Prohledat tento blog

Počet zobrazení stránky

13. 11. 2011

MAC Satin Taupe

Rozhodně jsem neplánovala psát příspěvek o každém MAC stínu zvlášť, prostě jsem původně chtěla vzít paletku a napsat o všech stínech najednou. No ale když tento si opravdu zaslouží zvláštní post a to z mnoha důvodů.

1. V minulém postu o řasence Elizabeth Arden jsem vám slíbila příspěvek o stíny, který mi dle mého názoru dělá velmi ubrečený výraz.


2. Satin Taupe - to jméno je prostě perfektní. Už proto ho musíte milovat. Navíc SATIN TAUPE, to je přesně to, jak si představuju dokonalý stín. No jo, ale když u tohoto kousku ta dokonalost končí právě jen u jeho jména. Satin, tak to není ani omylem. Je to frost finish a jako frost se prostě chová a vypadá. Je metalický, sytý. Představte si vodní hladinu a to je on. Ano, až tak lesklý se v některých zábleskách jeví. Taupe, tak to je další sporný bod. Ano, někomu se jako taupe rozhodně může zdát. Já v něm taupe nevidím už ani omylem. Je to hnědoměděnozlatá barva s pidi mauve nádechem. Kdysi dávno jsem v něm viděla trochu fialové, ale to období již pominulo. Tehdy jsem jednoduše ve všem viděla fialovou, protože fialová byla jedna z barev, kterou jsem na očích nesnesla, bála se jí jako čert kříže a povědomě ji hledala ve všem...3. Tento stín patří do kategorie: kdysi dávno, nedávno a nyní. Nedává vám to žádný smysl? Chápu, a proto hned vysvětlím. Tento stín jsem koupila již 3x. Kdysi dávno, nedávno a nyní. Je to směšné, ale mnohem směšnější je, že ST v této kategorii rozhodně není sám. společnost mu dělají nemátkově Warming trend, Copperplate, Patina. Já jsem prostě zvláštní osoba. Kupuji si dokola stíny, které mi neslušely a měla jsem s nimi problém jen proto, že si bláhově myslím, že za několik měsíců to s nimi půjde a já je budu milovat ( nebo alespoň akceptovat). Správně tušíte, že se to nikdy nestane, takže i potřetí jdou z domu tak rychle jako kdysi dávno a nedávno. Na druhou stranu nutno dodat, že zas tak naprostý blázen nejsem. U MAC stínů se mi mnohdy stalo, že stín koupený kdysi dávno a nyní měl naprosto jinou pigmentaci, texturu i barvu, ale stále stejné jméno. Proto asi nyní také v ST nevidím tu fialovou jako kdysi.

4. To, co vidíte na mém oku, a to, co je reálně na mém oku, je naprosto jiný příběh. V reálu je ST tmavší a já jsem s ním ještě více ubrečená. A přestože si myslíte, že mi i sluší, tak bohužel ne. Nesluší mi a nedokážu ho přijmout, přestože bych tak ráda. Už jen kvůli tomu jménu......


Když tohle vše vím, proč jsem si ho vlastně kupovala? Dobrá otázka, ale já pro jeho koupi měla tentokrát dobré důvody. Fakt.

1. Je to kult. Tečka.

2. Mám jedno jediné volné místo v MAC paletce a není nic horší než koukat na to prázdné místo, tu smutnou prohlubeň, která vás přímo prosím o zaplnění. Kdo by nevyhověl...

3. Potřebuju jeden obal na B2M.

Vidíte, chtěla jsem zabít dvě mouchy jednou ranou. Ale moucha odletěla ještě dřív, než jsem stačila poprvé mávnout plácačkou. Natož podruhé. No prostě se to opět nepovedlo.

Verdict: Pokud jste ho ještě nikdy neměli, myslím, že za vyzkoušení stojí, jinak by ho tolik žen nemilovalo. Nějaký důvod to mít musí, bohužel já jsem ho ještě stále neobjevila. Možná je to tím, že tři koupě byly málo, co já vím, třeba počtvrté na ten důvod přijdu a dám vám vědět.

6 komentářů:

 1. Tak jsem to tušila! Ale kdyby ST na mě vypadal takhle tak bych ho nikdy pryč nedala. No, asi se ho koupím znova!

  OdpovědětVymazat
 2. A já si říkala, proč se mi tak líbí...se ST jsem to měla podobně - měla jsem ho v refillu a trošku mě zklamal, sama nevím proč, prostě jsem ho dala pryč. Ale po chvilce si ke mě sám našel cestu - pořídila jsem si paletku, jehož součástí byl i ST a nechápu, jak jsem ho kdy mohla dát pryč, až dám post s mýma nafocenýma paletkama, bude opravdu vidět, jak ho mám ráda :)

  A taky si nemůžu pomoct, ale ten původní, co jsem měla v refillu a současnej v paletce jsou každej o trochu jinačí.

  OdpovědětVymazat
 3. Na mě byl zlatohnědý, hodně teplý. Taupe ne! A ač tě vždy peskuju za to, že neumíš barvy, zde fakt fialový odlesk je...

  OdpovědětVymazat
 4. Taky tam ten fialovej trošku vidím. A taupe to podle mě taky není - cokoli je hodně studený, nebo došeda, nesluší mi a tento jo, takže je spíš teplejší (úplně ne, ale totálka studenej určitě není :) )

  OdpovědětVymazat
 5. Pavli, líbí se mi ty důvody ke koupi. :)) Satin Taupe mám v paletce a jsem spokojená a jak píšeš je to kult. Tečka. :) Škoda, že se v ní necítíš..

  OdpovědětVymazat
 6. Holky, máte všechny pravdu. ST je chameleonek. :) Jsem moc ráda, že se vám většině líbí, protože to je prostě krásná barva s dokonalým jménem. Jsem si jistá, že ho za čas zase prubnu, já se znám. :)

  OdpovědětVymazat

Každý váš komentář mě těší. Diskutujme :)