Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

7. 11. 2011

RODINNÉ STŘÍBRO - vůně


Jak dobře vidíte, vykopla jsem psa z gauče a vyskládala poklady. Pokud někde na fotkách vidíte chlup, berte to, prosím, jako rekvizitu :)
Dřív jsem se strašně vyžívala ve vůních. Byl to můj koníček, věděla jsem o každé novince, která se objevila v parfumeriích. Nikdy jsem neřešila složení a taková ta hlesla jako hlava, tělo, srdce. Já u vůní řeším pocit a barvu, kterou vidím, když přičichnu. Velmi důležité pro mne je, co mi vůně evokují. Proto jsou mými oblíbenci vůně, které rozhodně nejsou novinkami, a chybí mi zde vůně, které už prostě neseženu.
Miluju klasickou Chloe! Tu vážně vyrobili pro mne. Dokonale ženská, akorát vyvážená, ani moc těžká, ani moc sladká. Je úžasně teplá. Je mi fuk, jak moc je provařená. Je moje.
Od podzimu taky nedám dopustit na Extravaganci (Givenchy). Té mám jistě třetí flakon. Cítím v ní něco, co mi připomíná jehličí. Dělá ji to malinko ostrou, trošičku pánskou. Ale v základu je to ženská, která si plně uvědomuje svoji roli. Stačí jí malinko.
Glamourous od Ralpha Laurena je další z vůní, které mi přestali vyrábět. Ať jdou s těmi svými odlehčenými, jarními, letními a květinovými verzemi někam. Glamourous je plnokrevná květinová vůně. Když říkám květinová, rozhodně zapomeňte na jakoukoliv svěží voňku do záchod (tu mi asociují některé lehké vůně, které jsou charakterizovány jako květinové). Tato vůně je plná, poctivá a květiny v ní jsou dospělé a silné. Ledaskdo se jí bojí. Ale kdo se bojí, ... však to znáte. Já se nebojím a už mám druhé balení :)
K bílému Kenzu L´eau par Kenzo se vracím už od jeho uvedení na trh. Pro mě je to strašně příjemná vůně, je lehká, ale bez citrusů i kytek. Je tak čistá, jak vypadá flakonek - podle mě je tohle bílá vůně. Je jako čistý vzduch. Přitom ale parádně drží a nemění se na mě přes den. Ideální vůně na den, kdy je potřeba se cítit dobře - nosívala jsem ji na zkoušky na vysoké škole, protože je to vůně, kterou nenaštvete ani nerudného zkoušejícího. S kamarádkou jsme jí říkaly "melounové Kenzo". Možná malinko připomíná vůni čerstvého skalního melounu s bílou dužninou. Kenzo nosím hlavně v teplejších měsících, ale pro mladé kočky je jistě celoročně vhodné. V nabídce je k němu velmi povedená pánská varianta, která je podle mne stejně čistá jako ta dámská.
Limitky od Escady vždycky očichám, když s nimi parfumerky vyběhnou. Kdysi dávno jsem se zamilovala do jejich letní limitky Tropical Punch. Flakonek byl stejný, jako je u této vůně, ale barvy byly mixem žluté, oranžové a červené. Vůně byla svěží, letní, připomínala kyselé bonpari. Jako když kousnete do zralého manga, které je sladké i kyselé zároveň. Milovala jsem ji! Došla a najednou nebyla. Dlouho jsem smutně hledala náhradu, ale nic nebylo dokonalé. Před několika lety Escada přišla s touto limitkou - Ocean lounge - a vzala jsem jí zavděk. Není tak kyselá, jako byl původní miláček Tropical Punch, ale je velmi přijatelná. Je ve vůni mnohem víc do magenta (ach ano, ale jak se to řekne česky???), ale stále ještě je to úžasně letní mix. Není to úplný můj musthave, ale je opravdu dobrá. A hlavně - tuto vůni na mně miluje manžel, tu mít prostě musím :)
Jak vidíte, tíhnu k dospělým a ženským vůním. Neznám a nemám nic extra, pohybuju se pouze v sortimentu běžně dostupných vůní a hlavně na výběr nových už nemám čas ani energii.
Pokud projevíte zájem, seznámím vás v budoucnu s některými dalšími vůněmi, které používám. Stačí si napsat.

3 komentáře:

  1. Krásně napsáno. Nejvíc mě zaujal popis Kenza - půjdu si ho očichat. :) A na Chloe se též chystám. :) Jinak já jsem naopak vůně nikdy moc neřešila. Jako samozřejmě jich doma pár mám a voním se skoro každý den, jen tím chci říct, že se nevyznám v žádných novinkách a ani to nijak nesleduju. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Hani, hned po první větě, jsem věděla, že jsi to ty....a vůně, opět skvěle popsáno, já se musím jít očuchat s Givenchy haha miluju tak trochu koření a furt jaksi nic nenecházím, voní mi obyčejnej mexx, ale jako parfém jsem nenašla nic adekvátního ok mám teda Jean Paul Gaultier prsatej flakon, ale výdrž je mizerná.

    OdpovědětVymazat
  3. Ještě že nejsem voňavkové, jinak bych hned běžela koupitu tu Chloe.

    OdpovědětVymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)