Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

10. 6. 2012

TUTORIAL - práce s korektorem

Už nějakou dobu se mi válel v hlavě nápad na dnešní post, jen jsem věděla, že nebude jednoduché převést nápad v pochopitelnou skutečnost. Taky nebylo...

Hodně jste psaly o tom, že s korektory to moc neumíte, že nepracují úplně ve váš prospěch a že se usazují ve vráskách oka. Naprosto souhlasím a osobně se přiznávám k tomu, že častěji korektor pod okem nemám než mám - právě proto, že to je kolikrát menší zlo. Když vidím tutorialy různých blogerek na YT, bývám překvapená až šokovaná množstvím produktů, které na sebe vrství. Ony to dovedou. Já to nedovedu, nelíbí se mi to a je to na mně strašně vidět. Nesnesu na pleti vrstvu produktu a rozhodně to pak nevypadá dobře - naopak. I moje oblíbené Pixiwoo na můj vkus plýtvají makeupy a korektory, možná to dělají jen na kameru? To netuším, v každém případě se v tomto kroku jimi nemohu řídit. Po několika hodinách provozu bych vypadala naprosto odpudivě, a to se nijak extra nepotím a pleť se mi leskne tak průměrně.

Proto bych vám dnes chtěla pomocí detailních fotek ukázat cestu, jak rozjasnit oční okolí korektorem a nevypadat jako svoje vlastní karikatura. Porovnám pro vás dva způsoby nanášení korektoru - ten (řekněme) klasický a potom druhý, který sama preferuji a velmi doporučuji. Nejsem autorem myšlenky, inspiraci jsem načerpala především ve videích Louise Young, tento postup je přesně to pravé pro mne - tak třeba i pro vás?

Mám namalovaná očka a pod nimi nic, pouze krém. Vidíte, že korektor by to chtělo...


Použila jsem tyto věci:
ve všech případech jde o skvělé a prověřené produkty, sedí mi odstíny a bohužel i přesto výsledek nemusí být vždy skvělý.
Všechny produkty již znáte, proto je detailně nerozebírám, post je i tak poměrně dlouhý. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na jednom oku vyzkoušíme klasický způsob nanášení korektoru: naťupkovala jsem výborný tekutý korektor...


...a měkkým, kulatě střiženým a hlavně syntetickým štětečkem velmi pečlivě rozblendila do oblasti pod okem.


Nejprve korektor vpracovávám poťupáváním, později krouživými pohyby. Samozřejmě nevynechávám ani tmavé okolí koutku oka.Zde vidíte výsledek - nemyslím si, že jsem použila mnoho přípravku, přesto je to strašně vidět, vrstva korektoru je zřetelná. Použila jsem ještě plochý syntetický štětec a důkladně jsem korektor vtlačila do pleti, abych viditelnost nánosu zmírnila.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pod druhé oko jsem použila tenoulinký štěteček a hutnější korektor světlé barvy.


Korektor jsem nanesla pouze do tmavé rýhy, kterou pod okem mít nechci - případně těsně pod ni (podle úhlu, kterým jste k zrcadlu).

Následně jsem použila plochý syntetický štětec (tento je speciálně určen pro nanášení korektoru a velmi dobře funguje), kterým jsem opatrnými a úspornými pohyby vpracovala korektor. Zde je nejlepší korektor vpacovávat směrem dolů pod tmavou rýhu. Korektoru je zde tak akorát, není nutné štětcem dělat mnoho pohybů - výhodou je, že i méně mechanicky namáháte oční okolí. Místo štětce je možné použít i vatovou tyčinku nebo pracovat prstem - vyzkoušejte si, co vám vyhovuje.


Ve výsledku nebudete mít nános korektoru, ale pouze jemně zakrytou tmavou linii a pokud použijete korektor nějaké světlé nebo žluté barvy, bude okolí oka spíše projasněné než zakryté.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Následující fotky ukazují rozdíl mezi oběma způsoby nanášení korektoru, berte, prosím v úvahu fakt, že foťák spolykal většinu barev a naživo je rozdíl vidět mnohem víc v neprospěch pravého oka.

             + + + + + tenká linka + + + + + + + + + + + hutný nános + + + + +
               - - - - -lepší způsob - - - - - - - - -pro mne nevhodný způsob - - - -                                     
Zde vidíte rozdíl. Přesto, že jsem použila samé velmi dobré produkty a pracovala jsem s nimi pečlivě, nejsou výsledky vždy skvělé. Tam, kde bylo korektoru naťupáno hodně, je zkrátka vrstvička viditelná. Rozdíl bude ještě výraznější po několika hodinách, kdy budou přípravky na pleti pracovat.


Je mi zcela jasné, že ne každá z nás si může dovolit mnou doporučený způsob nanášení. Každá máme jinou pleť, jiné kruhy, jiné požadavky. Ženy, které vyžadují hodně krytí a používají krycí makeupy, jistě mohou použít i více korektoru a výsledek není tak hrůzný, jako u mne, která nic nezakrývám a makeupů používám malinko. Vy, které to máte podobně jako já, případně s makeupem začínáte, vyzkoušejte to po mém :).
Pro mne je prostě lepší mít toho zakrytého méně a bez rizika viditelných vrásek a "hrobečků" s korektorem.

Dejte mi, prosím pěkně, vědět, co vy na to. Případně mi sdělte, jak korektory nanášíte vy a jak jste spokojené s výsledkem na konci dne.


A KONEČNĚ JSEM NEZAPOMNĚLA PŘIDAT INFORMACI OHLEDNĚ NAŠÍ SPOLEČNÉ POMOCI PSŮM V NOUZI: SPOLEČNÝMI SILAMI JSME VYZÍSKALY 3210,- Kč,-. FIRMA CREED S.R.O. - PROVOZOVATEL www.bezobalu.eu TUTO ČÁSTKU LASKAVĚ ZDVOJNÁSOBILA A PENÍZE PUTUJÍ NA KONTO OS Psia duša. DĚKUJEME ZA POMOC!
 23 komentářů:

 1. Ahoj Nuf, dovolím si tykat... :). Každý den Váš blog sleduji a nedočkavě hltám každé nové řádky, z čehož nemá tedy radost můj 18 měsíční syn.. :D. Ale k Tvému příspěvku-mooooc mě potěšil, protože při každém líčení řeším, že s korektorem pod okem vypadám, jako bych měla o 10 let víc, prostě zaleze do vrásek, někdy se nažmolkuje a po určité době ztrácím odvahu se v zrcadle vůbec shlédnout... Vyzkouším dnes Tvůj způsob a jsem už teď hodně zvědavá na výsledek. Na pleti samotné zakrývat v podstatě nic nemusím, i když jsem hodně pihovatá, ale jsou to moje pihy a už jsme si za ta léta na sebe zvykly :). Ovšem kruhy pod očima mám šílené, nevím, kde se mi tam postupem času vzaly, ale prostě jsou tam a asi zmizet nehodlají... Takže se dnes vrhnu Tvým směrem použití a třeba se stane zázrak :).

  Pěknou neděli..

  Silva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji, doufám, že se ti podaří vypadat podle svých představ i s malým dítětem - vím, jaké to je :)

   Vymazat
 2. Žádné kruhy pod očima nemáš, kdybys viděla moje modráky :D to by mě zajímalo kdo by je zakryl, ach jo :( ale supr článek!:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo. :-) Ach jo, kdyby moje kruhy vypadaly jenom takhle. (Piju a spím víc než dost, kruhy mám šílený. Asi geny. No, zjevně to bude jedna z těch daní za geneticky poděděné jiné přednosti. :-)

   Vymazat
  2. Jj taky to vidím na geny. :/ Mít takové "kruhy" jako slečna nebo myemptyjourna, tak skákám radostí. :)

   Vymazat
  3. Holky, nebojte, ono to vážně na fotkách vše vypadá méně barevné. Máme oba s bratrem sice danou pěknou barvu, ale zřejmě k ní patří i fialové kruhy pod očima. Kdyby to šlo bez nich...

   Vymazat
 3. Ahojte, dakujem vam velmi velmi za Psiu Dusu - je to perfektne OZ, ktore pomaha psikom dennodenne, poznam osobne zakladatelku, tak verte, ze peniazky budu v dobrych rukach a naozaj pojdu na to, na co maju! Ste super! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. VeVe,
   díky za sdílení pozitivní zkušenosti. Vždycky je příjemné vědět, že má přispívání smysl!

   Vymazat
 4. Moc hezký článek, můžu se zeptat, jakými stíny jsi nalíčená? Jsou moc hezké!:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc! Teplý hnědý Jane Iredale z paletky Pecan/Chocolate a v crease je NARS Lhasa.

   Vymazat
 5. Takových článků bych uvítala mnohem víc! Například tipy na nanášení rtěnky, nebo krémové tvářenky. Pro mě byl tento článek opravdu přínosný, protože mi kvalitní korektor vždy udělá nepříjemnou nepřirozeně vypadající vrstvu, což mi vadí hodně. Díky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, zamyslíme se, co jsme schopny ještě nafotit - ono to pro amatéra není jednoduché :)

   Vymazat
 6. To je velice použitelné i pro mě, nuf! To se mi ohromně líbí, takový návod i pro nás "levé jak šavle" :o)

  A souhlas se Simbli - víc takových článků!

  Eve: no já ani nemluvím... vypadám permanentně jak po těžké opici :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc :) No, jak je vidno, sama dělám jen jednoduché úkony, takže ode mne se bohužel rozhodně nic složitého nenaučíte.

   Vymazat
 7. Dobrý a rozhodně užitečný článek. Taky nerada vrstvím a necítím se v tom moc dobře, nadto nevlastním žádný skvělý korektor ani štětec. I tak mi ale na fotce přijde, že lépe vypadá tvé levé oko. Ono ve skutečnosti to bude asi opravdu vypadat jinak, ale z těch fotek mi zkrátka přijde to pravé takové "nedotažené" a levé naopak zamaskované lépe a vrstvičky fakt nevidím. Holt fotky udělají své, ale budu ti věřit, že to je jak píšeš :)
  A už jsem se někdy zmínila, jak krásné máš oči? Svítí jako dva drahokamy!
  Verunka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru,
   popravdě musím říct, že jsem čekala mnohem víc komentářů ve smyslu, že to "přehnané" oko vypadá líp. Bohužel mi ty fotky tak vyšly. Já fotky většinou neupravuju, protože to moc neumím. Pouze občas přidám teplotu, abych docílila skutečně věrného odstínu, ale to dělám pouze u recenzí. V tomto případě jsou fotky bez úprav a na focení jsem amatér, takže jsem si lépe fakt neporadila. Až později mi manžel řekl, že jsem měla manuálně nastavit úplně jinak režim makroobjektivu, ale mohl mi úplně stejně zarecitovat báseň ve švédštině :)
   To, že mi věříš, je ideální :) A skutečně je i možné, že někdo větší krytí vyžaduje.
   Mockrát děkuju za krásnou pochvalu, je to hrozně milé! :)

   Vymazat
  2. ...z té hlášky o básničce jsem odpadla ze židle :-D :-D :-D

   Vymazat
 8. No, jsem barbar, ale nejradši pod oči asi používám klasickej makeup jako všude jinde na obličeji. Moje pokusy s korektorem většinou končí právě nánosem a spol. Obrázky možná matou, ale mě se zdají obě oči super....

  S pejskama to je skvělá zpráva! Doufám, že brzo přidáte další přebytky, já to nikdy nestihnu :)

  Jo a trošku OT - máš ještě tu bronzující bázi Soleil tan de Chanel? Bude recenze prosím? Nesnáším Chanelovský limitky, měla jsem jejich bronzující gel Soleil lame, ale to už je teď naprosto nesehnatelná limitka (2007). Ráda bych něco podobnýho, a toto se zdá být docela zajímavý, jaký máš dojmy? Díky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dáši,
   shodou okolností jsem ji teď fotila, takže ti ji sem píchnu ve čtvrtek, ok?
   Ale klidně si ji hned kup...

   Vymazat
 9. Hani, máš nádherně namalovaná očka. Fakt se ti to povedlo. :o)
  Každopádně tvůj tip na nanášení korektoru rozhodně vyzkouším!
  A ta částka pro pejsky je krásná. Takové zprávy se strašně dobře čtou. :)

  OdpovědětVymazat
 10. Verunko, já díky tobě! To je i hodně tvoje zásluha...

  OdpovědětVymazat
 11. Zdravím, prosím pěkně - co přesně je to za korektor ten světlounký hutný? Jinak musím jedině souhlasit. S kruhama zápasím odjakživa a také jsem se dopracovala k maskování pouze té rýhy, vypadá to opravdu nejlíp. Pěkný den, Michaela

  OdpovědětVymazat
 12. Tak já si dovolím oponovat u nanášení korektoru štětcem - pod oči by se korektor měl zapracovat i prsty - teplota prstů působí na korektor a ten se tak lépe zapracuje...

  OdpovědětVymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)