Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

10. 12. 2013

KAT VON D. True Romance Eyeshadow Palette - POETICA

Vůbec nevím, jak mám dnešní post začít. Jsem tak neskutečně nadšená a pozitivně překvapena kvalitou své nové paletky KAT VON D., že jsem pravděpodobně schopná vydávat pouze různá citoslovce. Ach!
O tatérce Kat von D. a její dekorativní kosmetice už jste u nás na blogu četly, předpokládám, že ji znáte z bulváru a zahraničních fotografií. Já jsem už poměrně dlouho narážela na svých oblíbených blozích na recenze a líčení s jejími očními stíny. Ještě ani jednou jsem nečetla negativní recenzi. Ani jedinkrát. Dokonce ani kritiku na vyšší pořizovací cenu jsem nikde nezaznamenala, což mě překvapuje. Naopak samé nadšení, spokojenost, krásné fotky líčení a ve finále shrnutí, že vlastně za tu kvalitu je ta cena ještě dobrá.
To všechno je skoro až zarážející, nemyslíte?
S podzimem jsem začala oči líčit víc, měla jsem chuť na barvy, tak jsem se začala více zajímat o odstíny paletek Kat von D.. V recenzích jsem narazila na paletku s názvem POETICA a bylo vymalováno. Jako v rauši jsem na ebay vydražila svoji Poeticu a čekala jsem. Paletka šla z USA, takže jsem čekala docela dlouho. Navíc jsem musela doplácet CLO a související poplatky, takže mě moje Poetika vyšla opravdu draho. Sečtu-li všechny poplatky, jsem na ceně kolem 1700,- Kč. Přiznám se vám, že když se ke mně moje paletka konečně dostala, skoro jsem koupě litovala. Trvalo to, peněz jako želez to stálo... 

Z balíčku vykoukla tato papírová krabička. Výrazné a kruté zdobení by jednoho skoro odradilo... Zadní strana papírové krabičky obsahuje popis a názvy stínů. Sama krabička se velmi pěkně vějířovitě nebo snad lasturovitě otevírá.Fialovo-černá barevná kombinace a vnitřní zdobení krabičky nezarmoutí.

Uvnitř lastury si trůnila kovová paletka ve stejně krutém designu. Tohle jistě bude LOVE/HATE vzhled, co říkáte? Kov působí kvalitně a pevně, velice oceňuji, že jde paletka dokonale rozevřít, položíte ji na stůl úplně naplocho. Také zavírání je dobře udělané, kvalitní západka se snadno kontroluje lehkým stiskem a je velmi spolehlivá.  

Zadní strana opět obsahuje popis a názvy odstínů. Je totiž jasné, že papírovou krabičku každý ihned vyhodí.

A pojďme k pokladu. Zhruba v této chvíli mě začal opouštět pocit, že jsem Poeticu neměla kupovat. Škála velmi rozdílných, ale nádherných odstínů mě přesvědčila. Miniatura černé tužky samozřejmě přijde vhod.


Z detailní fotky již můžete tušit, že máme co do činění se stíny výjimečné kvality. Všimly jste si slova výjimečné? Raději je zopakuji - tyhle stíny naprosto předčily má očekávání. I přes to, jak jásavé recenze jsem si dopředu načetla, i přes vysoká hodnocení a krásné swatche - přes to přese všechno jsem nikoliv na kolenou, nikoliv na zadku... lezím na lopatkách.
Textura je extrémně měkká. Dnes měníme význam pojmu "máslovitá textura stínu", protože tyto stíny od Kat von D. vytvořily nový etalon.
Lehkým posunem prstu po stínu se rovnou boříte do čehosi, co je snad přesně uprostřed mezi práškem a krémem. Lisování je precizní, ale stíny jsou dokonale měkké. Netuším, jakým způsobem toho výrobce dosáhl, nemám ani potuchy. Stíny díky báječné měkkosti ZDÁNLIVĚ malinko práší, ale nejde o klasickou prášivost. Ony jsou totiž tak krémové a měkké, že je prstem i štětcem shrnujete a převalujete. To, co vypadá jako prach, jsou malilinké hromádečky máslovitého produktu.

Moje swatche nejsou příliš podařené, protože jsem fotila sama, a udržet velký foťák tak, aby ostřil a zároveň zachytil, co potřebuju na celé paži druhé ruky, je obtížné. Některé fotky nejsou ostré, ale dám je sem, protože jako vždy ty nejméně ostré zachytí odlesky. Odlesků jsou totiž stíny z Poeticy plné! 

 Zleva:
FORGIVENESS - bohatý zlatavo-smetanový stín. Nevypadá, ale je velice výrazný a bohatý. Je skutečně plný zlata a báječně doplňuje všechny ostatní stíny z kolekce.
SAND TIMER - vypadá nevinně a vedle ostatních snad i obyčejně, ale je neskutečně slušivý. Ten většinou nosím jako solitér a troufám si říct, že spolu vypadáme skvěle.
CHANDLER - jeden z nejdokonalejších stínů, co jsem kdy viděla. I kdyby byl jediným stínem, který využiju (což není), stálo by to za to. Je nádherný, bohatý, měkký, dokonale drží a skvěle se s ním pracuje. To ale taky platí pro celou paletku...
TIJUANA - nádherný mnohavrstevný stín, kterým prohlubuju líčení. Obsahuje rezavé, zlaté a vínové třpytky, které drží na místě a dávají líčení mnoho rozměrů podle světla, které na oko dopadá. Stačí jednou ťuknout dobrým štětcem a stačí na oblouk a vnější koutek oka. Obvykle s takto tmavými stíny nekamarádím, ale tahle kvalita by udolala kohokoliv!
WONDERLAND - más přivádí do druhé poloviny paletky, která je úplně jinak laděná, přesto spolu barvy ladí a kamarádí. Lilkově fialová s barevným třpytem. Kouzelná barva, která umí vytvořit zdání kaštanové, vínové i fialové. Dá se velmi opatrně vrstvit, takže nehrozí monokl.
SKIBA - tento stínek je tím RELATIVNĚ nejslabším článkem Poeticy. Jako jediný mi připadá o fousek sušší než zbytek kolekce, odstín je tlumenější. Jde o lila barvu s dotekem modré až šedavé, opět obsahuje zlaté třpytky. Zde trochu zaremcám, protože když stíny zapracovávám do sebe, třpytky ze Skiby trochu odletují. Mezi ostatními stíny se Skiba neumí příliš prosadit, takže ji nosím jako solitér na rychlejší líčení. Pak pracuje parádně a má šanci se ukázat. V takových dnech jsem z ní nadšená.
BABE - je mým dalším favoritem. Je to ta nejdokonalejší fialová pro moje oko, vždycky se na ni nachytám. Spolu s Chandlerem je to můj největší oblíbenec Poeticy. Babe je neskutečně máslová, krémová, přímo se maže. Pracuje se s ní dokonale a snadno. Je úplně duhová!
YOU ALONE - je andělská bílá s ultra-jemným sheenem, spíše jen s hladkým vzhledem. Nevidíte třpytky, ale úžasný odlesk. Nejprve jsem si myslela, že je nelogicky na konci u fialových, ale není to tak. Naopak dokonale pracuje s fialovými, jemně je dotváří a mění je do andělské měkké na konci. Ohraničuje nejen paletku, ale celé líčení. Je dokonalá i na lícní kosti. Spolu s Babe se krásně míchají, skoro jako když mícháte temperky a vytváříte vlastní odstíny.

Ehm, na některých fotkách mám zřetelný otisk rukávu od mikiny, to víte - nikdo není dokonalý :)


Celá paletka je dokonale zkomponovaná, osobně si ji dělím na dvě stejné části a většinu líčením tvořím jednou nebo druhou polovinou. Nicméně i do fialových makeupů přidávám dotek stínů Chandler nebo Forgiveness, udělají líčení plastickým a dekadentním. Dokonalé barvy na zimu, na večírky a plesy. Tam já se nyní moc nedostanu, takže pro mě je to paletka na každý den. Ani se nesnažím se od své nové lásky odtrhnout!

Další sada fotek, snad zachytíte ten multi-lesk a třpyt :)
Tužka je skvělá! Dostala se na první místo v mé tužko-sbírce. Ostatně tužkami a linkami je dekorativní kosmetika Kat von D. naprosto proslulá, to není žádným překvapením.


Ještě ani jednou jsem pod stíny z Poeticy nepoužila bázi. Nebylo to potřeba, stíny sedí naprosto dokonale a vydrží i malé schrupnutí přes den. Mívám pak pouze pomačkané řasy. Třpytky, které nanesete na oko, na oku taky zůstanou. Pouze to, co při líčení spadne, může pod okem házet prasátka. A já se přiznám, že z chlupatých štětců mi občas něco upadne. Takže pak navlhčenou vatovou tyčinkou oťupu tváře, aby byl pocit dokonalý. 
Na tomto místě chci podotknout, že si myslím, že černý kov paletky se bude oťukávat a škrábat. nejsem si jistá a zatím se mi to neděje, ale troufám si to odhadnout. Uvidíme, zda mi to bude vadit, pokud mám pravdu.

Ujišťuji vás, že fotky neukazují ani třetinu skutečně krásy Poeticy. Vše vypadá ploše a obyčejně, naživo jsou stíny neskutečné a nutí mne se neustále prohlížet v zrcátku. 
Jestli jste skutečnými makeupovými maniaky, musíte se na Kat von D. podívat. Tohle vás prostě nemůže nechat chladnými. Pokud to ustojíte, aniž byste koukly na google nebo dokonce nakoupily, nemáte právo si říkat makeupový maniak :)

Já mám v merku ještě jednu nebo dvě paletky, ale zatím budu vyčkávat. Štve mě kurz, díky kterému bude nyní paletka ještě o dost dražší... K politice a věcech přidružených se raději nebudu vyjadřovat. Přece si nepokazím tak úžasný post s naprosto dokonalým produktem. 
Vězte, že Poetica je skutečně dokonalou paletkou, využívám každý stín i tužku. Použití je pohodlné a snadné, stíny se do sebe zapracovávají úplně snadno a odvádějí tu nejlepší možnou práci. Kdybych musela všechno vyhodit a nechat si jedny stíny - bude to Poetica a moje paletka inspirována Naked3. Já vím, není to jeden produkt, ale vy mi ten malý podvod odpustíte :)

Mějte se překrásně a dejte mi vědět, co máte od Kat von D. vyzkoušeného vy!
36 komentářů:

 1. Tak o Kat von D. slyším prvně, moc se mi libí tvoje fialová matná verze ličení. Mě se teda ten obal vůbec nelibí a ani by mi barevně neseděli ty stíny uvnitř, ale chtěla bych vyzkoušet takto kvalitní matný hnědý stín :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli chceš jen jeden kvalitní matný, tak koukni na Urban Decay. Jejich matné jsou super. A ještě plánuji recenzi jedné matné paletky v drogerkové ceně... Taky ji doporučím.

   Vymazat
 2. Ano, Kat von D! Sice se mi většinou nelíbí obaly (ale to ani u Urban Decay a stejně to kupuji), ale myslím, že je to jedna z nejkvalitnějších značek líčení (a Kat mám taky moc ráda) - hrozně potřebuju další její tattoo liner, jediné tekuté linky ve fixu, které mě nezklamaly, ale samy o sobě ty linky stojí 26 dolarů a k tomu poštovné a clo a dph...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To CLO a poštovné mě taky štve a brzdilo mě dlouho od nákupu. Vyjde to pak už strašně draho...

   Vymazat
 3. Tak mně se ten obal líbí. Je to prostě... brutální. Taková dekadentní načinčaná megalomanská nádhera. :-) Zvláštní, nevím, co si o těch barvách myslet. V paletce to vypadá jako soubor sytých, plných barev, takové mám ráda i já a s chutí nosím. Na oku jako by daleko víc vystupovaly ty třpytky, stále jsou ty odstíny nápadné, výrazné, syté, přesně "plesové", ale chytají díky nim jiný odstín. :-) Tvoje barvy to jsou zcela zaručeně a moc ti sluší, ze živých ukázek usuzuju, že já bych musela dát ručičky pryč. :-) Líbí se mi jen SKIBA a BABE a těmi jsi nalíčená na těch posledních fotkách? I tak se mi teda ty odstíny víc líbí v paletce, na oku jdou trochu víc do tepla (asi právě vina těch zlatých třpytek).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě taky ta dekadence a mírná brutalita zaujala, prostě ke Kat to asi tak nějak patří :) Koukni na google, mají paletek více typů i barev a rozhodně najdeš i takové ladění, aby ti sedly všechny stíny. Třúytky vystupují hlavně proto, že jsem to fotila s bleskem. Sama se obvykle jinak vyfotit nezvládnu.
   Asi fotky trochu matou + připočti tmavší okolí mého oka. Skiba i Babe jsou spíše studené, Babe je vysloveně duhová do modra a Skiba hází sama o sobě holubí šeď. Prostě ty fotky jsou poněkud zavádějící.

   Vymazat
  2. Navíc jsem do středu víčka hodila tu zrzavku! Už si vzpomínám :) Proto ty teplé odlesky.

   Vymazat
  3. SKIBA je zjevně studenější, ačkoli je to taková zvláštní modrošedofialová a s podobně "neurčitými" barvami já musím opatrně. Ale na doplnění BABE je dokonalá, ladí spolu krásně. Odstínem BABE si fakt takhle jistá nejsem, někdy vypadá jako čistokrevná švestkově fialová, na tvých očích se zdá být teplejší. Ona to asi zas není tak unikátní barva, fialová tohohle ražení, konzistence sice vypadá úžasně, ale určitě bych neuživila kompletní paleku, když mě zaujaly dva odstíny. :-) Nepočítám roztomilý obal, kvůli němu, ač jinak u kosmetiky na obal opravdu nehledím, bych snad byla ochotná akceptovat i vyšší pořizovací cenu. Jinak je mi to fuk, ať si je klidně balení odporné, já koukám na obsah. :-) Máš pravdu, že ono to na každém vynikne jinak, záleží na pokožce jakožto podkladu a asi i na optickém efektu odstínu pleti a hlavně na světle, kteréžto je teď tedy focení značně nepříznivé.

   Vymazat
  4. Souhlasím. Navíc já mám i bez nalíčeného víčka vzhled jako s očními stíny v barvě bronzeru, hlavně v zimě. Takže opravdu to na mně vypadá jinak.

   Vymazat
  5. Fialová mi připadá nějak co se týče podtónu hrozně zrádná. Jasně, že červená může být taky studená nebo teplá, ale červenou rtěnku spolehlivě identitikuju i na mizerném světle v drogerce a neomylně si domů donesu "svoji barvu". Sháním takhle fialovou rtěnku, čistokrevnou švestkově modrofialovou, žádnou temně červenou, burgundskou natož hnědočervenou. Prohlédla jsem stovky fotek a tápu. :-)

   Vymazat
  6. Určitě ti nepomůžu, ale přesně takhle fialovou rtěnku jsem měla ve středověku od Reginy :) Byla fakt takto fialová a dělala mi poměrně mrtvolnou pusu.
   Koukni se na Illamasquu a Inglot. Pak taky Dolce a Gabbanna měli letos fialovou i zelenou rtěnku, ale propadly v recenzích. Možná třeba na love-makeup nebo podobně laděných eshopech s více "uměleckým" líčením?

   Vymazat
  7. Já mám Illamasquu Kontrol, to je opravdu fialová, která "má koule" - ale je opravdu hodně temná, až do šeda...pak ještě Lime Crime mívali kromě levandulové i sytě fialovou, snad ji ještě mají.

   Vymazat
 4. Chjo. Tos to nemohla vyvěsit dřív? Napsala bych si o ni Ježuchovi! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Napiš si o poukaz na paletku :) A ať je asi tak na dva tisíce. Vinou změn kurzu to bude bohužel nyní dražší... :(

   Vymazat
 5. o Kat som vedela, čítala zľahka, ale že až takto??? Úplne ma dostal nový etalón máslovosti, to asi potrebujem cítiť, idem si prehodnotiť potrebu Vice2 paletky od UD asi si ju nahradím .... vieš ako nalákať :) Výdrž bez bázy? U mňa nepredstaviteľná vec .... oka, si dobrá, mám chrobáka v hlave :) Ak má aj v škále matné ... Inak skvelá recenzia

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. ak ak má medzi ostatnými paletkami aj matné tiene .... mala by som prestať jesť a pracovať a súčasne čítať blogy v práci ... :)

   Vymazat
  3. Moni, Kat má přímo paletku matných přírodních odstínů....

   Vymazat
 6. Na konci článku jsem nahlas řekla TYVOLE. Tohle je fakt WOW zcelá nová dimenze. Ty odlesky jsou dokonalé, to poslední líčení je kombinace Babe a CHANDLER na středu oka? Jedním slovem úžasné! Tak. Nezbývá mi než držet měsíc hladovku abych na to měla...to už je teda jinačí cenová kategorie s těma poplatkama a doplatkama...ach jo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto s tebou souhlasím! A ty ceny jsou bohužel jen pro nás, dost jsem si toho načetla a v USA to mají kolikrát v akcích za 20 dolarů :(

   Vymazat
 7. Ach ano! Nebo spíš Ach ne! Můj přací lístek se dostává do zcela nových a nečekaných výšin. To chci. Chci poznat ten úplně nový rozměr máslovitosti. :)

  OdpovědětVymazat
 8. Mne se nejvic libi to liceni.Si moc sikovna.No a asi si to nejspis nadelim sama k Vanocum i za porod.Sem teda uprimne rada,ze mam same holky.Jo,a ze sem byvala v praci od rana do vecera,protoze ted nemusim resit,jestli si to muzu dovolit nebo ne.Ja vim,ze zivot neni jenom o dekorativni kosmetice ale stejnak :-).Na vase clanky se tesim cim dal tim vice a jsem na vasem blogu zavisla.S pozdravem Tehulka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mockrát ti děkujeme, Těhulko :) Jak říkáš - důležité jsou jiné věci, ale když to jde i s materiálními radůstkami, je to super stav :)

   Vymazat
 9. Americký bulvár čtu na netu, takže tuším kdo je Kate, Dvakrát sympatická mi není -chudák Sandra B. by mohla vyprávět:)
  Ale ty stíny, uá, nádhera, žasnu, líčení je božské!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já o jejím životě moc nevím, znám vlastně hlavně fotky vzhledu. A taky to není úplně typ, kterým bych se vysloveně inspirovala. Nicméně za tyhle stíny jí odpustím asi cokoliv :)

   Vymazat
 10. teda padám do kolen, nádhera!!! moc se mi líbí ukázka líčení, máš krásné oči, fialková Ti k nim jde nejlíp..
  a jinak holky, Vaše recenze jsou úplně nej..podrobné, objektivní, přehledné, jedny z nejlepších v blogsféře :)
  Lenka

  OdpovědětVymazat
 11. Pokušitelko !!! zase něco co bych měla mít... ach jo! Ale dík za další skvělou recenzi.

  OdpovědětVymazat
 12. Tohle je uplne dokonale! Me se teda nelibi obal, ale obsah vypada velmi lakave.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně je opravdu kvalitní. Pro nás, které pobíháme a už fakt chceme pouze vysloveně funkční věci, je to ideální produkt. S touhle kvalitou se nalíčím i poslepu...

   Vymazat
 13. krásna nesmírná - jak stín, tak obal :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že jo :) Mě cukají ještě odstíny hnědé a zlatavo-khaki a ty matné. Ale ty matné nepotřebuju, tak aspoň to :)

   Vymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)