Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

23. 5. 2013

ALESSANDRO Striplac

Je toho všude plno. Shellacy a gellacy, co já vím co dalšího. Jasně, že o to většina z lakujících žen stojí. Protože opravdu není nic horšího než odštíplý lak! Já jsem v tomto ohledu asi až přehnaně vybičovaná, ale jakmile se mi na jediném nehtu odštípne jen malinký kousek laku, cítím se hrozně. Bříškem prstu jezdím po tom místečku celou dobu, než se dostanu k odlakovači. A nedej Bůh, aby se mi taková věc stala na více prstech. To se pak cítím jak ušmudlaná, chybí mi už jen odrostlý odbarvený chemlon a roztržené silonky... Opravdu se s poškozeným lakem cítím strašně. Mnohdy se raději vyhnu výrazné barvě laku, když vím, že někam pracovně pojedu, jen abych neriskovala podobnou nehodu. 
Kamarádky chodí na modeláž a smějou se mi, ale umělé nehty já opravdu nesnesu a asi si vysloužím ošklivé komentáře, když se přiznám k tomu, že na vlastní oči jsem ještě neviděla žádné pěkné. Malinko jsem kdysi uvažovala o barevném gelu pouze na vlastní nehet, ale ani k tomu jsem se z mnoha důvodů neodhodlala.

Když se vynořily gel-laky, docela jsem zpozorněla a hledala informace. Rozhodně bych byla pro, kdyby byl pěkně barevný gel, který vydrží tak, jak potřebuju bez ohledu na moje rýpání se v zemi (ano, i v práci) a máchání se ve vodě. JENŽE: to odstraňování. To by jako nešlo. Pokud vím, není to zas až taková legrace. A já jsem ta, která si nekoupí ani glitterový lak proto, že se pak dlouze a obtížně odlakovává. Takže gel-laky, které vyžadují speciální tekutiny a dlouhé namočení nehtů v nich, abych je dostala dolů, to u mne prozatím nevyhrály.

A potom tu máme Lidušku. To je taková jedna kamarádka, o které píšu každou chvilku, protože ona fakt může za kdeco. A ta mi řekla, že si koupila STRIPLAC od ALESSANDRA. Z reklam jsem věděla akorát to, že tomu dělá tvář Pamela Anderson, což skutečně nebylo mnoho :) Pokud jste na tom stejně, malinko vás poučím :)

Jedná se o speciální lak, který se vytvrzuje v UV lampě, vydrží vesele 10 dní a poté ho jednoduše sloupnete. Báječné, že?

Takže jo, kývla jsem a zde vidíte, co mi přišlo.Koupila jsem startovací sadu obsahující lampu, jeden barevný Striplac v nádherném rudém odstínu 12  Classic Red, který jsem dlouho hledala u OPI. Dále je zde Twincoat, což je speciální podlak i nadlak v jedné lahvičce. Dál je v sadě pár serepatiček, které mají zřejmě malinko zmírnit tu bolavou cenu :) Najdete tam pilník s leštičkou a tyčinku k zatlačení kůžičky. No jo, jsem nespravedlivá, já vím - tyhle věcičky jsou naprosto nezbytné k tomu, aby lak přišel na dokonale čistý a hladký nehet, jinak by se odchlipoval zbytečně brzy. 
Kulatá krabička skrývá tamponky napuštěné tekutinou ke stažení výpotku po vytvrzení poslední vrstvy laku. A dokoupila jsem si další tři barvy laků a pero k odstranění nežádoucí barvy z kůže kolem nehtů.

Musím se přiznat, že když jsem to všechno vybalila před sebe, měla jsem docela velký respekt. Já mám doma UV lampu! Já, odpůrce gelovek a akrylovek! A vůbec... Nehty lakuju léta a cítím se být celkem šikovná, přesto ale když vidíte tuhle baterii, znejistíte. Navíc jsem poslední dobou tíhla k OPI, které mají super štětečky, a měla jsem obavy, co si počnu s Alessandrem. 
Zbytečné!

Štětečky Striplacu jsou super! Jsou široké a pohodlné, dobře se s nimi zachází a míří. Lak umístíte naprosto přesně. Celá sestava je vytvořena nad očekávání příjemně a uživatelsky. Kdybychom zde nebyly samé dámy na úrovni, řekla bych, že je to pro blbce. Alessandro má pověst světové nehtařské špičky a já musím souhlasit.
Striplacy mají totiž velmi zajímavou konzistenci. Klasický lak bych tak hustý nesnesla, i když možná  je spíš až hustě gelový. Jenže v tomto případě je to paráda. I když se vám bude klepat ruka, máte plno času, protože tekutina má stále stejnou konzistenci, neschne vám pod rukama a tím pádem můžete štětečkem v pohodě přejet jedno místo víckrát. Tohle vám klasický lak nedovolí, udělaly byste si díry.
Opravdu musím znovu zopakovat, že se s celou sadou pracuje parádně!

Velmi stručně vám popíšu postup, abyste věděly, do čeho vás zase lanařím:
- nehty si připravíte tak, aby byly krásně čisté a nebyly na nich žádné zbytky kůžičky (možná je to zbytečné psát, protože všechny to víte a děláte to denně, ale je to rozhodně důležité pro výsledný efekt)
- nanesete vrstvičku průhledného Twincoat a na 60 vteřin necháte v lampě nasvítit
- následují 2 vrstvy barevného Striplacu, každou opět na 60 vteřin vložíte pod světýlko

- nakonec opět vrstva Twin coatu a 60 vteřin do pece

stisknete tlačítko a BLIK

- vyleštit nehty tampónkem a hotovkaMoje poznatky - zdůrazňuji, že jsem nehtovou modeláží nepolíbená a proto ze všeho vykulená :)
- i když je dost času, chce to nevrstvit moc laku, aby byly nehty ve finále tenké. Poprvé jsem měla nehty na rukách silnější a bylo vidět nestejnoměrnou vrstvu podle toho, jak jsem nahla ruku před zapékáním - je to vidět i na fotce výše
- čím víc vrstev máte na nehtech, tím větší teplo v lampě cítíte, pro mne to byl hodně nový pocit
- tampónky na utření výpotku odporně smrdí po falešných broskvích (kamarádce zase strašně voní, vyberte si)
- je to extrémně snadné!
- je to skvělé a výsledek je boží!
- vidím jediné negativum - cena sady. Určitě ne každá z vás za to hned dá 3000,-. Pokud by to ale kolem vás někdo nabízel v salónu, neváhejte!

Prostě naprostá bomba a paráda! Proč to nemám doma dávno? Ihned po lakování je to tvrdé a lesklé! Ihned fungujete a fungujete dlouho. 
Nalakovala jsem ruce i nohy. Ruce dostaly 2 barevné vrstvy, nohy pouze jednu, protože k nám vtrhl dcerčin kamarád a najednou v domě nebylo bezpečno, tak jsem procesy zkrátila. Přesto mám krásné nehty na nohou, ihned jsem si natáhla ponožky a šla v Converskách ven. Docela jsem se bála, v laku bych měla otištěné ponožky, případně by byl na palci shrnutý... Mám to v pohodě, lesklé a dokonalé. Navíc já osobně nenávidím odlakovávání výrazných laků z nohou, mám to vždycky všude zateklé a nejde mi to pak vymýt. Tohle sloupnu a čisto.

V akci vidíte Striplac číslo 33 Hurly Burly, který je strašně krásný, nádherný a úžasný. Ačkoliv je v něm směsice růžové, lososové, broskvové a načervenalé, je dokonale jemný a tlumený. Fakt povedená barva. Slibuju vám, že vám ukážu postupně všechny barvy, které jsem si objednala.
A taky vám ukážu, jak lak vypadá před sloupnutím a pochlubím se, kolik dní mi obvykle vydrží. Poprvé to totiž není vypovídající, protože jsem to měla chuť vyzkoušet oloupat hned druhý den :) Byla by to blbost, podívejte se, jak krásně vypadá čtvrtý den. Chrpy mi jistě zvadnou dřív, než bude nutné lak dávat dolů kvůli nedokonalostem.
ZDŮRAZŇUJI, ŽE FOTOGRAFIE VZNIKLY AŽ ČTVRTÝ DEN PO NALAKOVÁNÍ NEHTŮ. I PROTO VIDÍTE UŽ ZNAČNÝ ODROST, NICMÉNĚ BARVA A LESK JSOU NEPORUŠENÉ!V každém případě mám doma nový hit a rozhodně zůstaňte naladěné, protože vás budu poctivě informovat o výdrži a dodám fotky dalších barev. Ta červená je dokonalá!

Mějte se krásně a napište mi, jestli Striplac znáte.


  

37 komentářů:

 1. striplac dnes vidím poprvé a docela by mě zajímala fotka toho slupování a taky to, zda se to nemůže omylem sloupnout samo. Sama používám shellack od CND, sundává se dobře i klasickým odlakovačem s acetonem, aleje pravda, že jiný gellak jsem nemohla dostat dolů jinak než opilováním a úplně jsem si propilovala nehty téměř do masa.... pokud by byl Striplak ještě lepší než CND, tak bych ty peníze možná i obetovala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fotky pořídím a dodám sem pokračování :) Samo od sebe by se to loupat nemělo, protože ty na tom laku poznáš, kdy už je to nachystané k odloupnutí a sundáš si to sama :)

   Vymazat
  2. škoda, že nemáš zkušenost s tím CND shellacem, zajímalo by mě, jestli jsou tím nehty taky tak pěkně vytvrzené a nelámavé. Ale jako opravdu mě to hodně zaujalo!

   Vymazat
  3. Meduňko, já do těch klasických gel-laků nepůjdu prostě proto, že máchat ruku na 10 minut v acetonu, aby to potom bylo SKORO všechno dole a zbytek se odpiloval - to je pro mě vyloučeno :) Ale Táňa na Vanity blogu o Shellacu psala.

   Vymazat
  4. ano, četla jsem to, já ho právě používám už 2roky a jsem spokojená (pilovat nemusím, odstraňuji klasickým odlakovačem), vyhovuje mi právě ta pevnost nehtů, které s ním docílím. Proto by mě zajímalo, jestli jsou nehty pevnější i s tímto striplacem, protože ten je tedy na ostranění mnohem pohodlnější.

   Vymazat
  5. Jak vidíš, já mám nehty dost krátké a s pevností obecně nemám problém. Ale určitě ta vrstva nahoře zpěvňuje.
   Rýpnout do toho nehtem nebo třeba příborovým nožem nejde, to jsem zkoušela :)

   Vymazat
 2. No tak tohle mě zajímá hodně moc! Už se nemůžu dočkat pokračování, protože po něčem podobném toužím roky. Docela by mě i zajímal pokus (pokud by se ti chtělo), co by udělal normální lak mezi vrstvami toho speciálního twincoatu.
  P.S. Můžu se ještě zeptat kdes nakupovala?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dejni, to by mě zajímalo taky. Teoreticky by snad mělo jít použít klasický lak mezi ty UV podlaky a nadlaky, ale pak by se to asi muselo odlakovat acetonem nebo pilovat. To fakt nevím.
   Koupeno mám přes ofociální Alessandro v ČR, u nás to ani jinak nejde.

   Vymazat
  2. Dejni dělaly jsme něco podobného před 10 lety :) Akorát s tím rozdílem že to nebyly tento nadlak podlak ale od Trossani a vydrž tak dobrá nebyla akorát to rychle uschlo v té lampě :)

   Vymazat
 3. Hani, tak to je bombice! Vypada o hodne zajimave a barvicka, kterou mas me primo uhranula.
  Kdybych nezkousela tolik laku v praci, asi bych nad tim hodne uvazovala.
  Me by zajimalo, jak dlouho to tedy vydrzi do doby nez musis sloupnout a zda v te fazi uz nejsou prilis velke odrosty...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Detaily o tom sundávání budu průběžně fotit a doplním sem v samostatném postu. Ale už teď jsem si jistá, že odrost bude větší problém než předčasné sloupnutí. Za ty 4 dny se mi barva a lesk nezměnily, ale odrost samozřejmě pozoruju. Zatím to jde, ale určitě to nenechám odrůstat ještě týden.

   Vymazat
  2. Mě se po týdnu to docela blbě odstranovalo. Sice to šlo ale hodně ztuhá. Ale cca na 9 den se mi objevila vzduchova bublina a ten lak už šel v pohodě odloupnout. Ten Striplak u mě přeživá v docela těžkém prostředi( neustále máčeni ve vodě, saponaty, barvy, odbarvovače a podobné věci)v top stavu minimálně 8 dni. A malá poznámka- Striplac nemá rád thermalní koupele, šel dolu 6 den :)

   Vymazat
  3. Žádný lak nemá rád termální a bublinkové koupele. Chanel mi šel první den v moři, moje milované OPI v bazénu nebo vířivce jdou taky ihned. Takže 6 dní je luxus!

   Vymazat
 4. Musím říct, že první odstavce, kde jsi psala o Tvých pocitech a lakování všeobecně, úplně korespondují s mými - nesnáším odštíplou barvu, pořád hledám laky co vydrží dýl, nerada odlakovávám glitry a taky nemám ráda akrylové, gelové nehty atd. (Viděla jsem, co to udělalo s nehty mojí kamarádky a díky nechci.) Tento "vynález" vypadá opravdu moc zajímavě, určitě zůstanu naladěná, i když nejspíš zůstanu u klasického lakování....:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechci tě lámat, ale jestli jsi stejný lakovač jako já, tak tohle prostě nutně musíš aspoň vyzkoušet!

   Vymazat
 5. Páni vypadá to moc dobře, kde jsi to koupila? UV lampu doma mám tak možná bych to také zkusila. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koupeno to mám přes Alessandro, pokud máš lampu, máš to mnohem levnější, stačí koupit Twin a jednu barvu na zkoušku. Pak napiš :)

   Vymazat
 6. No, mně právě přijde, že když už to člověk koupí domů, začnou se mu ty tři tisíce vracet tak nějak rychleji, než kdyby na manikúru někam chodil. Líbí se mi to, já jsem teda taky lakový perfekcionista (čili na lacích mě vytáčí výdrž) a gelovek se bojím, mám hodně křehké nehty. Potažení nehtu gelem mě taky odrazuje, přijde mi, že pod tím ty nehty prostě nemůžou dýchat. Tohle na kvalitu nehtů vliv nemá, nevíte někdo? Btw. oproti klasickýmu barevnýmu gelu teda výhoda v tom, že se to snáz aplikuje a snáz sundává? (To by mi ani tak nevadilo, já jdu po výdrži a v druhé linii po tom, aby to mým nehtům neublížilo.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dee, pokud vím, nemělo by to ovlivnit kvalitu, ale zase logicky - sloupáváš to, takže podle mě to malilinko vysuší a sloupne i vlastní nehet. Otázka je, co je horší. Bude to jistě indivindi - někomu udělá hůř aceton, někomu ta mechanická akce při sloupavání.
   Myslím si, že zdravému nehtu to neublíží, loupavému a slabému by teoreticky mohlo. Tomu ale ublíží i ty chemikálie.
   Když to člověk bere do detailů, není zdravé ani jedno, zdravé naní ani klasika lakování :) Na druhou stranu všechno, co ten nehet mechanicky kryje, ho svým způsobem i chrání.

   Vymazat
 7. Tak to vypadá nesmírně lákavě :) Také mám přírodní nehty, lakuju moc ráda, ale to schnutí! Stejně jako Dejnicku by mě zajímalo, co by to udělalo při použití standardního barevného laku, funkci snadného sloupnutí a vytvrzení by měl zajistit ten Twincoat, takže teoreticky by to mohlo jít, ne? Nevím, co bych jinak dělala s cca 200 laky, co už mám doma :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teoreticky by to fakt ten Twin měl zajistit, prakticky netuším. Ony mají ty laky jinou konzistenci a podle té soudím, že jiné složení. Doufám, že nám někdo napíše, co to udělá, abych to nemusela zkoušet sama :)

   Vymazat
 8. ta barva laku je opravdu nádherná!!! hrozně se mi líbí i tvoje nehty. :)

  OdpovědětVymazat
 9. ja chodim na gellak do salonu, ale len ak vystihnem zlavu na zlavovom portali :) gellak sam o sebe vydrzi dlho, ako pises, len problem je ten, ze odrasty su hnusne. teraz ho mam na nechtoch 7. den a znesiem este max. 4 dni. mozno menej. a troma nechtami som narazila niekde, zlomila si ich a automaticky sa odstiepilo aj z laku..malilinky kusocek, no presne ako pises, citim sa vtedy zle! cize som si ho sama zlupla. trosku sa mi odluplo aj z nechtu. pred aplikaciou som mala dost krehke nechty, takze je to mozno aj tym, ze sa mi zlomili pri naraze.
  pri tejto sade, ktoru vlastnis, teda naozaj nie je potrebne brusit nechty? lebo ked treba pripravit necht na aplikaciu gelu a sucastou sady je aj pilnik, tak zrejme trochu ich zmatnit treba. Uz po prvej navsteve salonu som rozmyslala nad kupou vlastnej sady, ale stale ma odradzalo to odstranovanie. Raz som bola aj na opilovanie v salone. No katastrofa. Budem teda netrpezlivo cakat na priebeh zlupovania tohto laku, ci to nebolo az prilis nasilne a ci nechty netrpeli :)
  Simona

  OdpovědětVymazat
 10. teda to vypada dobre! a ty tri tisice bylo i za ty barvy navic? ja lakuju tak trikrat tydne:/nemam moc kvalitni nehty a i kdyz mam kratke nehty, tak taky nesnasim, kdyz se mi lak nekde odloupne!tohle me teda laka!!!:)

  http://sienastyle.blogspot.it

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sieno, ceny jsou na webu Alessandro, já je přesně nevím, protože jsem toho kupovala víc.

   Vymazat
 11. holky, zapeče se to i v klasický UV lampě (36W)? Vypadá to suprově, už už jsem chtěla pořídit CND, ještě že jsem počkala.:-)

  OdpovědětVymazat
 12. Sestra to má, ale když si otře výpotek, tak ji pak ze špišek zmizne barva:(

  OdpovědětVymazat
 13. Zdravím,tak Striplac jsem si nechala nanest přímo v nehtovem studiu Alessandra-jako na zkoušku,zda se mi vyplatí takova investice,nebot běžné gely mi na nehtech nedrží..Jsem nadšená!..nehty vypadají báječně a DRŽÍÍÍ!..Bohužel sadu momentálně nemají a bude nejdříve za 14dní:(..tak asi budu kupovat přes ebay z Nemecka!..ale vřele doporučuji..a nehty nejsou vůbec zničené.SUPER

  OdpovědětVymazat
 14. Hani,netusis cim muze byt ze po naneseni twinu, jedne barevne vrstvy a dalsi vrstvy twinu (po kazde vrstve 60 sec v pekarne) je povrch nehtu lepkavy? Kdyz jsem zkusila otrit tamponkem vypotek tak sla dolu i barva...tak nevim kde udelal soudruh chybu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. špatně ti zapéká lampa, zkus to déle nebo vyměn zárovky

   Vymazat
 15. Stále sem chodím, abych se něco nového dověděla. Nic se tu neděje. Nakonec jsem nevydržela a Striplac si objednala. Mám pátý den nalakováno a drží. Třetí den jsem cvičně sloupla nehty na pravé ruce.Šlo to, ale po kouskách.Nehty pod lakem byly sušší, ale nijak výrazně. Vypadá to že mi to bude vyhovovat.

  OdpovědětVymazat
 16. Ahoj Všem! :-) Mám zkušenosti s CND shellacem a už cca půl roku se Striplacem. SND se opravdu špatně odstraňuje, acetonem, to mě vždy hodně pálilo. Striplac se nanáší perfektně, vypadá perfektně a odstraňuje se také perfektně. Když chcete, aby vydržel na nehtech déle, neleštěte je. Já mám tři barvy, bílou perleťovou, růžovou a fialovou. Na podzim bude doplněna celá paleta 99 barev. Alessandro má všechny produkty v 99 barevné škále, tak se moc těším na nové barvy. Kvalita nehtů je lepší, já sama jsem měla nehty na koncích lámavé, ale to už je historie.. Takže můžu doporučit. A lampu jsem měla klasickou UV za pár stovek, ale koupila jsem si led-ku, protože dle mého není zdraví škodlivá. Mějte se krásně, Lada

  OdpovědětVymazat
 17. Holky, poradte,prosim. Jsem uplny zacatecnik a chci jit do striplacu take,ale nechci resit startovaci sadu.Bude mi stacit uv lampa s 1 zarivkou cca za 350,-kc,nebo mam koupit se 4-zarivkovou kolem 500,- a nebo radeji neco drazsiho? Nechci za to dat moc,ale zase nechci koupit smejd,a pak kupovat dalsi. Diky moc za rady,Lenka

  OdpovědětVymazat
 18. Muzu vedet kde se da takova startovaci sada koupit a co stoji? gabca

  OdpovědětVymazat
 19. Kdyby někdo prodával startovací sadu, dejte mi prosim vedet na jandovaklara@seznam.cz diky

  OdpovědětVymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)