký báječný odstín :)
   S tou rtěnkou nevím, mám jen tento odstín z nové řady. Je možné, že ostatní jsou krémovější. A asi to je pravděpodobné, protože hodně blogerek je právě chválilo kvůli krémovosti.

   Vymazat
 6. fajn článek, kromě color tatoo jsem nic nezkoušela, a ty mám jen na použití coby linky, ta vínová mě dostala, takový odstín jsem nikde jinde neobjevila :) ale na celé víčko za mě taky ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta vínová barva je nádherná! Tu jsem chtěla, ale bojím se, aby mi nedělala uplakaný vzhed.

   Vymazat
 7. Tyhle články jsou stejně potřebné jako info o produktech, které musíme mít. Takže díky za článek! Souhlasím se stíny Color tattoo. Mám stříbrné, zlaté, pink gold, taupe, metalic pomegranate a on and on bronze. Pouze ten poslední jmenovaný je pecka - výdrží a pigmentací. Ostatní silně zaostávají, buď se slévají (i s bází) nebo o pigmentaci nemůže být ani řeč (i vrstvit moc nejde) nebo nejdou nanést rovnoměrně na celé víčko - šmouhatí... Takže "on an ond bronze" pecka a top produkt, kterému nemám absolutně co vytknout. Ostatní nebrat (možná ještě tak pink gold, který je vlastnostmi k bronzovému těsně v závěsu). Ostatní z mnou jmenovaných to je propadák, nepoužívám je, protože prostě tvými slovy nejde o skutečně fungující (tzn. na 100 % ) pomocník ke zkrášlení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že mi to píšeš. Moc díky :) Já možná kouknu ještě na ty růžové...

   Vymazat
 8. To je termín "naopak vás zhnusne :) " :D Pobavilo!

  Nic ze zmiňovaných produktů jsem nezkoušela. Color Tattoo mě minuly, ta konzistence mi nepřišla moc dobrá a co jsem viděla/zkusila v drogérii, tak ani pigmentace.
  Milani dekorativka mi nepadla do oka. Nemám pro to žádné vysvětlení, prostě tam nejsou sympatie, ale možná to zkusím ;)
  A MUA je nejpekelnější kosmetika na světě! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě zas právě konzistence Color Tattoo přijde moc dobrá na krémové stíny. Jen mi nedrží, jak slibují :(

   Vymazat
 9. Zajímavý článek, tak já se těm věcem asi raději vyhnu. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždycky je možné, že ti produkty sednou, i když mně nesedly. Anebo nebudeš mít díky mně alespoň přehnaná očekávání a budeš pak spokojená.

   Vymazat
  2. No, stejně je asi nechci...

   Vymazat
 10. Já si nemůžu pomoct, ale přeháníš, alespoň u Milani:) Zrovna Milani rtěnek mám několik, žádného smradu jsem si teda nevšimla, a už vůbec ne záchodového. Drží perfektně, a že jsou sušší? Ano, protože fakt drží. A za tu cenu teda paráda (podotýkám, že nehodlám do rtěnky investovat stovky a stovky korun). To samé Color Tattoo, moje první pěnové stíny a za mě super, a to mám echt mastná víčka. Přijde mi, že ta kritika je tady z velké části kvůli tomu, že to není vaše opěvovaná high-end kosmetika...:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Další taková, co drahou věc nezkusila, ale je si jistá tím, že high-end nestojí za to? To tu dlouho nebylo.
   Nepřeháním ani trochu. Je to MOJE hodnocení, za kterým si stojím. A jak vidíš podle jiných komentářů, není ojedinělé.
   Místo řešení cen kosmetiky bys nám raději mohla napsat, zda jsou všechny Milani rtěnky stejně suché nebo zda se najdou i krémové odstíny. V postu jde jen a pouze o to, co funguje a co nefunguje. Ceny neřeš :)

   Vymazat
  2. Já neříkám, že high-end nestojí za to.;) Věřím, že třeba MAC rtěnky jsou báječné a dechberoucí. Ale nehodlám dát za rtěnku několik stovek (a jako studentka /sice pracující, ale stejně/ ani nemůžu).
   A k tvému dotazu - většina z Milani rtěnek je suchá, což mi ale (jak už jsem psala), vzhledem k výdrži nevadí. Nejvíc nesuchý mi přijde odstín Plumrose (který mimochodem doporučuju, je to skvělá barva), nejvíc vysušující je naopak Sangria.


   Vymazat
  3. A ještě jsem chtěla dodat, že nejsem žádný zakomplexovaný anonym, co chce prudit za každou cenu, jen mi to přišlo jako plošné odsouzení všeho, co je levnější, než dle vašeho blogu obecně používáte. A hned zareaguješ narážkou "další, co drahou věc nezkusila...". Nelíbí se mi to rozdělování lidí na ty, co používají drahou kosmetiku, a na ty ostatní. Je to jak přiblblé kasty, poslední dobou je to takový blogový nešvar.

   Vymazat
  4. Tak zrovna MAC rtěnky jsou podle mě otřesné a nestojí za koupi vůbec. Jsou strašně suché kromě několika řad. Já teda MAC nedoporučím.
   Kastování rozhodně nechceme ani my, v článku vůbec nejde o cenu. Fakt jde o funkci. Vlastně jsem si ani nevšimla, že jsem v něm shrnula samou levnější kosmetiku a je to spíš náhodaa tys mě na to upozornila :) Já osobně ráda nakupuju i levnou kosmetiku, pokud je povedená. Ale musí mi prostě odvádět práci, jinak letí.
   Nechci zde rozpoutat nesmyslné debaty a hádky, ale jsem přesvědčená o tom, že až vyzkoušíš nějaké skutečně dobré rtěnky, budou ti ty suché Milani taky připadat trochu méně povedené. Vůně je individuální, to je stranou. Ale když člověk vyzkouší něco, co opravdu dokonale funguje, chce jen dokonalý komfort.

   Vymazat
 11. A můžeš mi poradit nějakou (v rámci možností cenově dostupnou) rtěnku? Všude totiž třeba na MAC slyším chválu a teď toto.:)
  No s tou vůní - mě to hrozně překvapilo právě, protože mi hrozně voněly, tak jsem jí hned šla očuchat, a stále voní. Tak doufám, že je chyba v tvojí rtěnce a ne v mém čichu (nerada bych byla úchyl na záchodovou vůni).:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem teď strašně nadšená ze rtěnky DIZAO, recenze bude. Je dokonale krémová! Vydrží dlouho a je organická nebo co - někdo na to slyší. Cenu vůbec nevím, bude brzy v sortimentu hairbeauty.cz. Z drogerie ti doporučím skvělé klasické rtěnky od L 'Oreal, ty jsou velmi příjemné a krémové. Mně skoro připomínají kvalitou a pocitově Dior, který umí rtěnky super. Mám nyní i tu balzámo-rtěnku LOreal a je skvělá. V akci se L' Oreal dá koupit poměrně příjemně, někdy jsou ty klasické rtěnky za 99,-, což je parádní číslo.
   Měla jsem kdysi jednu velmi povedenou rtěnku Rimmel, ale už nevím, jaký to byl odstín, protože kvalita tam kolísá odstín od odstínu. Takže tam bych raději doporučila déle zkoušet, než koupíš. Obecně to mám tak, že v drogerii nemůžu nakupovat dekorativku naslepo, když chci být spokojená. Pokud chceš "šetřit", rozhodně u těch stojanů stůj dlouho a testuj i na rty. Je to obtížné vzhledem k hygieně, asi by bylo dobré otírat si rtěnky do kapesníčku před použitím. Díky tomu určitě vybereš dobrou rtěnku za fajn cenu, kterou nadšeně spotřebuješ do dna tuby. To je vlastně jediný problém, který mám s drogerkovou kosmetikou - abych narazila na perfektně fungující produkt, musím vybírat dlouho a občas se přehmátnu. V high-endu se přehmátnu málokdy - i když i to se někdy stane a vždy to zde napráskám :) I moje milovaná značka By Terry už mě dokázala zklamat stínem a tužkou... Ale tam jsem kupovala naslepo, to nešlo ozkoušet a nejsou moc reference. Každá značka má něco, co umí lépe a hůř, většinou už to u těch věcí vím nebo si to dopředu přečtu. U té drogerky je to s recenzemi horší, to sama znáš.
   Určitě stojí za to, koukat se na Jahodu nebo jiné eshopy, jaké mají akce. Někdy mají hodně velké slevy a pak koupíš high-end za cenu drogerky. Vyzkoušíš si a osaháš si, co tě zajímá a co ne. Já tam ve slevách nakupuju docela hodně.
   A k té parfemaci - podle mě je to jen tím, že mně ta vůně připomíná nějaký můj čistič. Já hodně uklízím po zvířatech a podlahy musím dost dezinfikovat (štěňata, nehoda, ...) a používám na podlahy někdy i WC čističe. A fakt jsem měla nějaký čistič s hrozně podobnou vůní. Takže asi moje asociace. Čichová paměť je hrozná :)

   Vymazat
  2. Tak moc děkuju za tip.:)
   Minimálně mrknu na ty L´Oreálky, nikdy mě jejich stojan nějak nezaujal, tak mu dám šanci. A na tu recenzi jsem zvědavá.;)

   Jinak jsem chtěla říct, že si vás obou moc vážím za to, že pomáháte psům, jak blogsale, tak dekama... Jste jedny z mála.:)

   Vymazat
  3. Já jsem moc ráda, že jsme se nakonec dohoukaly na společném závěru. Děkujeme ti moc za ocenění! Vážím si toho o to víc, že máme třeba i některé rozdílné názory :)

   Vymazat
 12. Jako milani ... Milani je neco, co kdybych nekdy mela tu smulu videt i nazivo, tak bych okolo toho musela projit se zavrenyma ocima, jak strasne hnusne to vypada:D ze to nefunguje, me tim padem neprekvapuje:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ti to pošlu, chceš? :D :D :D

   Vymazat
 13. Dobrý článek, takové jsou také potřeba! Ať víme, co nemáme chtít!
  Já jsem chtěla poprosit jako zkušené nákupčí, sháním za přijatelnou cenu
  kosmetickou taštičku Louis Vuitton, doporučíte mi nějaký e-shop nebo přímo obchod? Děkuji moc,moc. Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéje, Jani, bohužel nedokážeme poradit nic nového. Originální butik je samozřejmě jediný opravdu spolehlivý zdroj. Pokud jsi schopná si ověřit autenticitu, nakupovat se dá i na Exclusivestyle a LuxuryBags. Případně v zahraničí na ebay. Je to na delší lokte a chce to pak rozhodně ověřit na PurseForu nebo jiných serverech. Hodně se toho u nás prodává přes mimibazar.
   Přes ebay se dá narazit na větší množství eshopů a butiků, které prodávají bazarové značkové doplňky, ale cenově je to velmi podobné jako bazary v ČR. Dokonce LV je v zahraničních bazarech snad i dražší než u nás... Navíc většinou je pak nutné doplácet celníkům. Tyto zahraniční (většinou americké) butiky bych asi využila spíše na značky, které se u nás sehnat nedají, LV je u nás poměrně hojně.
   Kosmetická taštička LV vydrží věky, nemění tvar, drží, zip je stále super - radila bych zainvestovat do nové a čisťoučké. Je to skutečně na celý život. Obávám se, že zrovna my dvě nejsme vysloveně zkušenými nákupčími LV, protože drtivou většinu věcí jsme obě nakoupily v butiku jako nové, případně od kamarádek, co koupily v butiku. A pokud jsme jiné značky nakoupily na ebay nebo v americkém butiku, vždy jsme opakovaně křížem ověřovaly originalitu.
   Přeju bezpečný a spokojený nákup :)

   Vymazat
  2. Děkuji za info. Určitě vím, že chci novou. Je sice dražší, ale dostala jsem nějaké peníze a chci něco "pro mě"! Takže asi nakonec pojedu do Prahy a koupím v Pařížské.
   Náhodou, nechodím jsem dlouho, ale pro mě jako "ženu z malého města" jste opravdu zkušené nákupčí-hodně jsem si i za krátkou dobu rozšířila obzory!!! A za to děkuji a těším se na další příspěvky. Jana

   Vymazat
  3. Jani, novou jedině z butiku! Nikde jinde nový originál nekoupíš.
   Moc děkujeme za podporu :)

   Vymazat
  4. No to by som si nebola az taka ista. Netvrdim, ze LV, ale pri lacnejsej znacke u nas robia niektori obchodnici tak, ze beru originaly, aby boli oficialny predajca a popri tom nieco z Turecka a Ciny. Videla som znackove topanky za 300 Eur dofusovane a olepene od lepidla, no neverim, ze prave. Ale taky predajca ako LV si asi nedovoli,…dufam, lebo toto je fakt brutal.

   Vymazat
  5. Je pravda, že jsem četla na fórech podobné úvahy. A bylo uváděno hodně případů hlavně z outletových poboček značek typu Parndorf. S Nik jsme četly dost velkou kauzu o Pradě a nakonec byla kabelka prohlášena za padělanou...
   Je to o lidech a pokud si někdo na prodejně usmyslí, že si přivydělá, značka jako taková s tím nenadělá nic...
   Sama za sebe se tím tak nějak nechci zabývat, protože pak bych nemohla koupit nikde nic. I když mi toho prošlo rukama hodně, nejsem schopná stoprocentně říct, že poznám originál. A pozná to spolehlivě málokdo. Prostě pokud je tohle pravda - a bohužel se to u levnějšího zboží opravdu děje - tak je lepší nenakupovat nikde a nic :) Jenže čím si pak ve chvílích klidu a pohody nebo naopak stresu uděláme radost?

   Vymazat
  6. Tak to si ma nepotesila s Parndorfom, tak nakupujem celkom rada :-((
   To riesenie nenakupovat nikde a nic ma teda nenapadlo…a kolko by sme este aj usetrili :-) Ale asi nebudem skusat :-)))

   Vymazat
  7. S tím Parndorfem bych se ale neděsila. Sice se to jistě může stát, pokud se tam jeden člověk zblázní, ale řekla bych, že málokomu to stojí za to. A tohle by se rychle ukázalo a ten onen by nedopadl dobře. Nechci rozpoutávat nějaké peklo a nedůvěru v butiky.
   Jen pěkně a poklidně nakupujme :) Taky nehodlám zkoušet opak :))))

   Vymazat
 14. Já k Ryoru nějak nemám důvěru a tu blogomasáž, jak Ryor super, moc nechápu. Používala jsem ho asi před osmi lety jako puberťačka a tehdy to pro mě byla docela ok levná kosmetika z drogerky, která byla na mou mastnou a aknózní pleť fajn. Na pleť dvacet plus bych to neměla už odvahu dát. :-)
  A mně se efekt té třpytkaté řasenky docela líbí. Jasně, slepí to, ale nezamýšlel to výrobce tak? Připomíná to umělé řasy a někam na diskotéku se podobné parádičky docela hodí. :-) Neumím si ostatně představit, kam jinam bych si vyrazila s otřpytkovanými řasami, takže pod umělá světla asi ok. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych strašně ráda podpořila českého výrobce, Ryor jsem používala taky dávno a na kapsle jsem narazila v drogerii při nákupu kočičího steliva :) Ani moc nevím, že byl na blozích masově protlačován...
   Vídíš to, mě nenapadlo, že ten slepený efekt řasenky s třpytkami má být cílený. Možná to skutečně takhle nevadí, i když já jsem se s tím necítila už doma při líčení... Stále ale není příjemné, že musíš řasenku nanášet strašně dlouho a gel rozpustí podklad dřív, než třpytky posadíš. V tom vidím nepohodlí bez ohledu na efekt. Je to jako se vším ostatním - sto lidí, sto názorů :)

   Vymazat
  2. Jasně, to nanášení je asi opruz, rovnou to mohlo mít tvar normální řasenky. ale tím, jak se to slepilo, to podle mě právě připomíná výrazné, umělé řasy (a nikdo neříká, že i flitry na řasách jsou něco přirozeného), takže možná a někam na večírek bych s tím šla... :-)

   Vymazat
  3. V tom máš teda pravdu. Je fakt, že pro efekt nějakého retra nebo výrazného přehnaného líčení to nevadí. Já sama za sebe jsem se s tím necítila a ty chuchvalce řas jsem i viděla při změnách polohy hlavy, takže já opravdu efekt neocením. Nicméně děkuju za poznatek, věřím, že někomu tvůj postřeh pomůže a koupí si to právě pro tento efekt.

   Vymazat
 15. Mě Color Tatoo taky na první vyzkoušení zklamaly. Pro nás chudé je i 120 korun za stín celkem dost a čekala jsem zázrak, který se nekonal. Ale pak jsem je zkusila s obyčejnou bází od Essence (takovou tou, co prý vůbec nefunguje jako báze a je to prý dobrý korektor pod oči) a s tou mi vydrží klidně i 12 hodin. Obvykle je navíc dostínuju klasickými stíny (levnými a nekvalitními), což prý má výdrži taky pomoct. Ale chápu ten pocit, že to měl být zázrak a nebyl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já principiálně tohle vnímám tak, že i kdyby to stálo 5 korun, má to fungovat, jinak to nechci. A pokud stíny slibují voděodolnost a já nevím co všechno, a slévají se po dvou hodinách, neplní mi nic. Tím spíš, že mám několik stínů, které drží celý den bez báze, aniž by to doslovně slibovaly. :)
   Děkuju za koment!

   Vymazat
 16. Mne hned napadlo, ci ten ruz nebol stary, ked bol taky suchy. Vcera mi napr. predavacka v parfumerke posepkala, nech si to telove mlieko k parfemu neberiem, ze ho tam maju min. 2 roky…bleee. A to nebol jediny priprad, ked som bola s niecim spokojna, kupila si to znova a bolo to uplne ine.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím si, že by byla rtěnka stará. Je to nová kolekce a nebudou vyrobené déle než rok. Za tu dobu takhle silně zakonzervovaná rtěnka jistě nežlukne. A ani nevykazuje známky zkaženého materiálu. Myslím si, že jí není nic. Ta parfemace není zkažená, je jen šíleně silná a chemická. Kdyby to byl čistič, je to ok, ale na obličej mi připadá zbytečně výrazná.
   Jak jsem psala, ta rtěnka mě mrzí kvůli barvě, protože barva je překrásná a neobyčejná.

   Vymazat
 17. Skvěle jsem si početla a výborně se pobavila!:) Představila jsem si jak zuříš s glitrovou řasenkou a chytáš jednotlivé částečky... (kdysi jsem měla třpytkatou od Avonu, mrzelo mě kolik třpytek otře a taky dělala muší nohy:)) Veronika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, díky :) Přímo jsem nezuřila. Spíš mácháš řasenkou a koukáš v zrcadle, jak se neděje nic. A pak mrkneš a máš zničené stíny :D
   Možná se tento typ řasenek špatně vymazlí, jestli i jiné značky dělají stejně nefunkční produkty.

   Vymazat
 18. Toto je můj historicky první komentář na tomto blogu. Bývám jen tichým pozorovatelem na telefonu, kde komentáře nelze přidávat (stáří mého krasavce je úctyhodných 5 let a budiž mu to odpuštěno). Ode dnes jsem ale čtenář pravidelný a aktivní :). Zbožňuji vaše články a moc se těším na další a další. Z tohohle jsem si vzala moc :D . Nepotřebuji Milani, ani CT, ani Ryor - vše už mám dávno v neoblíbených díky jedné "moooc oblíbené" blogerce.

  OdpovědětVymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)