Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

4. 3. 2013

Inspirace

Jak se poslední dobou stále více zajímám o bytový design, nacházím tak velké množství úžasných (zejména severských) blogů, kterou jsou mi velikou inspirací. Ráda si je prohlížím a plánuji změny u nás doma. Nikdy jsem si ale ještě žádnou fotku neuložila, nikdy mě nic nezaujalo natolik, abych si obrázek uchovala a pak ho doma převedla do reálu. Jasně, sem tam se inspiruju nějakým seskupením předmětů nebo jednotlivým kouskem a koupím ho, pokud ho tedy u nás seženu, ale tím to zatím hasne. Nicméně jednu fotku uloženou mám.

Minulý týden jsem narazila na nádherný, stylově vyhraněný a "čistý" blog Nordic Leaves . Prošla jsem ho za jedno odpoledne celý, protože jeho historie není nijak dlouhá. Líbilo se mi toho mnoho, ale zastavila jsem se jen jednou, a to tehdy, když jsem narazila na tuto fotku:


Samozřejmě kašlu na jablka, na šedé polštáře i přepravku ve funkci poličky či odklídacíjho stolku. Zaujal mě text. Zaujal mě strašně moc. Asi kdyby mi bylo o patnáct míň a neměla bych dítě, tak by mě tak nezasáhl. No ale ono mi o patnáct míň není a dítě mám. Proto vím, jak strašně pravdivá uvedená věta (která mimochodem pochází od reverenda Theodora Hesburgha, kdyby to někoho zajímalo) je. A zas je mi jasné, jak moc se musíme s mužem snažit, abychom z toho našeho malého sígříka vychovali alespoň trochu slušného člověka se zdravým přístupem sama k sobě a k ostatním. Ne tím, co říkáme, ale tím, co děláme, jak se chováme.

No nic, nechci filosofovat, to mi ani moc nepřísluší, přestože mám za sebou 10 semestrů filosofie (asi proto bych nikdy nenapsala filosofii se "z", přestože je to přípustné, ale to sem už vůbec nepatří). Jen jsem vám to prostě dnes měla potřebu napsat.

Mějte krásný týden.

4 komentáře:

  1. Mě to přivedlo na myšlenku o současných rychlovztazích, kdy je to do roka velká láska a zásnuby, do dalšího roka svatba a dítě a do dvou však co, neklape nám to, tak se zase rozvedem. Asi jsem staromódní, když se nechci vdávat prostě proto, že celá ta paráda s bílými šaty je přece tak krásná a romantická, tak se vezmem.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Je tedy fakt, že tohle spojení mě při zamyšlení se nad citátem nenapadlo, ale je pravda, že to s tím dost souvisí. Taky se někdy podivuju nad odvahou některých jedinců vést život tímto způsobem a neřešit odpovědnost a následky.

      Vymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)