Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

30. 3. 2012

DUEL: Nail Polish Tag

Jelikož jsme byly od Day označené na tento Nail Polish Tag, tak se pokusíme také přispět se svými laky do mlýna. Rozhodně vás nebudeme ohromovat velikostí naší sbírky, to není náš styl, neděláme to v žádné jiné kosmetické kategorii, tak to rozhodně nebude dělat v té lakové, tam už vůbec ne. Ale na druhou stranu mohu slíbit, že co nepředvedeme v počtu lahviček, jistě vynahradíme počtem slov, to náš styl naopak je, jak už jistě víte.

Rozhodly jsme se tento lakový tag pojmout jako duel, aby tu vůbec dohromady bylo alespoň 10 laků. :) Jako vždy já jsem modrá a Nuf červená.

1. Kolik laků na nehty vlastníš? + foto 

Tak já jsem naprostý břídil, kterému se ale velmi líbí oním břídilem být. Já prostě víc než tohle nechci, nepotřebuju, neunosím a basta. Mám 4 laky a jeden nadlak, ostuda jsem, protože nemám podlak, ale ten, co chci, je prostě vyprodaný, tak jen čekám, kdy se zas někde objeví. 4 laky jsou pro mě tak akorát. Já nutně ke svému životu potřeuju 3 barvy - nude, red a vampy. Ta čtvrtá je jen pro legraci, pro změnu, kdybych někdy zatoužila po troše šťávy v mých jistojistých vodách. Ale i v rámci čtvrté barvy se držím jasného pravidla - pink nebo coral. Nic jiného nemá šanci. Toto léto vyhrála korálovka, ale příští rok může být vše jinak. Možná vám přijde, že svým nutným minimem 3 barev se dobrovolně vzdávám možnosti nákupu desítek krásných laků. Ale ona to vůbec není pravda. Mýma rukama prošly stovky lahviček. Víte, jak je těžké vybrat tu jednu jedinou dokonalou nude, red a vampy, když to jsou jediné 3 laky a barvy, které chcete? To prostě musíte stále dokonala zkoušet, nakupovat, porovnávat, většinou se hned napoprvé nepoštěstí. Takže mýma rukama prošly desítky rudých a vampy. V kategorii vampy jsem benevolentnější, tam se mi líbí více odstínů, měla jsem OPI Lincoln Park After Dark i Lincoln Park At Midnight, líbily se mi oba stejně tak, jak se mi líbí ten, který momentálně mám. U rudošky byla ta cesta podstatně trnitější, tam se mi prakticky nelíbil žadný a na svůj milovaný jsem narazila úplnou náhodou a ani jsem nepočítala, že to bude taková trefa do černého, u něj totiž swatche na netu hrozně moc lžou.

Co se nadlaku týče, většinou milovaný Seche je u mě nahrazen Chinou. Dle mého udělá naprosto stejnou službu, navíc tak rychle nehoustne a neobsahuje zbytečné chemikálie, které v sobě má Seche. Není to ale tak, že nevím, o čem mluvím, když tyto dva srovnávám, to zas ne, tak odvážná, abych soudila to, co jsem nevyzkoušela, opravdu nejsem, to přenechám ráda jiným, sama jsem Seche zkusila, dokonce 3x, ale nikdy jsem u něj nastálo nezakotvila.

China Glaze Fast Forward Top Coat
OPI Makes Men Blush
Opi My Chihuahua bites
OPI Bullish on Opi
OpI William Tell me about OPITohle je u mě hrozně proměnlivé, laky celkem nakupuju, ale stejným tempem třídím. Co jsem nafotila dnes, nebude zítra pravda :) Mám dva podlaky, nyní 6 barevných laků a jeden nadlak. U mě se to hodně mění, výhledově koukám po nějakém povedeném vampy, který by rozšířil moji aktuální sbírečku.

RBR Base coat prep - příprava na lakování
Butter Nail Foundation - o něm jistě udělám zvláštní post, zaslouží si ho


Butter Frilly Knickers
Butter Hoorah Henri
OPI Chicago Champagne Toast
OPI Bogota Blackberry (kupovaný k novému autu, skvělý lak!)
Nicole by OPI Kourt is Red-y for a Pedi
OPI Big Apple RedŠkoda, že jsem ho nestihla na fotku, ale mám na cestě China Glaze Midnight Mission - to je u mě obrovské překvapení (i pro mne samotnou), ale těším se na něho. Tak nějak se mi zachtělo mít na nehtech noční oblohu, ačkoliv jinak mi na ruce modrá, zelená, žlutá a oranžová nesmí :) Je sice možné, že se neohřeje, ale v tuto chvíli patří k nám a je tak sedmý barevný.

Seche Vite - zatím nepřekonaný. Nik, mám třetí lahvičku a zdá se, že něco změnili - tato nehoustne.2. Která je tvoje oblíbená značka laků na nehty?

Tak myslím, že fotka napoví více než tisíce slov, ale jelikož já jsem vyloženě povídavý typ, tak pár desítek slov k tomu přidám. Jsem OPI monogamní, naprostý lakový rasista, který neuznává jinou značku. Ano, je pravda, že sem tam nějakou jinou značku při svých častých zatměních mysli koupím, ale vždy vím, že je jen na dvě použití. K termínu "na dvě použití" jsme se společně dopracovaly kdysi s Nuf. U nás je totiž poměrně velká část kosmetiky na dvě použití. Divíte se, proč dvě, proč ne tři, pět, jedno? Je to jednoduché - jednou věc použiju a podruhé udělám swatch, pak to jde z domu. Ve výsledku tedy použiju vždy jen dvakrát. A tak používám i všechny jiné značky laků kromě OPI. Neohromil mě ani Chanel, Dior, Rescue Beauty Lounge, Butter Lodon, Illamasqua. u všeho mi něco vadí, nic pro mě není dost dobré. Zůsávám věrná OPIčkám.

OPI, kvůli štětečku a odstínům. Často hledám něco naprosto konkrétního a u OPI jsem zatím nejčastěji našla. A jejich štěteček je mi tak nějak nejšikovnější, mám s ním nejčistější výsledek okolo kůžičky. To je pro mě hodně důležité.
No, a pak výdrž - OPIky překryté Seche mi vydrží i 8 dní, ale to už samozřejmě vypadá otřesně vzhledem k odrostu, takže to nepraktikuju často :) Např. Buttery, ale i jiné značky mi i se Seche vydrží podstatně méně.

3. Jaký lak máš na nehtech právě teď? 

Moje nehty jsou v tuto chvíli naprosto nahé. Ukazují se tak často a rády, klidně se vystavují a není jim to nijak hloupé. Půjdu k nim do učení, chtěla bych získat alespoň trochu jejich odvahy a sebedůvěry, abych se takto nahá s podobnou lehkostí také uměla nosit.

OPI Big Apple Red - již sedmý den, jsem ostuda! Budiž mi omluvou, že kromě odrostu jsou nehty pořád v super stavu. Ihned běžím odlakovat a vyzkouším modráska.

4. Dostala jsi někdy lak na nehty jako dárek? 

Naprostou většinu laků jako dárek jsem dostala od svého muže. Kupoval mi sám od sebe OPIčky, ale nejraději kupoval laky Chanel. Skoro všechny Chanely,  které mi říkaly mami, byly od něho. On vůbec rád nakupuje, miluje luxusní a kvalitní věci., takže s oblibou říkám, že rád "značkuje" (ne, nemyslím nyní patníky) Myslím si, že takový byl už v době, kdy jsem ho poznala, a pokud v něm tehdy byly ještě poslední zbytky rozumu, které mu jako většině mužů velely za tyto luxusní blbiny neutrácet, tak ty jsem velmi úspěšně zahubila. A dobře mi tak, já bych vedle sebe nikoho normálního mít nemohla.

Určitě jsem dostala plno laků jako dárek. Od kamarádek a později i od chlapů. V začátcích to byly laky jakékoliv barvy i kvality, pak jsme si s kamarádkou dávaly co nejpříšernější laky s ohromnou škodolibostí,  protože přece darovanému koni.... :)
Dnes už mi největší radost udělá lak nějaké fajn značky - tím myslím značky jako OPI, China Glaze, Essie apod..  Jednu dobu jsem zbožňovala laky Chanel, ale to bylo vážně jen pro značku. Špatně se mi lakují a příliš dlouho mi nevydrží na nehtech. Nevadí mi ani drogerka, ale tam už se malinko obávám složení. Nejsem moc zdatná ve zkoumání složení, takže se spoléhám na doporučení, co načtu na blozích zkušenějších kolegyněk.

5. Pokud bys mohla vytvořit limitovanou edici laků, jaká by byla?

Moje limitovaná edice by byla taková One nail polish show. Vím přesně, že by obsahovala jen jeden lak. Barvu, po které toužím a kterou stále nemohu najít. Brickově rudé želé. Nic víc nechci. A mám pro tu barvu i vymyšlený název - Once in a lifetime love.

Když já jsem strašně nudná a konzervativní. Moje kolekce by byla takovou základní a zároveň dostačující sbírkou pro každou ženu.
Broskvovo-ivory sheer lak, co nepruhuje, dále jednoznačně jasná červená s malinko teplým podtónem - ale stále slušivá i pro bledulky, a konečně perfektní temná ostružina absolutně prostá hnědých tónů.
Možná bych přihodila dobrý matný podlak a nadlak plný diamantových piditřpyteček. Vážně pochybuju, že by si tuto kolekci někdo koupil - nepřicházím s ničím převratným :)

6.Který lak je tvůj oblíbený?

Pokud bych měla vybrat z laků, které doma mám, výběr je jasný . OPI Bullish on OPI . Pro mě nejlepší red na světě.Pokud ale mohu sáhnout i do laků, které už nemám, ale přesto byl dle mého super, byl by to OPi Play the Peonies. To vám by tak strašně nudný lak, tak obyčejný, absolutně ničím nevynikal, lehce zapomenutelný, tuctový, kdyby nebylo jedné jediné věci. Přesně takovou barvu jsem nosila před dvaceti lety, kdy jsem si koupila svůj první lak na nehty. Byl stejný. Tehdy se snad skoro nic jiného nedělalo. Mohli jste si koupit jednu jedinou světlou barvu vhodnou pro mladinkou holku. Byla totožná s těmito pivoňkami. Ta barva mi slušela tehdy a sluší mi i dnes. Navíc ve mně vyvolává vzpomínky, které byly zasunuté hluboko v mojí paměti a o nichž jsem pomalu nevěděla, že je ještě mám. A jak je u mě zvykem, vzpomínky mám, ale lak už ne. :)


Kdybych musela vybrat pouze jediný lak, vybrala bych nějaký MNBB (my nails but better). Takový, co udělá čistou a upravenou ruku, hodí se na víkend v přírodě i na ples, snesou ho nehty všech délek.

např. Butter Hoorah Henri


Jinak mám nejraději červenou klasiku na krátkých nehtech, to se mi líbí fakt ke všemu a na všech ženách, pokud trefí ten svůj odstín.

Nicole je úžasný, miluju ho! Je malinko "flame", takže pro studenější bledulky bude lepší Big Apple Red.


Nemívám jediného oblíbence a taky se oblíbenost laků neodvíjí pouze na barvě. MŮJ lak se musí dobře nanášet, být hladký, umět tenké vrstvy, dlouho vydržet, nebublinkovat... A až potom je to pro mne hit. Vyřadila jsem spousty krásných laků, u kterým mi vadil byť jen malilinkatý detail. Mají to se mnou ty laky prostě těžké :)

Jenže - proč vlastně tato otázka stále padá??? Copak zde v této komunitě známe někoho, kdo dokáže vydržet s jedním lakem??? Nebo někoho, kdo chce pouze jediný lak??? To je skoro zábavná myšlenka!

Milá Day, mockrát děkujeme za popud k tomuto postu :)

12 komentářů:

 1. Skvělé, děkuji, ráda jsem si početla, zasmála se a těší mě, že jsem se docela trefila s odhadem jak to bude.

  A chce se mi zvolat, je víc, houšť a delší duely!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že nás dobře znáš, takže ses prostě musela trefit. :)

   Vymazat
 2. Báječný duel, holky. A teda klobouček za ten počet laků. Já se už asi 2 měsíce chystám na velkou čistku, ale nějak se k tomu nemůžu dokopat.:)
  Ovšem Big Apple Red zřejmě budu potřebovat. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, kdyby nám s Nuf šlo vše tak dobře jako vyhazování a redukce sbírek, bylo by nám hej. :)

   Vymazat
 3. Tak já naivka čekala aspoň u nuf třeba aspoň 10 laků:-D Fakt obdivuju a závidím, že vystačíte s takovým málem, já potřebuju mít výběr abych lakovala podle momentální nálady...
  Nik, můžu se zeptat na jaký to podlak číháš? Já už to s nima skoro vzdala- vlastně teď nepoužívám žádný, protože už jsem vyzkoušela všechny možné a nehty mi žloutnou stejně s nimi i bez nich a výdrž laku mi taky nezvýší:-(
  Na Seche mi taky vadí to jak houste, když už sám o sobě je dost hustý, ale na FF přesný opak, ten se mi zas zdá dost tekutý a navíc, jak jinak můžu vůni laků skoro fetovat, tak FF mi smrdí příšerně:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dejni, já chci jako podklad Butter Nail Foundation, který má Nuf. Jinak s FF s tebou souhlasím, smrdí strašně, ale mně smrdí všechny laky, tak je mi celkem jedno, že tohle smrdí ještě víc a hůř. :)

   Vymazat
 4. Holky tak jste mě fakt překvapily jak toho mate málo!:) Já mám nejraději nadlak No-chip od Chiny, Seche mi až tak nesedí a co je zajímavé tak ty novější Opiky mi na nehtech drží max 1-2 dny což je dost málo takže ted u mě vede samo China a pak Butter:)

  OdpovědětVymazat
 5. Mám chuť koupit si Bullish on OPI :-) Mně smrad laků vůbec nevadí, ale FF jsem teda nerozdýchala, letěl po jednom vyzkoušení :-(

  OdpovědětVymazat
 6. Konečně někdo, kdo má podobnej počet laků jako já:-)

  OdpovědětVymazat
 7. Počet mých laků nemá ani dvě číslice. Jsem též spokojená s nude, bloody red a černou. K životu jich více nepotřebuju ale je fakt že když jdu kolem stojanu Essence, musím meditovat abych tam nenaházela všchny barvy. ) (i když stejně vím že bych je nikdy v životě nevyužila :)

  http://deerwithorns.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 8. Skvelé!:)....já jsem velký fanda O.P.I.....M*

  OdpovědětVymazat
 9. Jsem rada, ze nejsem jedina, kdo ma toho takto malo :-). S tim jemnym rozdilem, ze uz nekolik let mam 2 stale oblibence, ktere nemenim. A sem-tam neco dokoupim, vyzkousim a poslu dal.

  OdpovědětVymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)