Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

28. 7. 2013

ňufíčkova materiální roční bilance

Dnes to bude netradiční. Nebude recenze, nebudou fotky produktů ani líčení. Chci se spolu s vámi zamyslet nad změnami, které u mne i díky blogu, který s vámi s Nik sdílíme, udály :) Dnes se povezeme na odpočinkově povrchní lince konzumu a vážné myšlenky a charitativní aktivity necháme do příštího týdne stranou. Hadry, kabelky, makeup! 

Obvykle jsou tyto posty silvestrovské, já vím. Jenže u mne je tato letní doba celoživotně významnější. A hlavní věcí je to, že loni touto dobou jsme se stěhovali, porodila jsem druhé dítě a náš rodinný život nabral naprosto nový směr.

Tak tedy. Změnilo se toho u mne hodně. S přesídlením z velkého města na klasický venkov, kde je jeden obchod a dvě hospody, se mi změnil šatník. Měli jsme to obrovské štěstí a nadělali jsme si zde dost velmi milých přátel, díky čemuž jsme skoro pořád v nějaké akci. A je vám asi jasné, že moje dřívější sukýnky, šatičky, vypasované topíky s kašmírovými svetříky nebo vestami se sem až tak nehodí. Kdo mě zná, ví, že jsem uměla nosit i perly skoro denně, hedvábné šátky exkluzivních vzorů mi byly věrnými přáteli. Své oblíbené šaty, sukně, kvalitní hedvábí a kašmír jsem pochopitelně ze skříně nevyřadila. Nevím, co by muselo nastat, abych to udělala :) Ale fakt je ten, že se nedostanou tak často ven. Na posezení ve sklípku, na vesnickou akci s cimbálem, na procházku s dětmi a několika psy a na podobně venkovní zážitky si zkrátka beru pro někoho tak nenáviděné a obligátní džíny a sportovní botky. Přibylo u mne hodně triček, kožených bund a mikin, šátky a šály teď upřednostňuji levnější a bezpečně pratelné. To víte, kouř s udíren, ohňů, ale i z cigaret, hlína, prach, tráva, fleky od ovoce a vína... 


Každé z vás je jasné, že v našem aktivním venkovním životě tolik neotočím ani svoje oblíbené kabelkové kousky. I ty se dostávají ven méně. Místo těch dražších a mnohdy náchylných kousků nejvíc  sahám po tom, co nabízí největší pohodlí. Tak nějak přestávám řešit značky a nakupuju už zásadně podle toho, jak kabelka sedne na rameno nebo do ruky, zda pojme i dětskou mikinku nebo jak na ní je umístěno zavírání. I když horuji za to, aby se i luxusní věci naprosto běžně používaly, přece jen nepoložím kousek z té nejvymazlenější kůže pocházející z dílny znělého jména vedle ohniště pod strom plný dozrávajících třešní :)
letní igelitka, je obrovská, lehounká a omyvatelná
A MÁ KYTIČKY!


No, a začala jsem sportovat. I to mi změnilo šatník. Kecám, to mi změnilo život. Abyste rozumněly - sportovala jsem vždycky. Kolo byl po dlouhá léta můj věrný společník a slezla jsem z něho obvykle pouze proto, abych vylezla na koně nebo šla spát. I později jsem se stále nějak hýbala, hodně jsem chodila a zkoušela nová cvičení. Jenže vám něco řeknu - čas běží. Věk je neúprosný a nejsou to jen hesla. Byla jsem zvyklá jíst a jíst, jsme rodina, která jídlo a pití miluje. A vzala jsem si chlapa, který mi měřítka o množstvích jídla ještě hodně posunul směrem nahoru. Nějakou dobu to šlo a díky mladistvému metabolismu jsem vypadala pořád stejně dobře... Taky jsem v mezičase povila dvě děti - a v těhotenství se přece smí jíst páté přes deváté!!! No, ani nevím, jak se to stalo (kecám, vím to přesně), a z mého drobného svalnatého těla se po dvou porodech stalo měkké plnotučné. Byla jsem si odporná a štvaly mě řeči okolí: "vypadáš dobře, no co, jsi mamina, vždyť jsi štíhlá". Vypadala jsem vážně hnusně a moje tělo tak nějak nemělo tvary. Začala jsem cvičit, cvičení mě baví, nabíjí a posunuje mě nejen do krásy a spokojenosti s postavou, ale hlavně mě ladí v hlavě. Díky cvičení řeším, co jím. Studuju, co se dá, a na konci si dělám ten svůj (snad rozumný) názor na věc. 
Bohužel nemohu jako Andrejka Verešová a jí podobné tvrdit, že to samo pobíháním okolo dětí spadlo dolů. A že já teda mám hodně duší, kolem kterých pobíhám... Ne, jím úplně jinak a podstatně méně a makám. Nejsem ještě dokonale spokojená, ale loni touto dobou jsem měla o 17 kilo víc (každé těhotenství pro mne znamenalo + 20 kilo!). Mám v plánu svoji váhu posunout ještě tak o 4 kila níž, ale na to si dávám další rok. 

Omlouvám se za fotku v pyžamu a nepříliš čistého zrcadla, to víte, nedělní rána...


Povídáme si tu hlavně o kosmetice, takže zpět domů do tématu. Pečuji o sebe tak nějak méně, ale kvalitněji. Nikdy jsem neměla moc pečujících přípravků, nedělá mi to dobře a nebaví mě to. Ale i tak se mi podařilo ještě zjednodušit. Jeden krém, jedno tonikum, jedno mýdlo na odlíčení. Vše aplikuji velmi lehkou rukou. Funguje to a pleť je ráda. Pokud mám výkyvy, může za ně spíš jídelníček a změna cvičení.
No, a jak už víte, méně se i líčím. Je to samozřejmě hlavně tím, že nejezdím denně do práce. Když jedu, nalíčím se trochu víc, ale ani tak už to nebývají kompletně vystínovaná očka. Dřív jsem si to užívala, dnes je to u mne výjimečný stav. Vlastně už skoro nepoužívám ani řasenku, používám hlavně různé rozjasňující báze, občas makeup, tvářenku a pudry. Bohatě mi to stačí a moje pleť vypadá nejlíp, jak může vypadat :) Uvidíme, co se změní. Jsou přede mnou nové výzvy, některé jsou teda ještě poměrně daleko, nicméně je vyhlížím. 
U kosmetiky se mi ale změnilo hlavně to, jak nakupuju. Dřív jsem nakupovala hodně. Ale opravdu hodně. Vyzkoušet se muselo všechno a bylo toho k vyzkoušení moc! Dnes mám své oblíbené značky a produkty a díky nim mě už prostě skoro nic nenadchne. Ano, samozřejmě se podívám a udělám ách. Nejsem zas po úplné transformaci osobnosti :) Ale napadne mě, že mám něco podobného, co z domu nehodlám poslat dál. Takže vlastně na nic nového nemám místo. V tomto ohledu jsou pro mne mé nově milované značky vlastně úsporou, ačkoliv jsou samy o sobě velmi drahé.  Ano, víte to všechny - propadla jsem značce By Terry a pudrům Guerlain, a propadla jsem jim ochotně a bezhlavě :)

To by mohlo stačit, co myslíte? Ostatní novinky už nepatří na tento blog a i tak už jsem se dnes zase rozepsala trochu moc. Neuvařte se v dnešním parném dni a mějte nádherné léto. 

Nechť je vývoj vašich zvyků, myšlenek a pocitů zásadně směrem ke klidu a pohodě, ať si pod tím představujete cokoliv!34 komentářů:

 1. Doufám, že to není sbohem a šáteček?! To by byla škoda!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D to mě nenapadlo, doufám, že tak můj dnešní post nevyznívá :) až bude čas blog ukončit, určitě to spolu s Nik provedeme jinak :)

   Vymazat
 2. Tak jakože po dvou dětech skvělá figura! Moc hezky jsem si početla, je fajn přečíst si takovou zajímavou bilanci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc díky. Dnes jsem byla zadumaná :) Snad to příliš nevybočilo ze zaměření blogu.

   Vymazat
  2. Ono i po nula dětech skvělá figura :).

   Vymazat
 3. Celý tento post se mi zdá úplně miloučký :) K úbytku váhy gratuluji, takové bříško bych chtěla mít též a to je mi zatím náct a žádné děti nemám :D (Což není jen lichotivá fráze, ale fakt.)
  Sama se považuji spíše za městkou holku, ale naše (kolem padesátky) už to táhne na venkov a z jedné strany to kouzlo poklidného života chápu :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to teda respekt, takhle vypracované fakt nejsou ani dvacítky (byť štíhlé) natož žena po dvou dětech. No, zásada, že když je žena těhotná, tak smí plácat všechno, zřejmě může za potěhotenská kila, která se pak udrží ještě dlooouho po porodu (a když okolí chlácholí, že jsi máma, tak máš nárok, to už je definitivní hřebík do rakve.)

   Vymazat
  2. Moc díky, holky! Je pravda, že samo to fakt nejde. Což mě občas strašně štve. Doufám, že se mi podaří přeprat i ty poslední špeky, co se ještě drží :) Ale i kdyby ne, už se to dá a za své tělo jsem vděčná.

   Vymazat
  3. Buď alespoň ráda, že u tebe přišlo zpomalení metabolismu až s věkem a že jsi teprve po dětech zjistila, že když se budeš řídit zásadou "těhotná=jí za dva", tak nabereš. Zřejmě ti metabolismus sám o sobě funguje slušně, myslím, že je na tobě vidět, že jsi opravdu "namakaná", někdo má co dělat, aby intenzivním pohybem a změněnými stravovacími návyky tělo udržel bez nadváhy. My méně šťastné se už od dvaceti hlídáme. Nebudu subtilní víla nikdy, to vím, to je rodovým typem postavy, ale taky jsme doma všichni přesně ten typ "projde kolem cukrárny a má dvě kila nahoře". Na druhou stranu očekávám, že s těhotenstvím a s věkem už na to budu připravená. Vést potomka do školky a pořád mít dvacet kilo navrch z porodu je jeden extrém a celebrity jsou zas druhý, ty podle mě od šestinedělí nejedí a pak do médií vykládají, že to zhubly kojením.

   Vymazat
  4. Vidíš, Dee, mě zase přijde, že líp je na tom, ten, komu zavčasu dojde, že holt jíst jako popelnice a čekat dokonalý vzhled nelze :) Pro mě to bylo nepěkné prozření a než jsem s konečnou platností pochopila, že denně 4 řízky, mísa oblíbených hranolek s majonézou a milované bramboráky na kila to nebudou, bolelo to :D
   A těm celebritkám to samo nevěřím :)
   Taky jsem nikdy nebyla štíhlá a éterická víla, ale po těch těhotenstvích jsem opravdu patřila mezi kytovce.

   Vymazat
  5. No jo, ale dostatečně sis těch kalorických prasáren užila. :-D Já v pubertě jedla, po pubertě začla připomínat kytovce a po dvacítce s tím začla něco dělat, čímž jsem odsouzena k tomu, že už si čtyři řízky nikdy nedám, což je ve třiadvaceti smutná bilance. :-D

   Vymazat
  6. Pravdu máš v tom, že jsem si prasáren v jídle užila až až, občas si ještě zaprasím i dneska.. No, vůle mi chybí :)

   Vymazat
 4. Hani, respekt!
  Nebude někdy článek o tom, jak cvičíš a jak se stravuješ? :)
  A sleduješ třeba nějaké blogy zaměřené na zdravý životní styl? Já jen http://mojetelo.blogspot.cz/ , tak jestli třeba nemáš nějaký tip? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Verunko, děkuji! Možná něco sepíšu, ale nemám šanci zaujmout tak, jako třeba právě Nikki. Čtu kromě ní ještě fitnessgirl - to je taky taková fajn holka a dříčka. A jinak jen náhodně, když se proklikám na další blogy. U ostatních blogerek už mě pak nezajímá všechno.
   Článek možná můžu sepsat :)

   Vymazat
  2. Taktiez by ma nieco na tuto temu zaujimalo :)

   Vymazat
  3. Juch, to by bylo bezva, Hani. ☺ Je mi jasné, že nebudeš psát o nějaké prdlé dietě, ale bude to rozumný článek. Mě prostě zajímá tvůj pohled na věc, tvé zkušenosti a ráda se nechám inspirovat. ☺
   Na fitnessgirl mrknu. Díky. :*

   Vymazat
 5. Ano, Hani, sepis, me by to take zajimalo....protoze takovyhle bricho teda klobouk dolu...

  OdpovědětVymazat
 6. Haničko, slyšela jsi tu rána, spadla mi čelist ;-) Spadla mi čelist z bravurního článku a kecala bych, kdybych si neuslintla nad tvým dream body...nemám děti, mám špeky a ty nechcu, furt se nemůžu nějak vyladit abych jim ukázala konec, takže budu ráda za článek, ne za články !!! A kosmetiku chci taky.

  btw objednala jsem si slavnej cover expert, ale ztratila se mi zásilka :-/ Ale mám od Dianky chanel teint innocence + soleil tan de chanel a to je prostě pecka, bomba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bubi, to mě mrzí, že se zásilka ztratila, jistě ti pošlou druhou! Koerktor za to stojí, už mám i ten tmavší odstín a ideální.
   Díky moc za chválu :)

   Vymazat
 7. Holky, vždy je za tím práce a odříkání. Nevěřte bobulím! Veřte zdravé stravě a cvičení 30 min. obden. Tělo Vám nic zadarmo nedá a vy mu taky ne! Nečekejte výsledky zza tžden nebo měsíc! Nevažte se každý den ani týden! Nejezte "zdravý" fast food, bagety, tortily, saláty bez masa, sladké jogurty nebo jogurty bez cukru atd.! Necvičte co Vás nebaví a najděte si cvičení co je určeno pro Vás! Youtube Vým vždy pomůže. Nikdy se nebojte stoupající váhy! Svaly musí prvně narůst a až potom půjde tuk pomalu a ještě víc pomalu pryč. A poslední zásada je opravdu pro ženy zásadní: svaly Vám bez cvičení postupně zmizí, ale tuk zůstane a nebo si znovu najde partie!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Hani, upřímně se přiznám, že u první fotky se mi zastavilo srdce!

  A opět jsem si připomněla, jak mě štve, že máte kosmetický a ne fashion blog, protože nad těmi vašimi poklady bych omdlívala pravidelně.

  Příště zkusím konečně napsat i něco k tématu :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, my bychom na fashion blog materiál asi nenasbíraly :) Za sebe - chodím nejraději v jednoduchém oblečení, mnohé kousky mám léta, pokud je stále obleču. Trendům nepodléhám vůbec. Troufám si říct, že Pavla je na tom podobně. Takže my fakt nemáme ve smyslu fashion blogu šanci :)
   A k tématu jsi napsala :)

   Vymazat
  2. Ale nedělejte se, mě by stačila pravidelná dávka emocí, tedy vašich kabelek, bot a doplnků..

   Já na trendy taky moc nejsem a už jsem se i dočetla, že machruji se dvěmi starými Vuittonkami a jednou Gucci z nízké kolekce, no prostě jsem mimo :-D

   Vymazat
  3. Chi, fakt? Tak to je pěkný atak :) Ten by mě na tvém místě snad i pobavil a potěšil.

   Vymazat
  4. Však já se smála asi pul hodiny ;-)

   Vymazat
 9. Kloubok dolu, mas muj obdiv. Podelis se s nami prosim o typy na cviceni, ktere Ti dopomohly k takovemu supr brisku? :)

  OdpovědětVymazat
 10. Mně se to břicho vůbec nelíbí, jak u chlapa, vůbec bych neřekla, že to je žena.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jaké se ti líbí? Špekate? Možná to neviš, ale i ženy maji břišní svaly. Navc teď u vody uvidím u chlapů jenom pivas.

   Vymazat
  2. Naprosto respektuji, že se ti cokoliv nelíbí, první anonyme. Ale klidně ses mohl/a podepsat - o nic nejde, ne?
   Každému se líbí něco jiného a není nutné se kvůli tomu prát. Mě se moje břicho líbí moc a jsem ráda, že jsem s ním byla schopná po dvou porodech hnout. A ujišťuji tě, že chlapi kolem celkem slintají :)

   Vymazat
 11. Ta bilance je hodně dobrá! Jde v podstatě o ihned několik životních zlomu které jsi krásně zvládla! Jen tak dal!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc díky, Liduško. Ještě mám nějaké ty změny před sebou, však víš.

   Vymazat
 12. Je, Hani, krasa. Jak satky, tak brisko. Jsem rada, ze jsi spokojena, to je nejdulezitejsi. Ja jsem zvedava jak dopadnu az dokojim. Jeste mi zbyva pul roku zavodnenosti. Sice to nemam vubec rada, ale tak nejak me to ani netrapi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Táni, o zavodněnosti bych taky mohla sepsat samostatný post, strašně na to trpím...
   Vzhledem k tomu, jak báječně vypadáš teď, jak jsi vypadala po prvním dokojení a jak jsi naladěná, se nebojím, že bys dopadla nějak zle :)

   Vymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)