Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

5. 12. 2011

Naše pomoc zvířatům v nouzi - připojte se, prosím

Milí přátelé,
ještě jednou vám upřímně děkujeme za přízeň, kterou nám věnujete. Je to pro nás obrovská injekce motivace a blogování nám působí o to větší radost.
Když už jsme se daly na svým způsobem veřejnou prezentaci, rozhodly jsme se také pokusit se využít situace k alespoň malé pomoci zvířatům, kterým jsme my lidé způsobili bolest a trápení. Samy máme doma psy, o kterých si troufáme říct, že se mají královsky, a je nám úzko při pomyšlení na ubohá zvířata, která marně čekají na jídlo a pouhé pohlazení.
Za pomoci naší strašně fajn kamarádky Šárky, která se této problematice už nějakou dobu intenzivně věnuje, jsme vybraly slovenské občanské sdružení Psia duša. Činnost tohoto OS je podle nás velmi transparentní, jeho členky obětavě pomáhají tam, kde je třeba, a díky facebookovým stránkám se dozvídáme veškeré podrobnosti o pomoci konkrétním zvířatům. Všechny tyto detaily nám dávají důvěru v to, že finanční prostředky, které pošleme, jsou skutečně smysluplně využity - narozdíl od mnoha charitativních organizací, kde se vysoké procento finančních prostředků "rozpustí" mezi papíry a úředníky.
Šárka za nás oslovila Veroniku Halabicovou, která se dlouhodobě zabývá pomocí zvířatům na Slovensku, aby pro náš blog velmi stručně popsala situaci a pomohla osvětlit, proč jsme zvolily právě OS Psia duša. Bohužel Šárka konstatovala, že byla Veronika ještě velmi mírná a pravděpodobně se snažila vás úplně nevyděsit. Situace na Slovensku je ještě horší a skutečně je o mnoho horší než v ČR.

Sedím a rozmýšľam ako opísať situáciu so psíkmi na Slovensku. Nie že by nebolo o čom písať, skôr neviem čím začať....Blíži sa zima, pre psíkov bez domova a ľudí čo sa im snažia pomôcť to najťahšie obdobie. Útulky jeden po druhom vyhlasujú STOP STAV kvôli preplneniu a zároveň prosia o dočasné opatery pre psíkov ktorým je v útulku veľká zima alebo aspoň o staré deky a oblečnie pre psíkov. STOP STAV, ťažko tomu veriť, ale nie je to najhoršie. Karanténne stanice začínajú hlásiť, že ak sa neadoptuje aspoň pár ich zverencov, tak hrozí UTRÁCANIE!!! (karanténne stanice patia totiž mestám a tak, keď už nie je miesto pre novo odchytených psov, tak to mesto rieši najrýchlejšou a najúspornejšou metódou a to utratením psov, ktorí už su v stanici dlhšiu dobu, dlhšia doba je niekedy 60 dní, niekedy žial ešte menej). Nejeden zo slovenských zachranárov ma stále pred očami psíkov, ktorých sa žial nepodarilo z karenténnych staníc zachrániť: Deril,Ovo...či fotky psíkov stanice jedného nemenovaného mesta, ktoré na Vás pozerajú z kolonky UTRATENÉ.
No a blížia sa aj Vianoce, najkrajšie obdobie aj pre MNOŽITEĽOV psov. Už začali inzerovať všetky tie šteniatka "in plemien" bez PP, ktoré stihli namnožiť za posledného pol roka, veď kto by nekúpil "nádherne šteniatko za výhodnu cenu, ako darček pod stromček"? Žiaľ väčšina nových majiteľov nevie, že mama ich šteniatka žije spolu s inými xy-fenkami v klietkach, v chlievoch bez kvalitnej stravy,starostlivosti, pozornosti. A keď sa zmení móda a plemeno už nebude in, tak bude fenka ponúknuta ako "výborna matka, početné vrhy, vhodná na ďalší chov" ďalej. A ak sa nenájde nikto, kto bu ju chcel aspoň zadarmo, bude spolu s ostatnými fenkami vyhodená a útulky/karanténne stanice, ktoré už i tak praskajú vo švíkoch musia vynaložiť nemalú snahu a finačné prostriedky, aby týmto neuveriteľne zanedbaným a ustráchaným fenkám pomohli. Nehovoriac o tom, že keďže množitel predá šteniatka úplne každému a je mu jedno čo s nimi bude ďalej, tak tieto guličky končia často najneskôr po vianočných prázdninách v útulkóch či vyhodené popri cestách.
No a žial ani psíkovia čo už majú domov a skvelých majiteľov to na Slovensku nemajú ľahké. Na Slovensku totiž platí neuveriteľný (alebo skôr neuveriteľne blbý) POĽOVNÍCKY ZÁKON. Tento zákon dovoľuje poľovníkom strieľať psov, vo zdialenosti viac ako 200 m od posledného obytného domu, ktorí napr. hľadajú zver (poľovník v tomto prípade vie asi čítať myšlienky psa). Poviete si, ze to nie je možné, žiaľ prípadov zastrelených domácich miláčkov každým dňom pribúda. A toto je iba malá časť problémov "MADE IN SLOVAKIA".
Kde pomocť, čím začať??? Najlepšie všade a všetkým!!! Preto sme sa rozhodli podporiť organizáciu PSIA DUŠA,ktorá pomáha útulkom na SK, ktoré to v danej chvíli práve najviac potrebujú, či už finančne alebo vecnými darmi, ktorá pravidelne inzeruje či už na vlastných stránkach alebo v iných médiach psikov hľadajúcich domov, ktorá bojuje za zmenu poľovníckeho zákona.ĎAKUJEME, že ste sa rozhodli pomôcť aj vy...
P.S. Sama mám staršiu fenku zo slovenského útulku, maličká je žial nevyliečiteľne chorá a pritom keby mal útulok v tom čase DOSTATOK finančných prostriedkov,stačila operácia a bola by s veľkou pravdepodobnosťou úplne zdravá....


Milí přátelé, pokud stejně jako  my cítíte důvěru k OS Psia duša a máte chuť pomoct, prosíme, vyberte si z Blogsale na našem blogu. Případně samy přispějte, je to jen na vás.
Na tomto místě bohužel podotýkám, že OS Psia duša nemá český účet, proto je případný převod velmi drahý. My jsme naštěstí schopné tuto nepříjemnost obejít a posíláme náš příspěvek z eurového účtu, kde vysoké poplatky odpadají. Pokud máte chuť, napište nám do mailu a rády vám pomůžeme. Za  bezplatnou pomoc s převodem peněz na Slovensko děkujeme firmě Creed s. r. o. - provozovatel www.bezobalu.eu. Jednatel firmy Creed s. r. o. se navíc rozhodl, že částku, která bude na OS Psia duša přes účet firmy chodit, pravidelně zdvojnásobí, za což mu velmi děkujeme!
O výši celkového příspěvku vás budeme prostřednictvím blogu pravidelně informovat - četnost našich příspěvků bude záviset na výši utržené částky.


Od začátku blogování bylo na účet OS Psia duša vybráno 1250,- Kč, tyto peníze jsou právě na cestě mezi bankami.

Děkujeme vám za přízeň :)
vaše hvězdy z gauče

11 komentářů:

 1. Jsem moc ráda, že jste se rozhodly, dámy, přispět na zvířátka v nouzi. Sama se je snažím také podporovat (zejména kočky), jen mě trochu zarazila vaše volba, kam penízky půjdou. Myslím, že v České republice je mnoho útulků, sdružení, které naši pomoc také potřebují. Transparentnosti bych se rozhodně nebála. Ale i tak díky, že podporujete dobrou věc.

  OdpovědětVymazat
 2. Hani, díky moc, je to od vás super. Ta volba je nejlepší co mohla být, tam je každý cent strašně potřeba a mnohdy to zachrání psí život. A co se týče firmy Creed, pan jednatel je prostě frajer. :)

  OdpovědětVymazat
 3. OBROVSKE DAKUJEM :-)

  OdpovědětVymazat
 4. A proč nepřispíváte na české útulky, které na tom finančně také nejsou dobře? Nechci být hnusná, ale tohle by si měli Slováci vyřešit sami.

  OdpovědětVymazat
 5. Tak já nevím proč by tu z toho měla být diskuze, ale doporučuji si o tom něco najít a pak se ptát. A Slováci vyřešit sami, oni se to snaží řešit, ale jsou tam jiné zákony, u nás třeba ani karanténní stanice nejsou apod. A myslím, že ten kdo přispívá, tak přispívá tam kde je to třeba. Mimochodem i hodně českých sdružení a útulků pomáhá dovážet psy z SK sem, aby jim zachránili život. A já osobně pomáhám i tady, ale s čistým svědomím můžu říct, že tam je to o 100% potřebnější. A jinak občas přispívám i na psy ze Srbska, tam je to teprve peklo a hádejte co, dovážejí je sem holky z Prahy, ale to už se musí tuplem špatně rozdýchávat, že. :)) A mimochodem ti psi za to nemůžou, ve které zemi se narodili. A další věc co mě fascinuje na lidské povaze, že každý má potřebu do něčeho rýpat a sám nedělá nic. Je o tom i dost reportáží české televize o podmínkách na Slovensku, doporučuji se na to podívat a teprve pak někoho hodnotit. Šárka

  OdpovědětVymazat
 6. Všem anonymním děkujeme. :)

  Milá poslední anonymní, děkujeme za postřeh, v postu jsme se snažily vysvětlit, proč jsme si vybraly tento útulek. Pro nás nehraje roli, zda se jedná o českého, slovenského, nebo dánského psa. Peníze, které zde utržíme z prodeje, bychom jako jiné blogerky (které pořádají blogsale) mohly vrazit jen do svých zálib a pro svá kosmetické potěšení, my se ale rozhodly je věnovat těm, kteří to dle nás potřebuji. A to, že to potřebné místo sídlí za hraniceme země, by nikomu nemělo vadit. My od vás nechceme nic navíc, žádný nutný příspěvek, jen prodáváme své věci a své peníze někam posíláme. Vy do schránky dostanete svůj balíček stejně, jako byste ho dostali, kdybychom si peníze od vás nechaly pro sebe. Pro vás se nic nemění, můžete mít jen dobrý pocit, že jste někomu, i když třeba v cizině, pomohli. A my ho máme s vámi. Tento náš počin vám určitě nebrání v tom dát své peníze na české útulky, které to potřebuji. Děkujeme za pochopení.

  OdpovědětVymazat
 7. Milá Anonymní,
  někdy skutečně stačí jediná větička, aby člověk velmi názorně ukázal, co je zač :) V textu příspěvku je detailně vysvětleno, proč jsme vybraly Psiu dušu, neměl by být problém tento text pochopit.
  Kampak konkrétně v ČR přispíváš ty?

  OdpovědětVymazat
 8. Holky děláte dobrou věc! Jen tak dal!

  OdpovědětVymazat
 9. Jen doufám, že se to nezvrhne v diskuzi, proč pomáhat slovákům. Bože! Vzhledem k tomu, že aktivitu jak českých, tak slovenských organizací na pomoc zvířatům už nějakou dobu sleduju, musím souhlasit se Šárkou.
  A budu jen ráda, když své přebytky budete nadále dávat touto cestou, klidně i oblečení, víte jak ráda od vás nakupuju :) škoda, že už se jen zaprášilo po tom, na co jsem si brousila zuby :) musím počkat na další várku :)

  OdpovědětVymazat
 10. Dneska mnoho bank nabízí euro účty k běžnému zdarma, sama jej taky od KB mám. Je to moc hezké že pejskům chete pomoci, sama už několik let posílám měsíčně peníze na Člověka v tísni. Pomoc potřebuje spousta lidí a zvířat kolem nás, nebudme slepí jen proto, že se máme dobře!

  PS:už se těším až Hanka nebude potřebovat ty hnědé stíny, abych mohla přispět!

  OdpovědětVymazat
 11. Holky, díky. Díky za ty hafany a díky, že nehledíte odkud jsou. Hlavně doufám, že se na Slovensku podaří změnit zákon, který tuhle hrůzu umožňuje. Jak se říká: ryba smrdí od hlavy....

  OdpovědětVymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)